Предстои ми инсеминация - Тема No 23

  • 61 387
  • 765
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте,

Бих искала да споделите мнение относно инсеминация на естествен цикъл ( без стимулация). Докторката ми предлага да започнем така, тъй като нямаме установен проблем и се водим с неизяснен стерилитет, аз имам спонтанна овулация всеки месец, проследявана съм. Не мислите ли, че шанса е много малък ,а от към финансова страна разликата между това инсе и стимулираното е мн малка. Пациентка съм на кл. Щерев

Когато попитах моят лекуващ лекар защо ще правим инсе на естествен цикъл, а няма да стимулираме повече фоликули, отговорът беше: "Вероятността за близнаци е много голяма при стимулация. След като си имаш овулация и всичо е наред, по-добре да пробваме на естествен цикъл."
При неизяснен стерилитет ( без мъжки фактор и проблем в теб) повечето предлагат инсе на естествен цикъл. Имам познати, които от първият път забременяха така. За жалост, аз не бях от късметлиите.

Успех!

Благодаря ти, че сподели Simple Smile Вдъхна ми надежда значи все пак инсе на естествен цикъл не е загубена кауза..

# 541
  • Мнения: 363
Е мили момичета Закона на Мърфи и този път при мен си изигра картите. Аз оставам за след празниците, че в дните на предполагаема ову те ще почиват и в край на краищата ще се надявам по Коледа да се случат чудеса.
Целувки от мен и весели празници.

# 542
  • Мнения: 6 519
Искрено го пожелавам на всички нас момичета- едно пухкаво Коледно Чудо.  Praynig Peace
Пък може и по 2-3  Joy

# 543
  • Мнения: 1 521
И аз ще се надявам на Коледно чудо или на Януарска инсе.
Лошото е, че след първата неуспешна, док реши да пуснем Кюгер и резултатите не са добри, все още не съм ходила да ги разчете, но има становище и то не е ок.
Дано дори и с този фактор, да имаме шанс за инсе, иначе ще ми се наложи да се местя към темите за инвитро Sad

# 544
  • Мнения: 229
Момичета, и по -рано бях писала - дори да ходите на инсеминации , не пренебрегвайте и стандартния начин за бебета. Също докато чакате следваща процедура или изследване, дайте на мъжете си да пият витамини и добавки. Знам ,че докторите са скептични и не предписват много витамини, и казват ,че трябва поне 4 месеца да се пият докато се подобри качеството на материала, но повечето от вас знаят как бързо минават 4-5 месеца в опити , чакане и нищо (освен финансовата страна) не пречи да се пият витамини.
След моите неуспешни инсеминации , забременях случайно, и преди да знам ,че съм бременна правихме нова спермограма , която ясно показваше голямо подобрение. Дори да казват ,че не виждат реален проблем и спермограмата е добра, пак не пречат да се взимат. Винаги съм готова да споделя на лични или тук точните дози и витамини. Не се отчайвайте, а при тези на които овулацията им е по -празниците, пожелавам точно сега да имат късмет и след Нова година да са вече в темите с бременни. Успех на всички.

# 545
  • Мнения: 1 521

papeshonka   Моля, споделете вашия опит, най-добре в темата, нали затова е форум, за да се пише и да може всички да имат достъп до тази инфо Simple Smile

# 546
  • Мнения: 859
И аз бих искала да знам за витамините повече Simple Smile Бях взела преди време от онези за него и нея, обаче нещо ги забравихме.... Имаше по - нагоре мнение, че финансовата разлика между ИНСЕ на ЕЦ и със стимулация не е голяма. Честно казано, зависи с какво Ви стимулират. При мен стимулацията излезе колкото самата инсеминация, и то при все, че ме стимулираха слабо. Само с по 1 инжекция менопур на ден. И само 4 дни, което излезе 200лв + . А има момичета, които са и с по - високи дози. Та никак не е незначителна разликата в тази насока.

