Рецепти и снимки на любимите ни сладкиши

  • 10 885
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Рецепти и снимки на любимите ни сладкиши
Добре дошли в новата тема!

Тук може да качвате снимки и рецепти за сладкиши, торти, сладки и всичко което обичате.

# 1
  • Мнения: 6 300
Това веднага се превръща в любимата ми тема, обожавам сладкиши, особено лесно приготвящи се.

# 2
  • Мнения: 46
Ая , добре дошла в темата !  Hug
И аз много обичам сладките неща. Това е моето хоби и ще се радвам да обменим рецепти и идеи в тази тема.  chef
 
Не мога да не споделя един от любимите си сладкиши

 Кокосов сладкиш със сметана



Продукти:
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно 2 яйца
1 пак. бакпулвер
1 пак. ванилия
За заливката:
1 ч.ч. кокосови стърготини
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. сметана

Приготвяне:
Разбийте яйцата със захарта и добавете млякото. Смесете сухите съставки и ги гобавете към сместа. Бъркайте до еднородна смес. Сложете получената смес върху хартия за печене и отгоре поръсете с кокосовите стърготини и захар, които  сте разбъркали. Печете на предварително загрята фурна на 150 градуса за около 30-40 мин.
Когато сладкишът е готов го залейте със сметана.

# 3
  • Мнения: 299
Кофи, този сладкиш ще се изпробва веднага щом се прибера от почивка. Изглежда лек и вкусен. Аз сладкиши почти не ям, но изпитвам огромно удоволствие да ги правя. Моите трима мъже вкъщи си хапват прилично, затова предпочитам да направя сладкиш, кекс или торта, отколкото да купуват разните му там вафли и пасти.
Само да попитам, сметаната каква е - готварска или подсладена?
Благодаря за темата.

# 4
  • Мнения: 46
ellisa.s , радвам се , че ти харесва!   Hug Аз използвах подсладена сметана, но ако не обичаш много сладко, спокойно може да я замениш с готварска.

# 5
  • Мнения: 5 215
Супер тема. Grinning
За сега нямам какво да споделя, но съм събрала много рецепти и скоро започвам с опитите.

# 6
  • Мнения: 14 064
Това със сигурност ще е любимата ми тема. Mr. Green Тези пусти сладкиши увеличиха обиколките ми, но пък така да ги обичам и да ги ям, и да ги готвя. Crazy

От мен един страхотен невъзможен сладкиш.





Направо прилагам линк към рецептата.
http://lety-culinaryadventure.blogspot.bg/2016/03/impossible-ake-6.html

И един лесен плодов сладкиш. Рецептата е от една съфорумка, но за съжаление паметта не ми е голяма, колкото апетита. Embarassed



Рецептата е:

125 гр. масло
1 1/2 захар
2 яйца
3 ч.ч. брашно
2 ч.ч. кисело мляко
1 амонячна сода
ванилия
плодове

Продуктите се разбъркват в дадената последователност. Брашното и млякото с угасената в него сода се редуват (чаша брашно, чаша мляко и т.н.). Плодовете се нареждат отгоре. Не е нужно да ги притискате, те сами ще потънат, колкото е необходимо. Пече се около 50 мин. на 180 гр.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 833
Вишнев сладкиш  Wink



Пробвала съм и с други плодове, но с вишни ми е любим. Heart Eyes

Ето вариант със сини сливи, поръсен с канела:

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 15:35 от Vanja77

# 8
  • Мнения: 299
 Vanja77, И на мен това ми е любимият летен сладкиш, особено вариантът с вишни.
 
Ще използвам темата за да попитам. Искам да направя нещо като парфе - бисквитен блат с масло, желирана заквасена сметана и желиран гъст сироп от боровинки или ягоди. Никога не съм желирала такава сметана и не знам колко желатин е нужен за една голяма кофичка например, имайки предвид,че самата тя си е доста гъста.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 833
Vanja77, И на мен това ми е любимият летен сладкиш, особено вариантът с вишни.
 
Ще използвам темата за да попитам. Искам да направя нещо като парфе - бисквитен блат с масло, желирана заквасена сметана и желиран гъст сироп от боровинки или ягоди. Никога не съм желирала такава сметана и не знам колко желатин е нужен за една голяма кофичка например, имайки предвид,че самата тя си е доста гъста.


Тя е гъста, но след като се разбие вече не е толкова (става по-пухкава).
 
Ето една също много любима рецепта, по която да се ориентираш:

Желиран десерт с извара и кайсии, като кайсиите могат да се заменят и с други плодове.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 833
Сладкиш с карамелизирани плодове - точно за този период от годината.  Peace

# 11
  • Мнения: 299
 Vanja77, благодаря за рецептата с извара. Ще изпробвам и нея. И другият сладкиш, който си показала си го бива. Май ще спра да влизам в темата.

# 12
  • Мнения: 46
Ах, какви сладкиши, какви вкусотийки! Благодаря ви за споделените рецепти!
Аз ще се разпиша с една  рецепта за сладкиш с пудинг и пухкав пандишпан.



Продукти:
5 яйца
100 г. брашно
100 г. захар
500 мл. прясно мляко
1 пак. пудинг
шоколад за декорация
сметана

Приготвяне:
Разбийте белтъците на сняг заедно с половината захар. Отделно разбийте жълтъците до побеляване с останалата част от захарта. Прибавете ги при белтъците и леко разбъркайте. Добавете и пресятото брашно и бъркайте внимателно с шпатула, за да остане пухкава сместа. Печете на предварително загрята на 180 градуса фурна за около 30 мин. Докато пандишпанът се охлажда  пригответе пудинга. Разрежете блата на две и го намажете с пудинга. Сложете сладкиша в хладилник за около час. След това го намажете със сметана и декорирайте по желание.

Хубав и усмихнат ден от мен !  Hug bouquet

# 13
  • Мнения: 4 871
Ох, много е лошо да има такава тема, защото е твърде вероятно да се превърне в любимата ми, а съм отслабваща  Mr. Green Много обичам домашни торти и кексове, обаче засега само запис от мен, след време снимки на сладкиши, че сега се ограничавам Joy

# 14
  • Мнения: 46
Бисквитени чашки с  мляко



http://vkusno11.wixsite.com/sladkarnichkata/biskviteni-chashki-s-mlyako

Продукти:
250 г. масло
3 ч.ч. брашно
1/3 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. кафява захар
1 жълтък
екстракт от ванилия
1/2 ч.л. сол
1 ч.ч. парченца шоколад
200 г. черен шоколад
прясно мляко

Приготвяне:
Разбийте маслото и захарта до получаването на еднородна смес. Добавете жълтъка и ванилията и разбъркайте с бъркалка.  След това прибавете част от брашното и солта. Разбъркайте и добавете останалото брашно на части. Сложете парченцата шоколад, замесете внимателно тестото и го оставете да си почине в хладилника за 30-тина минути. Разпределете тестото по стените на чаша и печете на 180 градуса до готовност. Щом чашките се охладят, разтопете на водна баня шоколада  и намажете стените им. Оставете ги да престоят в хладилник, докато се стегне шоколадът. Накрая, когато са готови, сипете студено мляко в тях .

Общи условия

Активация на акаунт