Съмнения за хипотиреоидизъм, дете 6 г.

  • 3 215
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Моля, споделете, ако имате опит с подобно заболяване, МОЛЯ.

# 1
  • Мнения: 167
При нас се установи увеличен TSH, като всички други показатели са в норма.

Проблема с установяването на диагнозата е разликата в резултатите на различните лаборатории.
Вече нямам идея на кой да се доверим.

# 2
  • Мнения: 11 864
От какво са породени съмненията? Какви симптоми има?

Иначе се прави кръвно изследване и се установява.
Аз самата съм с такова заболяване и се каня да изследвам синът си главно заради мен, не че има някакви симптоми. Самото заболяване се лекува с прием на лекарство (синтетичен хормон).

# 3
  • Мнения: 1 328
Варианти за лечение има - хранителен режим, класическа хомеопатия... Синтетичният хормон държи ТСХ-то в норма, но не влияе на антителата.
Към авторката - в какво се изразяват съмненията?

# 4
  • Мнения: 14 478
Съмненията за хипотиреодизъм се доказват с тест. Взема се венозна кръв на бебето и се изследва хормона ТСХ.  Не е нито сложно, нито страшно, та да се пуска цяла тема.

# 5
  • Мнения: 13
Скъпи дами, благодаря ви за отговорите.
Детенцето ми е на 6 г. и има вече цьолиакия. Напълнява със скоростта на светлината, косата й пада, кожата й е суха, петите й се цепят, има проблеми с фината моторика и като цяло изостава. Преди 2 г правихме обременяване заради съмнения за диабет и изследвахме щитовидна, всичко беше наред, а сега ТСХ й пуснах само и вит. Д, ТСХ - 5,4, вит Д - 13 . В България отдавна заради себе си знам, че за докторите ТСХ нормално е до 5. , докато в чужбина - до 2. Аз съм с Хашимото. Та докторката й, при която е диспансеризирана, за неин срам каза - а, по - вероятно е диабет, отколкото проблем с щитовидната, стойностите са нормални (?!?) . За мен стойностите НЕ СА нормални.

# 6
  • Мнения: 11 864
Абсолютно не са  Peace ...и хайде да не е до 2, до 3,5  горна гранциа е ок, но 5,4 си е доста.
Търси по възможност детски ендокринолог и започвайте лечение.

# 7
  • Мнения: 13
Нали? Тя има вече час, обаче ще й запиша при няколко човека, че се наслушах на глупости. Общо взето толкова четох, че съм наясно, че болестите на щитовидната са психосоматични и имам идея в главата как да се справим с това, но ми се щеше да чуя ако някой е имал или има същия проблем. Като за мен даването на синтетичен хормон не е решение, държа да подчертая.

# 8
  • Мнения: 11 864
Дано намерите добър специалист и детенцето бързо да се оправи  Hug

Но тъй като си с Хашимото знаеш, че понякога приема на синтетичен хормон е неизбежен...иначе спор няма, че ЩЖ се влияе много от психическото състояние на човек. Успех ви желая  Peace

# 9
  • Мнения: 13
Ако изчерпя всички възможни средства и се наложи приема на хормон, то поне ще й поръчам естествен хормон, няма да е синтетичен със сигурност, че аз много зле го приех

# 10
  • Мнения: 11 864
Какъв е този естествен хормон? Не съм чувала до сега за това ми стана интересно.

# 11
  • Мнения: 13
Да ме извиняват веганите, животински.

# 12
  • Мнения: 11 864
Ясно, благодаря за информацията.

# 13
# 14
  • Мнения: 511
Шамандурка, може ли да споделиш, какво се случва с детето? Аз съм с хипо и Хашимото. Имам момче на тзи възраст. Не съм го изследвала, освен в болницата, като новороден.

Общи условия

Активация на акаунт