Искам да кажа ... (81)

  • 68 743
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 11 543
Хохохо, рибата я избирам и купувам аз. Ако чакам на неговата риба ...... ще купи толкова, колкото е донесъл от улов  Laughing

# 301
  • Мнения: 4 188
Хохохо, рибата я избирам и купувам аз. Ако чакам на неговата риба ...... ще купи толкова, колкото е донесъл от улов  Laughing
  Ти гледай да не ти докара жива каракуда, като го пускаш без пари. Да си иска хонорара от теб, хохохо Joy

# 302
  • Мнения: 7 690
Благодаря ти, Ванини!  Hug

Алиска, жал ми е да ги хвърля  Laughing Хубаво е, че мен поне не ме занимава да ги чистя, всичко върши той, включително и пърженето. В момента в хладилника имаме каракуди и червеноперки, но сериозно вече ми се повдига само от пържена риба. Кюфтетата звучат добра идея, дребни риби рядко носи, че да ги мариновам.
Хубаво е, че покрай риболова завързва нови приятелства тук.

# 303
  • Мнения: 3 819
Антигона, чудесно - има уловена риба.
Има и нови познати покрай рибата. Мъжът ти знае как да си я опържи сам - да си спретне някакво събиране с новите познати и да я разкарат тая риба.
На моя мъж едно от хобитата му е риболова и освен с въдицата, ходи да се гмурка и с харпун.
Тогава носят много риба, но си се организират и си ядат по мъжки и се спазват всичките му там салтанати по приготвянето й.
Аз само съм чувала за обща култура как става номера. 

# 304
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Аз на моя съм му забранила да носи каракуда Simple Smile По-добре да я раздаде, отколкото да пълни хладилника с нея и никой да не ще да я яде.
Какво и е на чорбата от една риба - каквото има, това се слага Simple Smile

# 305
  • Мнения: 7 690
Алиска, това всъщност е много добра идея и ще я осъществя при първа възможност когато се изнесем от хола.
Каракуда иначе много обичам, само да не беше с толкова много кости.

Аз тъкмо се връщам от лабораторията за пускане на поредните изследвания. Още веднъж ако стъпя там ще трябва да ми направят карта за отстъпка.

# 306
  • София
  • Мнения: 7 167
sando, какво стана с пералнята?

# 307
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 200
Добро утро, предпоследен ден преди отпуската Simple Smile

И в духа на снощната дискусия Simple Smile

Двама приятели отиват за риба, единият си извадил такъмите и започнал да лови риба, другият също си извадил такъмите но не ловил, а замислено гледал в реката, другият го погледнал и го попитал:
- За какво си мислиш братко?
- А, за какво, чудя се какво ли правят жените?
- Ха, казал другия, ами или плетът или са си намерили мъже.
Замисления се почесал по главата и изведнъж започнал да прибира всичко.
- Ей, къде хукна бе?
- А, къде моята не знае да плете.

# 308
  • Мнения: 4 785
Много искам отпуска, в момента по ред причини не мога да си взема, а вече се чувствам, че съм извън кондиция. От началото на годината съм взимала отделни дни, за да свърша нещо, сега обаче съм в доста натоварен период, с доста гадости и неуредици, и започнах да си мечтая за отпуска, море, може би още месец, ама не знам как ще го докарам  Confused

От няколко дни правим фундамент за басейна, голямо бъркане на бетон падна, майка ми беше намерила някакви майстори, тоя един час с една шпатула правеше островчета за нивелация, бетона го бъркаха брат ми и мъжа ми, и накрая вика 50 лв. 200 лв за целия фундамент, ако те му бъркат бетон - ко, ко каза?! 50 лв. на час, за леката работа, много си вярват някои, през вратата и аре. И си бъркаме ние. То и без друго още не е жега, не сме изпуснали много.

# 309
  • Мнения: 10 695
За тия пари един бетоновоз ще ви докара някоя вечер последен курс и намален, демек скрит малко Peace
Ама тоя пишман майстор някакъв Mr. Green 200 лева, ма друг да му бърка бетона, ама че тарикат.
Подобен бяхме намерили и ние да ни лепи плочките в гаража - той ще лепи, ама мъжа ми да е около него - да внася, изнася, помага, ми аз за какво го викам тогава, нали да не се занимаваме, то ако започнем и ние да му помагаме, по-добре да ги налепим, да не е някоя сложнотия Naughty

# 310
  • Мнения: 14 654
Сбърках темата, простете.

# 311
  • Мнения: 10 695
А сега да се включа и по темата за рибите - не сме рибари и само от магазина купуваме. Имахме един съсед като налови и жена му го отсвири раздаваше наред, чак ми беше неудобно, че пари не искаше да взема, та рахат си е така Антигонче, не се оплаквай, а пък твоя човек хем я лови, хем чисти, хем пържи, хич не се оплаквай Laughing
А освен, че си бях решила, че си от Бургас, си мисля, че си и студентка  Mr. Green
Рибена чорба съм правила един единствен път, млада и без никакъв опит, не знам защо реших, че точно от пангасиус трябва да бъде и не ни допадна - мазна и гадна, но като ви чета, ще взема да направя.
Тарама хайвер също не съм правила Blush

# 312
  • Мнения: 7 690
Верно ли ядете пангасиус? Това е най-мръсната риба, бъкана с какво ли не  Sick В Америка и в някои страни в Европа даже е забранена. Половината Менделеева таблица се съдържа в нея + хормони.

Само каракуда, сьомга и лефер ям. И то сьомгата я проядох в Аляска, а тук където и да съм поръчала няма същия вкус, за жалост.

Черно коте, студентка съм, това поне си запомнила правилно  Laughing

# 313
  • София
  • Мнения: 11 543
В детските градини не дават ли точно пангасиус  newsm78
Риба купувам готова от едно малко магазинче в Младост (не знам коя част се пада, може би 2). Винаги е прясна и много вкусна. Има и пържена, и на скара. И разнообразието е голямо - сьомга, бяла риба, ципура, лаврак, скумрия, лефер, цаца, пъстърва .... Предлагат и калмари, миди, скариди понякога.

# 314
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз не съм толкова претенциозна на риби. Обичам пастърва много, особено ако е родопска и ядена на място.
Само скумрията не тача, защото много ми смърди. Вчера ядох панирана цаца...

Общи условия

Активация на акаунт