Постоянна тревога и страх на 21г.

  • 1 855
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Здравейте.На 21г.съм и от около 1 месец работя в една доста голяма фирма на добра позиция,което предполага и много отговорности.Не мога да не кажа ,че бях много щастлива ,че ме назначиха .Последните 2 седмици обаче имах една инфарктна ситуация ,която ме докара до тих ужас и след това всички нови задачи ,които трябва да свърша,дори и да знам как ме докарват до същото състояние.Имам голямо желание да направя нещата перфектно,но допускам малки и елементарни грешки,които мисля с дни.Много често сънувам дори такива ситуации в работата ми.Не мога да спя спокойно.Дори и в почивните дни мисля само за това как можах да допусна такива грешки.Имам една голяма топка в стомаха и това е постоянно дори и ,когато не работя.Изпитвам панически страх,съмнявам се във всичко ,което направя,проверявам по сто пъти.Намразих думата "пари",защото всичко,което правя е за много.  Tired Истината е,че дори и да имам качества и да искам да ги покажа,психиката ми много ми пречи.Не искам на 20г да се побърквам заради някаква си работа ,но знам,че където и да работех щях да изпадам в подобни ситуации и да реагирам по подобен начин,просто е до психика.

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Щом „просто е до психика“ има много какво да се направи Simple Smile
Явно дълбокото ви неудовлетворение от работата, която трябва да вършите „избива“ в паника и „само саботаж“.  Същевременно на 21 г. Е много добре, че се замисляте върху „важните“ въпроси:
-кои точно са приоритетите ви в работата? - да правите нещо, което наистина ви е интересно и ви удовлетворява или да работите нещо, което ви е скучно, но пък носи много пари. Много рядко удовлетворението е равно на много пари. Същевременно, колкото сте по-добра и с повече опит, толкова повече пари бихте могли да изкарвате. В крайна сметка още не е късно да смените професионалното си направление, включително да учите нещо ново. Още нещо – когато имате пари, може да си позволите да имате наистина скъпи хобита, които да ви носят удоволствие...Така че, малко или много е въпрос на размисъл и после „добре да си изиграете картите“ Simple Smile
-кариера, личен живот, деца – за мен това е по съществената трилема. Тя е свързана с предходната чуденка, но е и много лична, зависи от миналия ви опит, нагласи и вярвания, така че  не мога да бъда по-конкретна Във всеки случай 21 г. са много точната възраст за тези разсъждения..
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт