Случи ми се нещо странно XIV

  • 171 957
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 495
Извинявай,но мисля,че човек може да лудне,непрекъснато оглеждайки се за ангели,молейки се и ослушвайки се  за  някакви тъмни и светли сили. Имай повече вяра в себе си ,а не в нещо имагинерно като Бог.Разчитай на своите преценки и решения ,а не някой непрекъснато да ти казва какво да правиш.

# 676
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
Jelezni_krile , аз също вярвам и се интересува м от задгробен живот, ангели, регресия и т.н., но твоя пост ме кара да си мисля, че изпадаш в някакви маниакални състояния.Мисля, че малко налудничево подхождаш към тематиката.Твоя пост се различава от другите.Всички тук имат някакъв интерес.Но твоето състояние мисля, че не е много адекватно.
А, ако ти кажа, че има теория, че Исус не е Божи син, а пророк, и че не са разпънали Исус на кръста, а неговия брат близнак.И че нарочно са обявили пред всички, че това е Исус...Всичко това е пазено в тайна, за да се държи народа под контрол и да не се уронва престижа на църквата в съвремения ни живот.....

# 677
  • Мнения: 2 692
Във връзка с посоката, в която тръгна темата се сетих за това:
https://www.youtube.com/watch?v=crZIMRRA5ew - 11 годишния Джеймс Лайнингър - Най-Документирания Случай на Прераждане за всички времена

# 678
  • Мнения: 8 810
За Бог мисля, че целият му ангажимент към човешкият род се изчерпва с наличието на  безсмъртната ни същност - душата. Ако приемем, че това е истински факт, тоест при условие, че съществува прераждане. Оттам нататък мисля, че Бог няма никаква намеса в животите и делата човешки.
Ангелите хранители-за тях важи същото условие, за тях можем да говорим само ако приемем, че съществува прераждане на безсмъртна същност, наречена душа. При това условие, ми се струва най-вероятно тези ангели-хранители или както и да се наричат да са просто наши проекции. Защото кой е най-загрижен да бъдем в безопасност, кой ще се ангажира да ни следи, закриля и напътства, ако не ние самите? Благополучието и оцеляването ни е най-вече лична наша първостепенна грижа.
Мисля си, че.....ако сме с безсмъртни души, в самата си същност сме много самотни същества. Вървим по пътя си в продължение на стотици, хиляди години, срещаме се с едни души, разделяме се, събираме се с други, а до финала ще стигнем сами. Всеки по различно време. Дано си струва цялото гигантско усилие. Peace
Това ми е основната причина да ми се иска да има някакво логично обяснение на всички необясними събития. Такова още не съм открила.

# 679
  • Мнения: X
Вървим по пътя си в продължение на стотици, хиляди години, срещаме се с едни души, разделяме се, събираме се с други, а до финала ще стигнем сами. Всеки по различно време.
А кое, кога, къде приемаш за "финала"?

# 680
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
За Бог мисля, че целият му ангажимент към човешкият род се изчерпва с наличието на  безсмъртната ни същност - душата. Ако приемем, че това е истински факт, тоест при условие, че съществува прераждане. Оттам нататък мисля, че Бог няма никаква намеса в животите и делата човешки.
Ангелите хранители-за тях важи същото условие, за тях можем да говорим само ако приемем, че съществува прераждане на безсмъртна същност, наречена душа. При това условие, ми се струва най-вероятно тези ангели-хранители или както и да се наричат да са просто наши проекции. Защото кой е най-загрижен да бъдем в безопасност, кой ще се ангажира да ни следи, закриля и напътства, ако не ние самите? Благополучието и оцеляването ни е най-вече лична наша първостепенна грижа.
Мисля си, че.....ако сме с безсмъртни души, в самата си същност сме много самотни същества. Вървим по пътя си в продължение на стотици, хиляди години, срещаме се с едни души, разделяме се, събираме се с други, а до финала ще стигнем сами. Всеки по различно време. Дано си струва цялото гигантско усилие. Peace
Това ми е основната причина да ми се иска да има някакво логично обяснение на всички необясними събития. Такова още не съм открила.
А къде е финала?