# 547
  • Мнения: 30
И аз бих искала да знам за витамините повече Simple Smile Бях взела преди време от онези за него и нея, обаче нещо ги забравихме.... Имаше по - нагоре мнение, че финансовата разлика между ИНСЕ на ЕЦ и със стимулация не е голяма. Честно казано, зависи с какво Ви стимулират. При мен стимулацията излезе колкото самата инсеминация, и то при все, че ме стимулираха слабо. Само с по 1 инжекция менопур на ден. И само 4 дни, което излезе 200лв + . А има момичета, които са и с по - високи дози. Та никак не е незначителна разликата в тази насока.
И ние пием от доста врема комбинираните витамини "За него и нея" и може да си въобразявам,но сякаш зимата по-рядко се разболявам.Явно подсилват имунната система Wink

# 548
  • Мнения: 229
Здравейте, предварително се извинявам,че е доста дълго написаното:
Пиша всичко , каквото взимаше мъжът ми , пиша и цени, за да знаете колко ни струваха-  по-малко  дори само от изследванията  за инсеминация. Не само ,че се подобри спермограмата му , ами и мъжът ми  се чувства и изглежда много по-добре. Диета не е спазвал, освен че и двамата не пушим, от алкохола пием само бира. Намалихме почти до нула захарта и двамата, защото увеличава киселинността на тялото. Захарта е вредна и за жената и за него. Особено лятото -никакви безалкохолни, сладки и захарни изделия. Повече плодове и зеленчуци. Виното дори да е по-слаб алкохол пак има доста захар, затова избягвайте.
Имайте предвид ,че сперматозоидите зреят за 80 дни т.е. по-добри резултати може да очаквате най-рано след 3 -4 месеца.
1. Фитнес или някакъв спорт- мъжа ми от 4 години нищо не беше тренирал. Това специално го има в проучвания, ако човек не тренира и няма сила и издържливост , то и сперматозоидите са същите бавни , нямат сила. Дори и мъжът да е слаб и да няма наднормено тегло, пак  е хубаво да потренира, особено за сила. Моят се записа на фитнес средата на февруари и оттогава ходи 3 пъти седмично. Но е добре да има кой да му каже и направи програма кой ден кои мускули да прави, иначе ще се съсипе, ще се умори и няма да му се ходи. Не се тренира цялото тяло всеки път. Разбира се като за начало кардиото е най- важно , за да се задейства метаболизма. Всъщност какъвто и да е спорт и движение са важни.
Това е каквото е ползвал:
2. Най- добрия Л-карнитин http://www.iherb.com/product-reviews/Primaforce-ALCAR-Acetyl-L-C … d-Item/25324/?p=1 - купувам го от ай хърб. Стига за 1 година. Около 21 $ в зависимост има ли промоция. Мисля,че го има и в български сайтове за добавки. Пие се абсолютно всеки ден, два пъти дневно , като втория път е вечер преди лягане. И жената може да го пие, дори да не тренира, топи мазнините и ги превръща в енергия. Прави сперматозоидите бързи и енергични. Няма по-евтин и добър вариант за лесно усвоим л-карнитин.
3. Витамини за мъже - http://www.iherb.com/Now-Foods-Adam-Superior-Men-s-Multi-120-Tablets/380- пак от ай хърб , струват $28, за 4 месеца стигат.
4.Това е супер за сперматозоидите , а също подобрява метаболизма , защото съдържа ИНОЗИТОЛ в големи количества - http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-Lipo-Trim-120-Tablets/669 - струва $16, стига за 40 дни. Неговият аналог , който предписват тук  е Андрозитол, който е много по-слаб и много по-скъп. това е по-добро.
5. Специално за производство на повече сперматозоиди http://www.iherb.com/Fairhaven-Health-CountBoost-for-Men-60-Capsules/36926 - струва $20, стига за 30 дни.
С последното се произвеждат повече сперматозоиди, а  предишните добавки ги правят по-бързи, по-силни, по-издържливи. Отделно ,че за зимния период в тези комбинирани витамини има много имуностимулиращи съставки.
За жените най- важното - ако можете  не пушете, не пийте алкохол  и не яжте много захар и тестени изделия. Витамини за жени- аз пих само фолиева киселина.
Тези комбинации , какво да купя и какво да пие съм чела и записвала съставките и количествата и почти 20 дни правех списъци, питах по американски форуми. Незнам кое от тези може да е ненужно и да не се взима , но вие решете, кое можете да си позволите да купите. Аз поне за чайове и билки много четох, но не купих никакви билки, пък и няма кой да прави чайове и кога да пие като и двамата сме на работа по цял ден. Взима си хаповете и поне става бързо.
Сигурна съм, че за хормонални  стимулации, които се правят на жената се дават повече пари.

