Предстои ми инсеминация - Тема No 23

  • 61 390
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 256
утрогестана се взима за задържане и за подпомагане на маточната лигавица. Започва се след О, т.е. след като се спукат фоликулите. Като отидеш за инсето питай док, той ще ти каже кога точно и по колко.  Друго не ти е изписвано понеже си с инсе на естествен цикъл, ако беше със стимулация щеше да е инсе със стимулация. Стимулацията се препоръчва при момичета с проблем със О, както например при ПКЯ. Предполагам че ти нямаш такива проблеми. Желая ти успех Peace
    ПС- Не спирай утрогестана преди да си сигурна че Не си бременна. Ако се получи бременност се консултирай с док за него, но предполагам че ще го взимаш до 3-4ти месец.
Извинявам се че се намесвам, не е задължително да имаш проблем с О за да ти назначат стимулация. Аз нямах проблеми с О а ми направиха лека стимулация за по сигурно. Зависи как процедира лекаря.

# 721
  • Мнения: 6 520
Разбира се че е така. Аз имах предвид, че ако момичето няма проблеми с О, няма защо да се учудва че не и е назначена стимулация  Simple Smile Peace

# 722
  • Мнения: 332
Здравейте момичета, с 1 ден закъснение съм след инсе, но не мога да направя уринарен тест защото преди 4 дни ми беше последната инжекция прегнил и задължително ще покаже (+) , ще изчакам до утре и ще направя в два последователни дни кръвен тест за да разбера със сигурност дали съм бременна или ще си поплача на воля Simple Smile . Исках да ви попитам тъй като съм на утрогестан 2х2 ,дали е възможно да ми закъснява от него. На вас как ви действа утрогестанът спрямо цикъла ?

# 723
  • Мнения: 731
Чукове на съдбата, стискам ти много силно палци тестът да е положителен. Аз слагах след инсето утрогестан 2х2 вагинално, но не мисля, че е причина да закъснява от него. Пиши като направиш теста Simple Smile

# 724
  • Мнения: 6 520
Утрогестанът е прогестерон, докато го има в достатъчно голямо количество няма как да настъпи цикъл. Когато се спре обикновено цикълът настъпва до 3-5 дена. Спира се след доказано отсъствие на бременност. При бременност обикновено се приема до образуването на плацентата. Стискам ви палци момичета  Peace

# 725
  • Мнения: 332
Sad значи да не се самозалъгвам и да се надявам, че закъснението е от евентуална бременност . Наистина е важно за мен да съм наясно а не да се надъхвам излишно.Благодаря.

# 726
  • Мнения: 6 520
Мила, не се натъжавай. Утрогестана помага за по-добра лигавица, за по-добра имплантация и изхранване на ембриончетата,. Опитай се да бъдеш по-позитивна  Peace bouquet

# 727
  • Мнения: 332
Благодаря момичета, ще пиша когато имам яснота . Нека да завалят февруарски валентинки  EFP ylinfant

# 728
  • Мнения: 15
Здравейте момичета Hug
Заради маточната лигавица, която рядко стига и 5мм ми изписаха Естрофем 3х1 от 3тия ден на МЦ и глобули с виагра, ден след овулацията - Утрогестан 2х2. Този Естрофем дали ще попречи на развитието на фоликулите?

# 729
  • Мнения: X
Момичета, имам въпрос-днес пусках кръвен тест и резултата ми е 2.25 на 11-ти ден след овулацията!От поставянето на прегнил10000 са изминали13 дни.Предполагам, че тези стойности са от прегнила, но все пак да ви питам има ли смисъл според вас да продължавам да пия дуфастона и да пускам нов тест след ден два или няма смисъл да тая надежди?

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 15:56 от Анонимен

# 730
  • Мнения: X
За мен тестът е отрицателен и аз бих спряла с дуфастона и утрогестана за да дойде цикъл, но и да продължиш още няколко дни и после пак кръвен за да си сигурна не пречи, просто по-късно ще ти дойде цикъла.

# 731
  • Мнения: 6 520
Момичета, пиша за да дам едно съветче на тези от вас, които са със мъжки фактор и правят опити с инсеминация. Та съветът ми е да пуснете на момчетата една СГ с включена биологична преживяемост, и ако се окаже че на 24тия час нищо не мърда, изобщо не си давайте паричките за инсеминации.
     Пиша го от личен опит. Нашите резултати от СГ не са толкова лоши. Количество почти 400мил, концентрация около 85мл, подвижност А + В около 50%, само Крюгерът е зле - 5% добри. Обаче на 12ти час нищо не мърда, и това обезсмисля всякакви инсеминации. С тази преживяемост ни пращат директно на ИКСИ.
     Така според мене е по-добре да изследвате и този показател, за да си спестите и паричките, и разочарованието после от неуспешната процедура.  bouquet

# 732
  • Мнения: 1 521
Момичета, аз съм на прага на лека стимулация за нова инсеминация, трябваше да ми дойде и да стартирам от 3 ден на новия цикъл с хапченца, УВИ обаче не ми идва закъснява ми със седем дни / ако изобщо може да се каже, че имам закъснение, защото съм с много късна О и нередовен цикъл, но досега никога не ми е идвало след 34 ден от цикъла, пък днес съм на 38. Правих тест и е отрицателен. Гърдите не ме болят, имам леки болки в матката, но не постоянни. Мисля да изчакам още два дни и да ходя при доктора. Но все повече ме тревожи мисълта дали не се е образувала някоя киста в мен и ако е така вече започва да ме хваща и яд, защото това ще отложи инсето за този месец....
Честно да ви кажа, адски ми писва всичко вече... тичане по болници, хапчета, инжекции, надежди всеки месец, разочарование.....отчаяно ми е вече, две години опити и  нищо, понякога се чудя дали ако бях решила да имам дете на по-млади години примерно до към 25-26, щеше да стане веднага...

# 733
  • София
  • Мнения: 4 884
За съжаленое отговорът най- вероятно е да Peace Възрастта си казва тежката дума. Със сина ми, макар и инвитро, забремях от първви опит на 25години, а сега 4 опита по- късно няма второ...

# 734
  • Мнения: 102
Момичета, чета ви, просто не се включвам. Ние трябваше януари да правим втора инсеминация, но имахме разни непредвидени разходи и я отложихме за март. Малко съм се обезкуражила, защото този месец става точно една година откакто правим опити и имам вътрешно усещане, че трябва да сменя лекуващия лекар... Та, живот и здраве, другият месец пак се включвам и аз в темата. Надявам се до тогава да има похвалили се бременелки и да ми вдъхнете надежда 😘

Общи условия

Активация на акаунт