Страсти – градините в София, кампания 2016/2017 - тема 1

  • 64 316
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 114
Здравейте! Кога трябва да подам молба, ако искам да отложа тръгването на ясла? В яслата не ми вдигат телефона, вероятно почиват. Според графика им той трябва да тръгне в края на септември.
Благодаря!

В нашето ОДЗ на родителската (мисля,че беше през август) ни дадоха по едно листче , на което да напишем имена на детето и кога искаме да тръгне. Това беше. Но при вас не е гаранция ,че ще е така. Отиди на място да питаш най-добре
Здравейте и от мен! И аз не мога да се свържа по телефона, а в нашето ОДЗ почиват през август, но при записването на детето след майското класиране ми казаха, че график за посещение и родителска среща ще се разберат чак през септември. newsm78 , а относно графикът - когато са го написали по график, тогава трябвало да тръгне (на мен ми се иска да тръгне още от начало, защото няма кой да го гледа вече и ми става сложно, но...) Ще съм благодарна, ако някоя мама или татко имат повече информация да споделят  (става дума за 18 ОДЗ).

# 16
  • София
  • Мнения: 427
Здравейте и от мен! И аз не мога да се свържа по телефона, а в нашето ОДЗ почиват през август, но при записването на детето след майското класиране ми казаха, че график за посещение и родителска среща ще се разберат чак през септември. newsm78 , а относно графикът - когато са го написали по график, тогава трябвало да тръгне (на мен ми се иска да тръгне още от начало, защото няма кой да го гледа вече и ми става сложно, но...) Ще съм благодарна, ако някоя мама или татко имат повече информация да споделят  (става дума за 18 ОДЗ).

В 178 ОДЗ ще е синът ми. Като го записвах ме питаха от кога искам да тръгне и им казах от 01.09. (ще е в сборна група до 15ти). Директорката само ме предупреди да не забравям за документите и изследванията. Даде ми списък с необходимите неща (какви дрехи, обувки.... да приготвя) и ми пожела приятно лято. Щяло да има родителска, но нищо не са казали, а август са ваканция, та не си представям кога ще е родителската,но здраве да е. Другата седмица ще отида до ОДЗ-то да видя дали има още нещо. Чакам с нетърпение да дойде септември.

# 17
  • Мнения: 2 815
Здравейте! Кога трябва да подам молба, ако искам да отложа тръгването на ясла? В яслата не ми вдигат телефона, вероятно почиват. Според графика им той трябва да тръгне в края на септември.
Благодаря!

Къде е този график? Как разбрахте за него?
На нас ни казаха, че подробности ще ни дадат на родителската среща през август.

# 18
  • Мнения: 299
Здравейте! Кога трябва да подам молба, ако искам да отложа тръгването на ясла? В яслата не ми вдигат телефона, вероятно почиват. Според графика им той трябва да тръгне в края на септември.
Благодаря!

Къде е този график? Как разбрахте за него?
На нас ни казаха, че подробности ще ни дадат на родителската среща през август.

В профила на яслата (23 СДЯ Ралица) в Информационната с-ма на ОДЗтата. Не знам дали за всички е публикуван такъв график.

# 19
  • Мнения: 752
Здравейте, не успях да изчета всичко, имам бебенце, родено февруари 2016, искам да го запиша на ясла през 2017 септември, кога трябва да подам документи ( може би февруари?), направих профил, но къде мога да видя колко точки ще имам, какви са условията за прием, как да следя дали ще има места в 2-те детски градини до мен. Мъжът ми е с адреса, където живеем  сега, аз съм по адрес на друго място - трябва ли да си сменя адреса, за да имам повече точки?. Благодаря! Знам, че въпросите ми са доста! Никак не мога да се ориентирам

# 20
  • Мнения: 613
Класиранията за септември  почват месец май, т.е. профила трябва да е направен преди това.

Цитат
1.5. Кои са основните дати за прием в общинските детски заведения през календарната 2016 година?
Основните дати са:
22.02.2016 г. – обявяване на свободните места за набори 2013, 2014 и 2015 с прием от месец септември 2016 г.;
22.02.-12.05.2016 г. – възможност за актуализиране на информацията в профила, за добавяне, премахване и разместване на кандидатури;
13.05.2016 г. – първо класиране (под граждански контрол);
14.05.2016 г. - публикуване на резултатите от първото класиране, проведено под граждански контрол.

