Предстои ми инсеминация - Тема No 23

  • 61 412
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, чета ви, просто не се включвам. Ние трябваше януари да правим втора инсеминация, но имахме разни непредвидени разходи и я отложихме за март. Малко съм се обезкуражила, защото този месец става точно една година откакто правим опити и имам вътрешно усещане, че трябва да сменя лекуващия лекар... Та, живот и здраве, другият месец пак се включвам и аз в темата. Надявам се до тогава да има похвалили се бременелки и да ми вдъхнете надежда 😘
Светула, една година е нищо в сферата на репроддуктивните неуспехи Peace Аз съм в тази въртележка от 2008 година Mr. Green Имам едно детенце вече, сега се борим за второ.С неизяснен стерилитет сме и имаме още преди години правени 4 неуспешни инсета.Чак след тя забременях от инвитро.

# 736
  • Мнения: 102
Ох... 🤐

# 737
  • Мнения: 158
Здравейте. Включвам се и аз в темата, днес бях на преглед, 11 ден от цикъла, имам фоликул 20мм в дясно, пуснах хормони и ми насрочиха дата за инсеминацията - 23.02.17г четвъртък .
Резултатите от хорманите са LH 9.84 IU/I при реф. с-сти фол. 2,4-12,6 и Estradiol 745.80 pmol/I при реф. с-сти фол. 46-607 . Казаха ми утре към обяд прегнил 5000 IU две инжекции да сложа и в четвъртък на преглед, материал и инсето. За първи път ще ми е и малко се притеснявам всичко наред ли ще е, всичко както трябва ли ще бъде направено...При вас как е било, има ли някой като мен, да е протекла по начина по който доки каза.. ще съм благодарна на съвети.  Успех на всички на които им предстои същото  bouquet

# 738
  • Мнения: 222
Здравейте. Включвам се и аз в темата, днес бях на преглед, 11 ден от цикъла, имам фоликул 20мм в дясно, пуснах хормони и ми насрочиха дата за инсеминацията - 23.02.17г четвъртък .
Резултатите от хорманите са LH 9.84 IU/I при реф. с-сти фол. 2,4-12,6 и Estradiol 745.80 pmol/I при реф. с-сти фол. 46-607 . Казаха ми утре към обяд прегнил 5000 IU две инжекции да сложа и в четвъртък на преглед, материал и инсето. За първи път ще ми е и малко се притеснявам всичко наред ли ще е, всичко както трябва ли ще бъде направено...При вас как е било, има ли някой като мен, да е протекла по начина по който доки каза.. ще съм благодарна на съвети.  Успех на всички на които им предстои същото  bouquet

Gaby-to желая ти късмет Hug

Аз в събота ще съм на преглед, на 12ти ден, след стимулация на яйчниците и ако имам набъбнали фоликули и на мен трябва да ми насрочат първата инсеминация. Имам същите притеснения като теб. Четох, че било безболезнено, просто леко неприятно като цитонамазката. Обаче на мен ми казаха, че и цветната снимка не била болезнена, просто няколко секунди напрежение... а аз по-силна болка до сега не бях изпитвала, като по принцип много държа на болка.

Много ще съм благодарна ако някоя от вас сподели подробности от опит и съвети за практики които биха помогнали или навредили шанса за успех  Praynig

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 191
Здравейте момичета, на 07.02.2017 ми беше първата инсеминация. Правих я в клиника "Щерев" при д-р Арабаджи и тя ми каза на 14-ти ден да си направя тест и ако е отрицателен да спирам всичко (пия Дуфастон 2х1; Утрогестан - вагинално 2х2; Аспирин и фолиева киселина). Вчера направих два теста, днес сутринта още един и трите бяха напълно Simple Smile отрицателни. Въпроса ми е има ли смисъл от кръвен? И при инсеминация, ако на 14-ят ден уриналният тест е отрицателен има ли още надежди, тъй като не съм наясно мислех си, че срока трябва да е по-кратък за уринален тест при инсеминация отколкото при естетствен цикъл, а май се оказва обратното.

# 740
  • Мнения: 222
Здравейте момичета, на 07.02.2017 ми беше първата инсеминация. Правих я в клиника "Щерев" при д-р Арабаджи и тя ми каза на 14-ти ден да си направя тест и ако е отрицателен да спирам всичко (пия Дуфастон 2х1; Утрогестан - вагинално 2х2; Аспирин и фолиева киселина). Вчера направих два теста, днес сутринта още един и трите бяха напълно Simple Smile отрицателни. Въпроса ми е има ли смисъл от кръвен? И при инсеминация, ако на 14-ят ден уриналният тест е отрицателен има ли още надежди, тъй като не съм наясно мислех си, че срока трябва да е по-кратък за уринален тест при инсеминация отколкото при естетствен цикъл, а май се оказва обратното.

Sdeni, желая ти успех. Дали би могла да споделиш за опита ти? Имаше ли диета или хранителни добавки, които да си приемала? Физическа активност? Инструкции от лекаря? Беше ли болезнено/ некомфортно? След това трябваше ли да почиваш остатъка от деня? Сори за личните въпроси и ако не ти е удобно, моля те не отговаряй Simple Smile Моя доктор беше доста зает на предното посещение и каза, че ще обсъдим подробностите като отида в събота, но до тогава напрежението направо ще ме погуби!

# 741
  • Мнения: 1 669
Sdeni, аз бих пуснала кръвен тест за всеки случай.

# 742
  • Мнения: 158
Благодаря ти Patiyaki и на теб желая многооо успех, заедно ще вървим значи, дано ни е на късмет. Аз сега се връщам от клиниката, сложихме прегнила, остава да чакам до четвъртък. Колкото до самата процедура, чувала съм че я сравняват с усещането като при цветна снимка, ако е така аз не се притеснявам, моята мина много леко, без никаква болка.

Sdeni и от мен палчета  Peace

# 743
  • София
  • Мнения: 10 642
Изобщо няма място за сравнение с цветната снимка. Усещането даже е по-леко от взимането на цитонамазка

# 744
  • Мнения: 222
Gaby-to - сигурна съм, че е с нас! Дано през март се радваме на най-хубавите мартенички - тези с по двете чертички Simple Smile  EFP

Nandin - много ме успокои! Мерси  bouquet

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 191
Patiyaki, изобще не се притеснявай. Аз съм много страхлива, което си личи и от въпроса ми дали да правя кръвен тест Simple Smile При стимулирането ми биха три инжекции Мерионал, после Прегнил и накрая самата процедура и мога да споделя, че за мен най-болезненото от всичко беше взимането на кръв Simple SmileSimple Smile Така че не го мисли, не боли. Диета нямаше, хранителни добавки също, единствено са ми казвали, че трябва да спра кафето след инсеминацията, но д-р Арабаджи беше категорична, че не трябва. За физическа активност трябва да си питаш, защото е много индивидуално, примерно плуване според мен е ок, но вдигане на щанги не Simple SmileSimple SmileSimple Smile След самата процедура лежиш половин час, но после не трябва да почиваш остатъка от деня. Единственото от което съм се пазила е да не вдигам много тежко и да не контактувам с болни. Успех ти желая Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 14:54 от Sdeni

# 746
  • Мнения: 222
Patiyaki, изобще не се притеснявай. Аз съм много страхлива, което си личи и от въпроса ми дали да правя кръвен тест Simple Smile При стимулирането ми биха три инжекции Мерионал, после Прегнил и накрая самата процедура и мога да споделя, че за мен най-болезненото от всичко беше взимането на кръв Simple SmileSimple Smile Така че не го мисли, не боли. Диета нямаше, хранителни добавки също, единствено са ми казвали, че трябва да спра кафето след инсеминацията, но д-р Арабаджи беше категорична, че не трябва. За физическа активност трябва да си питаш, защото е много индивидуално, примерно плуване според мен е ок, но вдигане на щанги не Simple SmileSimple SmileSimple Smile След самата процедура лежиш половин час, но после не трябва да почиваш остатъка от деня. Единственото от което съм се пазила е да не вдигам много тежко и да не контактувам с болни. Успех ти желая Simple Smile

Много благодаря! Ще оставя щангите за седмица/ две  Crazy Joy

Успех и двулентови мартенички и на теб  Hug

# 747
  • Мнения: 102
Момичета, няма страшно! Процедурата наистина е безболезнена. Най-неприятната част е промивката, но не е болезнена, а дискомфортна. Поставят ви нещо като тънка гумена тръбича (защото катетър звучи страшно) и седите с нея 20тина мин. Махат ви я, ставате и си ходите по задачките както си му е реда. Нищо страшно, нищо опасно. Просто се скъсяват 2 часа път на 'момчетата' като се поставят директно в матката Wink

Успех желая от сърце!

# 748
  • Мнения: 222
Светулка_13 - Наистина тънка гумена тръбичка звучи доста по невинно от катетър! Мерси от сърце Simple Smile

# 749
  • Мнения: 332
Здравейте момичета , доста  ми е притеснено и ви моля за мнение и съвет. На 28.01 правих инсеминация и няколко дни по-късно бременност . С мъжът ми бяхме много щастливи до днес  - доки каза , че се вижда плоден сак в матката , но е малък за 5 г.с ( в която съм ) около 0.78 см, Според него вероятността за мисед е голяма ,пуснах чхг - скапаната лаборатория не дава точен резултат а само над 1500 и няма да мога да видя дали се удвоява след 48ч - защото не си знам точната стойност.И  така  пак съм на никъде. . .

Общи условия

Активация на акаунт