Храна богата на желязо?

  • 45 522
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
а за черния дроб и аз знам че е мн полезен ,но някъде тук бях чела че не се препоръчва за бременни newsm78 много се зачудих ако някой може да обясни newsm78много обичам пастет а сега не ям въпреки че ми се е прияждало...

Защото съдържа много витамин А, но според мен не пречи.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Червено цвекло т.е сок от него-малко е гадно на вкус но пък много помага,може да добавиш малко сок от ябълка да оправиш вкуса до някъде.а за черния дроб и аз знам че е мн полезен ,но някъде тук бях чела че не се препоръчва за бременни newsm78 много се зачудих ако някой може да обясни newsm78много обичам пастет а сега не ям въпреки че ми се е прияждало...

Само не разчитай, че в пастета има огромно количество черен дроб. Вярно, че е основната съставка, но всички знаем как се правят колбасите у нас. Но иначе си яж смело и едното и другото - не са вредни  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 679
Освен изброените - елда и просо.

# 18
  • Мнения: 201
"Добри източници на желязо са пълнозърнестият хляб, бобовите храни, овесените ядки, вареното жито, пшеничените зародиши, грахът, спанакът, копривата, лападът, зеленият лук и чесън, повечето ядки, сушените кайсии и сливи, стафидите, шипките, тиквените семки, ряпата, повечето подправки. Ако тези храни се съчетават с богати на витамин С плодове и зеленчуци ще достигнете със сигурност задоволителния внос на желязо. "
Виж също и тук и тук   bouquet

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много е важно, след като се нахраниш с коприва примерно, да изпиеш един сок от моркови и портокал.........Вит.А и Ц спомагат за усвояване на желязото........И не яж спанака и копривата с кисело мляко, защото калция възпрепятства неговото усвояване...............

# 20
  • Мнения: 201
Много е важно, след като се нахраниш с коприва примерно, да изпиеш един сок от моркови и портокал.........Вит.А и Ц спомагат за усвояване на желязото........И не яж спанака и копривата с кисело мляко, защото калция възпрепятства неговото усвояване...............

Това сигурно ли е? Защото съвсем наскоро четох всякакви видове течности да се приемат преди хранене и в никакъв случай по време или непосредствено след това.  newsm78

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много е важно, след като се нахраниш с коприва примерно, да изпиеш един сок от моркови и портокал.........Вит.А и Ц спомагат за усвояване на желязото........И не яж спанака и копривата с кисело мляко, защото калция възпрепятства неговото усвояване...............

Това сигурно ли е? Защото съвсем наскоро четох всякакви видове течности да се приемат преди хранене и в никакъв случай по време или непосредствено след това.  newsm78


Добре де, може и преди хранене.....сигурно е че тези два витамина подпомагат усвояването на желязото,  пък  ти кога и как ще ги приемаш си е твоя работа. Grinning

# 22
  • във фурната
  • Мнения: 596
От животинските-жълтък,черен дроб,месо.От растителните-леща,овесени ядки,коприва.

# 23
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Благодаря, ви момичета!
Както винаги отзивчиви и изчерпателни!
Започвам да "трупам" желязо!

# 24
  • Мнения: 14 654
Червено цвекло т.е сок от него-малко е гадно на вкус но пък много помага,може да добавиш малко сок от ябълка да оправиш вкуса до някъде.

сок от сурово червено цвекло наистина е много полезен.не само заради желязото.а рецептата,която аз знам : 1:3 части цвекло:ябълки,като за възрастни сокът от цвекло да е около 30 гр,а за деца -около 15

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Червено цвекло т.е сок от него-малко е гадно на вкус но пък много помага,може да добавиш малко сок от ябълка да оправиш вкуса до някъде.

сок от сурово червено цвекло наистина е много полезен.не само заради желязото.а рецептата,която аз знам : 1:3 части цвекло:ябълки,като за възрастни сокът от цвекло да е около 30 гр,а за деца -около 15

Червеното цвекло е една от най - нитратните храни изобщо........

# 26
  • Мнения: 7 640
Мами, помагайте!
На каква храна да наблегна, за да си набавя повече желязо?
Благодаря ви!
на таблетки Grinning
Знаеш ли, че трябва да изядеш наведнъж 80кг коприва, за де си качиш хемоглобита с 10 Rolling Eyes
Иначе- богати на желязо, но и на нитрати, са листнита зеленчуци и карантиите

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Недей да приемаш желязо на таблетки, без да си се консултирала с лекар, превишаването му е много опасно

# 28
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
За таблетките съм абсолютно против, а и по-принцип мразя хапчета. Мисля да заложа на естествените носители! Още, веднъж благодаря!

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 726
жълтъци

Общи условия

Активация на акаунт