Понеже детето ви няма още 10 месеца, дори и да попълните кандидатурите в сайта, няма да ви излезнат точките , който имате.
Това е цитат от сайта на ИСОДЗ:
Цитат
4.1. Детето ми все още няма навършени 10 месеца. Можем ли да кандидатстваме от сега за догодина?
Не. Може да се регистрирате, но във всички градини ще получите надпис „Избрали сте заведение, в което няма подходяща група за Вашето дете”, ако се опитате да добавите кандидатури. Изчакайте обявяването на свободните места за прием от септември следващата година. Свободните места ще се обявят в края на февруари. Тогава ще може да добавите кандидатури. 

За адреса:

Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община на поне единия от родителите/ настойниците
- за постоянен адрес - 3 т.
- за настоящ адрес - 2 т.

Ето ви линк към общите критетии,за да се ориентирате : http://kg.sofia.bg/isodz/manual

# 21
  • София
  • Мнения: 461
Привет! Имам сериозно притеснение и питанка.. Записах децата в 60 одз в Оборище - на 1 пряка от вкъщи...радост и прочее.. планувано да тръгнат от септември.. обаче в последния месец така се стекоха нещата, че се оказа,че купуваме ново жилище и се очаква да се преместим октомври-ноември, драмата е,че е в Манастирски ливади... ясно е,че ще се чакат текущи класирания..въпросите ми са следните: тези места за текущи класирания не са сигурни, нали? тоест, може изобщо да не пуснат места през септември във въпросното заведение в новия квартал.. и.. до колко според вас е добра идея да пускам децата за месец и половина в 1 ясла, ще им бъде ли твърде травмираща смяната после? според мен за 1 месец не би трябвало чак толкова да се привържат, особено на 2г възраст...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 134
Привет! Имам сериозно притеснение и питанка.. Записах децата в 60 одз в Оборище - на 1 пряка от вкъщи...радост и прочее.. планувано да тръгнат от септември.. обаче в последния месец така се стекоха нещата, че се оказа,че купуваме ново жилище и се очаква да се преместим октомври-ноември, драмата е,че е в Манастирски ливади... ясно е,че ще се чакат текущи класирания..въпросите ми са следните: тези места за текущи класирания не са сигурни, нали? тоест, може изобщо да не пуснат места през септември във въпросното заведение в новия квартал.. и.. до колко според вас е добра идея да пускам децата за месец и половина в 1 ясла, ще им бъде ли твърде травмираща смяната после? според мен за 1 месец не би трябвало чак толкова да се привържат, особено на 2г възраст...

Никога на текущите класирания нищо не е сигурно. Винаги има шанс да не пуснат места, винаги има шанс да пуснат, но да не ви приемат.

# 23
  • София
  • Мнения: 461
тоест да си ги пускаме в стария квартал с цената на повечко път и в най-лошия случай да чакаме догодина класиранията:) и аз така ги виждам май нещата

# 24
  • София
  • Мнения: 8 937
тоест да си ги пускаме в стария квартал с цената на повечко път и в най-лошия случай да чакаме догодина класиранията:) и аз така ги виждам май нещата
Те могат да си ходят и да си участвате на текущите класирания. Само без точките за желанието по което са приети.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 134
тоест да си ги пускаме в стария квартал с цената на повечко път и в най-лошия случай да чакаме догодина класиранията:) и аз така ги виждам май нещата

Ами по добрия вариант е да ходят и ако имате шанса да Ви приемат на текущо класиране просто ще ги преместите. Иначе да не ги пускате и отписвате и да чакате текущи класирания не мисля, че би Ви бил по добрия вариант. Но Вие си знаете най добре как ще Ви е по добре и по удобно.

# 26
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря за отговорите:) и аз към вашите съвети клоня, притесняваше ме смяна от една ясла в друга в рамките на 2 месеца,примерно, но все ще го преживеят:) иначе определено е по-добре да ги водя, пък било то и по-далеч, отколкото да ангажирам баба вкъщи още една година. пак сме късметлии, че сме приети, като гледам какъв зор е масово, чак ми е виновно,че имаме предимство за близнаци, пък камо ли да си позволявам претенции за разположение

# 27
  • Мнения: 1 090
Благодаря за отговорите:) и аз към вашите съвети клоня, притесняваше ме смяна от една ясла в друга в рамките на 2 месеца,примерно, но все ще го преживеят:) иначе определено е по-добре да ги водя, пък било то и по-далеч, отколкото да ангажирам баба вкъщи още една година. пак сме късметлии, че сме приети, като гледам какъв зор е масово, чак ми е виновно,че имаме предимство за близнаци, пък камо ли да си позволявам претенции за разположение
Може и да не е голям проблем за тях местенето от една в друга ясла. Те ще си покажат сами Simple Smile

# 28
  • Мнения: 752
Класиранията за септември  почват месец май, т.е. профила трябва да е направен преди това.

Цитат
1.5. Кои са основните дати за прием в общинските детски заведения през календарната 2016 година?
Основните дати са:
22.02.2016 г. – обявяване на свободните места за набори 2013, 2014 и 2015 с прием от месец септември 2016 г.;
22.02.-12.05.2016 г. – възможност за актуализиране на информацията в профила, за добавяне, премахване и разместване на кандидатури;
13.05.2016 г. – първо класиране (под граждански контрол);
14.05.2016 г. - публикуване на резултатите от първото класиране, проведено под граждански контрол.

Понеже детето ви няма още 10 месеца, дори и да попълните кандидатурите в сайта, няма да ви излезнат точките , който имате.
Това е цитат от сайта на ИСОДЗ:
Цитат
4.1. Детето ми все още няма навършени 10 месеца. Можем ли да кандидатстваме от сега за догодина?
Не. Може да се регистрирате, но във всички градини ще получите надпис „Избрали сте заведение, в което няма подходяща група за Вашето дете”, ако се опитате да добавите кандидатури. Изчакайте обявяването на свободните места за прием от септември следващата година. Свободните места ще се обявят в края на февруари. Тогава ще може да добавите кандидатури. 

За адреса:

Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община на поне единия от родителите/ настойниците
- за постоянен адрес - 3 т.
- за настоящ адрес - 2 т.

Ето ви линк към общите критетии,за да се ориентирате : http://kg.sofia.bg/isodz/manual
Благодаря за отговора! Значи сега съм създала профил на детето( с нашите имена и адреси), след 10-я месец подавам кандидатура и ще видя точките. Доколкото разбрах е достатъчно само единия да е с адрес в същия квартал, тоест не трябва аз да се местя засега?( тоест няма да имеме по-голям шанс , ако и двамаат сме от квартала). Изчислих ги около 8 точки , достатъчни ли са? И вее февруари започват класиранията,така ли е? Simple Smile

# 29
  • Мнения: 613
Февруари обявяват свободните места. Първото класиране е месец май. Т.е. 2017, преди май месец, трябва всичко да ти е попълнено и да си подредила кандидатурите.

За точките, не мога да ти кажа със сигурност дали са достатъчни. Моето дете го приеха с 8.1 с томбола.


За адреса, доколкото разбирам от сайта на ИСОДЗ, мъжът ти ще докаже с лична карта , че живее там, а ти май ще трябва да си извадиш удостоворение за настоящ адрес.
Цитат
Семейството живее на територията на административния район на детската градина (може да се определи повече от един район за градини на границата между административни райони) - 0,1 т.


Необходими документи:
Лична карта (за постоянен адрес) или Удостоверение от съответната общинска администрация (за настоящ адрес), издадено преди датата на класиране на детето.

Пак казвам, не съм сигурна,че е така, защото ние с мъжа ми по ЛК сме на едно място и само представихме личните си карти.

Общи условия

Активация на акаунт