# 681
  • Мнения: 2 212
При това условие, ми се струва най-вероятно тези ангели-хранители или както и да се наричат да са просто наши проекции. Защото кой е най-загрижен да бъдем в безопасност, кой ще се ангажира да ни следи, закриля и напътства, ако не ние самите? Благополучието и оцеляването ни е най-вече лична наша първостепенна грижа.
.....
Мисля си, че.....ако сме с безсмъртни души, в самата си същност сме много самотни същества.
Много точно изказване.

# 682
  • Мнения: 1 907
А, по-запознатите, какво сте чели за душата на животните? Мислите ли, че и те се прераждат?
Беше ми попаднала преди време една книга, която се казваше точно "Душата на животните", помогна ми след загубата на любимо същество, но ми се иска да мисля, че не е било просто успокоение, а наистина са някъде и някога отново, може би, ще се "срещнем".

# 683
  • Мнения: 3 118
А, по-запознатите, какво сте чели за душата на животните? Мислите ли, че и те се прераждат?
Беше ми попаднала преди време една книга, която се казваше точно "Душата на животните", помогна ми след загубата на любимо същество, но ми се иска да мисля, че не е било просто успокоение, а наистина са някъде и някога отново, може би, ще се "срещнем".
Понеже и аз силно се вълнувам по темата - да кажа какво съм чела.
Почти навсякъде се споменава, че животните имат една колективна душа. Аналогично и "душата" на растенията, които са на "по-низше" ниво от животните. Споменава се даже и за минералите, не за душа тяхна, а за съзнание.
http://slava-sevrukova.com/plants/
http://www.aobg.org/lecture.php?ln=1&id=115

И да, мисля че животните се прераждат. Мисля, че всички еволюираме, макар понякога да става дума за периоди от хиляди-милиони човешки години.

# 684
  • София
  • Мнения: 11 478
Какво значи, че "животните имат една колективна душа"? Как да го разбирам?

# 685
  • Мнения: 3 118
Какво значи, че "животните имат една колективна душа"? Как да го разбирам?
Както прецениш го разбирай....Аз лично не съм съгласна. Толкова контакти съм имала с животни, в които виждам страхотни личностни качества, че не мога да си представя, че нямат индивидуална душа.

# 686
  • Мнения: 8 810
За Бог мисля, че целият му ангажимент към човешкият род се изчерпва с наличието на  безсмъртната ни същност - душата. Ако приемем, че това е истински факт, тоест при условие, че съществува прераждане. Оттам нататък мисля, че Бог няма никаква намеса в животите и делата човешки.
Ангелите хранители-за тях важи същото условие, за тях можем да говорим само ако приемем, че съществува прераждане на безсмъртна същност, наречена душа. При това условие, ми се струва най-вероятно тези ангели-хранители или както и да се наричат да са просто наши проекции. Защото кой е най-загрижен да бъдем в безопасност, кой ще се ангажира да ни следи, закриля и напътства, ако не ние самите? Благополучието и оцеляването ни е най-вече лична наша първостепенна грижа.
Мисля си, че.....ако сме с безсмъртни души, в самата си същност сме много самотни същества. Вървим по пътя си в продължение на стотици, хиляди години, срещаме се с едни души, разделяме се, събираме се с други, а до финала ще стигнем сами. Всеки по различно време. Дано си струва цялото гигантско усилие. Peace
Това ми е основната причина да ми се иска да има някакво логично обяснение на всички необясними събития. Такова още не съм открила.
А къде е финала?

Финала е там,  където е Източника, когото наричаме Бог. Нирвана. Може би Рай. Крайната точка, от която спираме да се прераждаме, да растем, защото няма повече накъде. Веднъж успях да "хвърля едно око", ако мога така да се изразя. Не претендирам, че е точно това Нирвана. Или Рая. За мен те са едно и също нещо. Защото мисля, че Раят не е място, а състояние. Веднъж опитах да опиша с думи това нещо, но се получи едно нищо, звучеше глупаво, безсмислено. Blush А всъщност е неземно усещане. Дано това е Нирвана. Раят. Крайната цел.

Цитат
Какво значи, че "животните имат една колективна душа"? Как да го разбирам?
Дълго за обяснение. Душа не е правилната дума. Всички имат душа, животните също. Правилната дума е Дух. Само хората имат. Духът е индивидуалният Аз, който се пренася от живот в живот, следва своя програма, развива се, расте, за да стигне Източника. Аз-ът е енергия, ние сме енергийни същества. Който е бил в астрала и е виждал своето астрално тяло, вече се е досетил, че не сме плът, а енергия. Който е преживял състояние, близко до смъртта, е виждал себе си като енергийна единица.

Тази индивидуална душа, Аз-ът е на различно ниво на израстване при различните хора. Затова се движим индивидуално, следваме различна програма, заложена от личния ни Аз. Когато човек умре, неговата енергийна единица се връща при личния му Аз, за да се подготви за следваща мисия на Земята. И върналият се продължава от личното ниво на своя Аз, достигнато от него самия до момента.
Животните нямат свой индивидуален Аз. Когато умрат, техните енергии се сливат в една обща енергийна смес, от която после се извежда нова душа за следващо животинско прераждане. По тази причина животните растат колективно като вид, а не индивидуално, както хората.

Пит, някои са на път да имат, сигурна съм, че ще се получи някой ден Laughing Просто....има толкова много тела, че излишните понякога ..хм...се заемат от животински души. Те имат шанса да растат и един ден да се сдобият със свой индивидуален Аз.

# 687
  • София
  • Мнения: 39 782
Когато бях студентка имах котарак, който падна от 8мия етаж. Почти 10г по-късно ще си взимаме коте. Вечерта преди да отида за котето сънувах стария ми котарак.
Вървейки към къщата на хората се упреквах... "едва ли ще имат същото коте". Но се оказа, че второто коте, което ми показаха беше "моето" - момченце, пълно копие на стария ми котарак.
Майка ми доста помрънка, че сме взели котка. Прибра се за малко от чужбина и веднага станаха първа любов с котарака. Аз бях учудена. Котаракът ми е страхлив и не понася някой да влиза у нас, а какво остава да се разхожда и разпорежда Simple Smile
И с дядо ми се разбираха.

Щерката като гледа снимките на стария котарак пита кой е, защото не можела да ги различава.

# 688
  • Мнения: X
Благодаря колега, ами при мен от малка се чувствсм по- различна и зряла и чета и знам от рано такива материали. Понякога чета мислите на хората, нещо като медиум. Основно за ангелите, архангелите знам от книгите на Арх. Михаил чрез Рона Хърман, Даяна Купър, преди да ги прочета също знаех че съществуват. Чета също такива по темата за йога, кундалини отваряне на сексуалната енергия, третото око, за левитация, но смятам че ще ме помислят тотално за куку ако ти споделя за последния си напрегнат момент, когато сестра ми се шашна, намерила ме на см от издигане от леглото с вдигнати ръце;) Левитация се постига в моменти на голяма радост, тъга, ако си се ошлайфал в астралните издигания. Но трябва както една жена тук писа да оставиш съзнанието си будно и да насочиш енергията си в издигане. Всички гореспоменати фигури от Библията са можели да го правят. Ще ми е интересно ли дали на някой друг му се е скучвало това, четох назад че имаше такива хора;)

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 00:31 от Анонимен

# 689
  • Мнения: 8 810
Не виждам нищо общо между астралните практики и левитацията. Първото се отнася до нематериалните ни тела и физическото тяло не взима никакво участие, второто засяга физическото ни тяло. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт