Искам да кажа ... (81)

  • 68 736
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 656
Тонке, вземи си валериана и се успокой  Naughty Така  стават тия работи.

# 721
  • До морето
  • Мнения: 7 156
ШС 3 по принцип е за първи симптоми на настинка. Аз като се разкиха някой и почне да гъгне почвам ШС 3 и 4 и давам ударни дози- по 2т през час. За сополи капя в носа разтворена 4-ка. Обикновено овладявам нещата. Но това е само ако го хвана в началото. Тръгнат ли яко сополите вече звъня на хомеопата и той си изписва лекарство и давам само него и спирам всякакви ШС. Всички се лекуваме така. И себе си като усетя, че се разболявам, и мъжа ми също, макар че той преди пиеше Колдрекс като стой, та гледай.

# 722
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Ми аз това го смятам за първи симптом - лека болка в гърлото. Thinking Преди това нищо ѝ нямаше. Хубаво, че можете да се консултирате по телефона. И аз така знаех, че може, ама нещо ударих на камък, естествено.

# 723
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 267
Аз слагам компрес с настърган картоф или извара при болки в гърлото. Давам чай от бъз.

Напоследък давам инфлуцид за стопиране още в началото. Обаче моите са по-големи.
Големият боледуваше повече като малък. Оказа се трета сливица. Така и не я махнахме, израсна я.

Шуслерови соли никога не съм давала, даже трябва да питам гугъл какво точно са. Знам ги само по име.

# 724
  • София
  • Мнения: 23 130
Тонке, вземи си валериана и се успокой  Naughty Така  стават тия работи.
Аз сигурно съм единствената, на която й става лошо от валериан.  Mr. Green
Трябва ми нещо по-силно, в течна форма най-добре. Морето също би свършило работа. Още малко остана.

Акаша, за гърло пръскам Тантум Верде и давам за смучене Исла.

# 725
  • Мнения: 7 690
Тонке, вземи си валериана и се успокой  Naughty Така  стават тия работи.
Аз сигурно съм единствената, на която й става лошо от валериан.  Mr. Green
Трябва ми нещо по-силно, в течна форма най-добре.

Кашон Кралица Марго?  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 22 036
Тонка, Ванини, догодина като дойда се надявам да съм за повече време, а не за обичайните две седмици и ще имам време  Hug

Акаша, с риск да ми се скарат бих предложила та и дадеш сладолед за болящото гърло, не много сладък, ако може домашно направен лоли поп. .

Марипоса я изпуснах.

Съжалявам, че ще мрънкам, но съм бясна днес. Получих си първата заплата от новата работа, но е само 50%. Такъв им бил периода на плащане. Останалите пари съм щяла да ги получа при напускане  ooooh!. Това, че имам ипотека, сметки и дете на главата никой не го интересува. Проблемът е, че реално, новият ми работодател не е виновен, защото е изпратил тази информация до предишния, с няколко опции, една от които е била да ми изплатят дните от платената отпуска, а после новият работодател да ми добави тези дни. Да ама, това не ми е било казано и сега е вече късно.

Утре ще пиша доста гневни имейли, но резултатът е на лице. Сега ще дължа лихви, защото нямам никакви спестявания тук, защото платих на мъжът ми след развода, а не смея да ползвам електронното банкиране от БГ (някой има ли опит с Булбанк електронно банкиране?). Направо не знам какво да правя. Чакам си парите от данъчната декларация, но не е ясно кога ще ги преведат. Уф, иде ми да си сипа едно вино, но утре имам страшно много работа  Tired

Само да добавя - бананите не са съвместими с НВД. Ако не сте на подобен режим са си ок, съдържат много магнезии и витамин С, тъй като са цитруси.

# 727
  • София
  • Мнения: 4 328
Акаша, сладолед Wink

Down Under, нямам опит с онлайн банкирането на Булбанк, но имам с друга банка. проблем никакъв Peace

# 728
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886


Акаша, за гърло пръскам Тантум Верде и давам за смучене Исла.