# 549
  • Мнения: 332
Здавейте , не знам дали пиша към правилната тема. С мъжът ми правим опити от 2 г.  и двамата сме по на 30 г, правихме какви ли не изследвания - хормони , пср , цветна снимка всичко е ок. От спермограмата излезе астеноспермия  - мъжът ми пие фертил плюс. С две думи какво ли не, вече съм тотално отчаяна. Тоя месец ми предстой инсеминация  на спонтанен цикъл и съм много притеснена какво да очаквам. Искаше ми се да е със няква стимулация, но . ..Дайте ми съвет, моля Ви .Благодаря

Последна редакция: ср, 21 дек 2016, 18:59 от Чукове на съдбата

# 550
  • Мнения: 6 519
Ако нямаш проблем с овулацията, не мисля че имаш нужда от стимулация. Освен ако не се бориш за близнаци  Grinning. По-скоро обърнете повече внимание на показателите на момчето. Има отделна тема за Мъжки фактор ако те интересува

# 551
  • Мнения: 102
Здавейте , не знам дали пиша към правилната тема. С мъжът ми правим опити от 2 г.  и двамата сме по на 30 г, правихме какви ли не изследвания - хормони , пср , цветна снимка всичко е ок. От спермограмата излезе астеноспермия  - мъжът ми пие фертил плюс. С две думи какво ли не, вече съм тотално отчаяна. Тоя месец ми предстой инсеминация  на спонтанен цикъл и съм много притеснена какво да очаквам. Искаше ми се да е със няква стимулация, но . ..Дайте ми съвет, моля Ви .Благодаря


Най-важният съвет - НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ! Гледай колко момичета сме тука и всички се поддържаме и споделяме и ... рано или късно, нещата се случват!

За Астенозооспермията само с витамини няма да има кой знае какъв резултат. Моят мъж 2 месеца пи витамини и нищо. Затова взех нещата в свои ръце - тотално спиране на алкохола и джънк храната. Тренировки всеки ден по 1 час ( от сайта на фитнесинструктор, чай от бабини зъби и... никакво тръшкане и натякване и правене на секс по график - напротив - само за удоволствие. И само за месец спермограмата имаше доста по-добри резултати ( дори и док се изненада).

geizer е права! Защо ти е стимулация? По-горе бях писала, че ако всичко ти е наред, дори док не назначава стимулация защото вероятността за близнаци е много голяма. На теб ти предстои ИНСЕ на естествен цикъл, което е чудесно. Стискаме палци да е успешно и да ни зарадваш с хубави резултати  Hug

Пак повтарям - спокойствие, положителни мисли, обич и си действайте по план. Бебчо ще дойде!

# 552
  • София
  • Мнения: 1 676
Момичета, роди се моят син!  Hug След 1-во успешно инсе при д-р Арабаджи, на 19.12. със секцио тя ми каза: Честито! Вече си мама!"  Нямам думи да изкажа благодарности. Бебето се казва Илия, тежи 3700 гр. и е 50 см. Heart Eyes Благодаря на всички тук за подкрепата!

# 553
  • Мнения: 343
Момичета, роди се моят син!  Hug След 1-во успешно инсе при д-р Арабаджи, на 19.12. със секцио тя ми каза: Честито! Вече си мама!"  Нямам думи да изкажа благодарности. Бебето се казва Илия, тежи 3700 гр. и е 50 см. Heart Eyes Благодаря на всички тук за подкрепата!

Честитито, Щастливка! Живи и здрави и всичко най-хубаво на теб и бебчето💙

# 554
  • Мнения: 102
Щастливка, честито мамче 😘
Най-прекрасният подарък за Коледа сте си направили! Да е здрава и да расте щастлив!

Общи условия

Активация на акаунт