Има мента, а не е съвместима с хомеопатията. Mr. Green Joy

Не ми се рискува със сладолед. Тотално съм стресирана с нейните болести!

# 729
  • Мнения: 22 036
Акаша, сладоледът, или по-скоро студено, не би следвало да навреди. Не давай мазен сладолет, а замразени плодове. На възпалено се слага студено по принцип. Консултирай се с лекар, на който имаш доверие.

Уф, много ме е страх с електронното банкиране в БГ, защото, ако нещо се обърка нямам полезен ход. Тук е лесно, работи перфектно, а ако се обърка нещо мога да го оправя по телефона, но в БГ искат да съм на място Sad.

# 730
  • Мнения: 7 690
Сладоледът е добро решение при склонност към простудни заболявания и хроничен тонзилит. От лекари знам, че така се калява гърлото, а при гнойна ангина задължително да се избягват топлите напитки, а да се консумира сладолед, който потиска размножаването на стафилококите, стрептококите и пневмококите.
За 25 години ангина съм карала ангина ужасно много пъти и всеки път ме тъпчеха със сладолед по съвет на различни лекари.

# 731
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За кратка отпуска, не си заслужава инвестицията в такъв имот. Разправиите и разходите по поддръжката не са малко,  а печалбата не е толкова сигурна,  при положение че е залят пазара с такива апартаменти под наем.
Залят, залят, колко да е залят. В нашия комплекс от 4 хотела(не собствен, а където са ни апартаментите) всичко е фул до края на сезона.
Мога да ходя когато пожелая през отпуската си.

...От друга страна не бих отдавала жилище под наем, където евентуално ще ходим и ние. Да ми се въргалят и други връз матрака няма да стане.  Mr. Green
А ти като ходиш някъде на хотел, други не са ли се въргаляли по матраците?
Иначе ти съчувствам за положението с имотите. Минахме го това и знам какво е, макар да не сме продали още и да не сме били притискани от купувачи, за ваденето на документи и документчета е някакъв кошмар.

Акаша, зарежи я тази хомеопатия или поне не възлагай големи надежди.

# 732
  • София
  • Мнения: 23 130
А ти като ходиш някъде на хотел, други не са ли се въргаляли по матраците?
Не виждам нищо общо между хотел и собствен имот.  Wink Матраците в хотелите не са мои.

Даун, аз всеки ден работя с онлайн банкирането на Уникредит Булбанк, само че за корпоративни клиенти. Никога не съм имала проблеми.

# 733
  • Мнения: 22 036
Лиляна, вие сте относително близко, а и имате повече отпуска. Аз също не бих инвестирала само, за да почивам две седмици в имот, който не се поддържа от друг. Нямам проблем с отдаването под наем и кой е спал или не, стига фирмата, която го поддържа да е читава.

За мен, подобна покупка си е инвестиция и трябва да се печели от нея, защото аз не бих могла да я ползвам пълноценно и от тази гледна точка, бих купила нещо в поддържан комплекс, където мога да ходя, когато съм предвидила, а през останалото време да го отдавам.

Тони, мерси, ще пробвам да им се обадя първо и да пробвам. Дано да стане.
Лиляна има предвид, че това не е точно като жилище, а е наистина инвестиция. Много е популярно навсякъде и не само, че е удобно, но и носи данъчни облекчения поне при нас.

Горе-долу е като хотел, но имаш собственост и не плащаш нощувки.

# 734
  • Мнения: 13 047
Гена, на 18- ти  е Жаки. Май ще се пребори без сериозна намеса с боледуването, засега са чисти гърдите.
Тони, ще мине и замине, за хубаво е, после ще се шириш в новия имот и ще забравиш всички премеждия Hug Аз хич не обичам да се занимавам с ремонти и обзавеждане, добре че мъжът ми там е в стихията си.

Общи условия

Активация на акаунт