Венеция /Тема 5/

  • 136 827
  • 781
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 679
Пак да питам:
Ще бъдем в Местре 2-3 дни :Интересува ме карта за транспорт целодневна / и/или 3 дневна/ако си купя за какво важи-в смисъл такъв :придвижването от Местре до Венеция и обратно ,Вапиорети,Бурано и /или островите?Цена към днешна дата?И откъде да я закупя?
Питам ,защото се чудя дали целодневна карта да закупя за 4 човека/3-ма възрастни и дете/ или с еднократно билетче  е по-удачно?Доколкото разбирам цената му е 1.50 Eur.от Местре до Венеция.
Не мога да разбера цената от 7 EUR за всички линии ли е на вапоретите?т.е в рамките на час може да сменяш няколко или е само one way?Извинявам се за многото еъпроси ,но се обърках тотално😎
Картата струва 20 евро за ден, 30 за 2 дни  важи от момента на валидирането и за първи път( в превозното средство се валидира отпред при шофьора). Купува се от т.нар. Табачи( Tabacci май се пишеше), има ги навсякъде. Картата важи за всички видове транспорт - автобуси, трамвай, вапорети. Моето дете е на 10 г. и за него също купихме. Вашето на каква е, ако е по-малко вижте дали трябва. С карта е по-изгодно.

# 16
  • Мнения: 606
Благодаря!На 6 години.
Не знам сякаш не си струва за 2 дни толкова пари за карти?Пеша дали ще е много уморително да обходим Венеция?След Париж мисля като разстояние нищо не може да ни уплаши😉Дори Рим ми се видя безумно малък🤔😊

# 17
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря!На 6 години.
Не знам сякаш не си струва за 2 дни толкова пари за карти?Пеша дали ще е много уморително да обходим Венеция?След Париж мисля като разстояние нищо не може да ни уплаши😉Дори Рим ми се видя безумно малък🤔😊

Децата до 6 години пътуват безплатно...Над 6 билет....
Цени, всичко е описано в началото.

За тоалетните има раздел на 1 стр.

Въобще не е удачно, ако обикаляте да сте без карти. Не сте там за часове, а дни.
Освен това сте с дете. На 1 стр. съм описала един маршрут, но той отново включва транспорт.
Споменаваш острови, как без карти, те само 3 билета са ви една карта, а после ?
Според мен трябва да си видял вече Венеция основно за да се разхождаш за удоволствие пеша.
Да, ние много често не взимаме карти, но си обикаляме безцелно.
Ако искаш да видиш възможно повече, не става без карти.
Ако това не ви е цел, разхождайте се.
Още повече, че Венеция откъм водата е едно, по сушата друго, сама ще прецениш.

# 18
  • Мнения: 6 300
Момичета и момчета, може ли да споделите от личен опит много ли е изморително да се пътува наведнъж от Лидо ди Йезоло до Белград. В момента се саморганизирам за почивка в Лидо ди Йезоло (по-точно в Йезоло) в средата на септември и на връщане бяхме решили да нощуваме в Любляна. Хем почивка, хем разходка и разглеждане на града.Не сме любители да дългите пътувания без почивки. Оказа се обаче, че цените в Любляна, а и в близост до нея са доста високи и сега  обмислям други варианти. Приемам предложения за изпробвани места за нощувка, дори в близост до пътя, макар да не е голямо и популярно място. Блед, беше споменавала места, но сега не се сещам дали в темата за Венеция или в другата за пътувания в Италия езера....За сега имам резервация само за Йезоло и за Загреб на отиване на там. Двете места са апартаменти на самообслужване. Бих предпочела такова нещо и за връщане, за да разделя пътя, а и да видим още нещо. Може и хотел, но да е нещо наистина бюджетно.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 771
--------------
Не сме любители да дългите пътувания без почивки. --------------- Приемам предложения за изпробвани места за нощувка, дори в близост до пътя, макар да не е голямо и популярно място. Блед, беше споменавала места, но сега не се сещам дали в темата за Венеция или в другата за пътувания в Италия езера....
---------------

Това е чудесно...
Ние също не обичаме да пътуваме дълго и често спираме. Максимума да е 400-500 км.
В случая на връщане аз бих нощувала в Славонски брод и после София.
Това, което си чела от мен по тези въпроси е в началото на първа тема за пътуване в Италия...
От ТУК
Също и следващите постове...ТУК
И т.н.
Прочети пак и ако нещо не е ясно питай....защото оттогава сме спирали и на други места.
Предпочитаме да не са еднакви, дори с леки обиколки.

# 20
  • Мнения: 6 300
--------------
Не сме любители да дългите пътувания без почивки. --------------- Приемам предложения за изпробвани места за нощувка, дори в близост до пътя, макар да не е голямо и популярно място. Блед, беше споменавала места, но сега не се сещам дали в темата за Венеция или в другата за пътувания в Италия езера....
---------------

Това е чудесно...
Ние също не обичаме да пътуваме дълго и често спираме. Максимума да е 400-500 км.
В случая на връщане аз бих нощувала в Славонски брод и после София.
Това, което си чела от мен по тези въпроси е в началото на първа тема за пътуване в Италия...
От ТУК
Също и следващите постове...ТУК
И т.н.
Прочети пак и ако нещо не е ясно питай....защото оттогава сме спирали и на други места.
Предпочитаме да не са еднакви, дори с леки обиколки.

Благодаря! Ще разгледам.

# 21
  • Мнения: 606


Благодаря Bled!Не ,не осттровите изобщо нямам никакво намерение да ги посещавам,честно казано не ни вълнуват,Идеята е 2 дни безцелно да се разходим из Венеция без да бързаме ,просто да усетим атмосферата на града.Разбира се ,че и от вода трябва да се види Венеция-разпитвам за да знам какъв бюджет да си определич долу-горе.
Благодаря очевидно ще го мислим😉

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Два дни само във Венеция и само пеша няма какво да правите , града е доста малък, примерно колкото Шумен или Плевен.Картата за 2 дни е 30 евро.Задължително ще дадете 4*1,5 до/от града.Поне един път трябва да се качите на вапорета който обикаля по вътрешните канали:Риалто , Гарата , Покрай Лидо през Гранд Канал , от/до Сан Марко(ся да не сбъркам беше или линия 1 или 2) = 7 евро .Просто е задължително да видите Мурано и Бурано - венецианското стъкло и шарените къщички много си заслужават , Лидо не толкова.Ако сте с единични билети минимума , според мен=1,5*4 +5*7=41 , т.е картата от 30 евро се избива , а и позволява да се качвате безкрайно на вапоретите , много ще ви хареса , особено на децата.Ние за ден се качваме поне 15-20 пъти , дори само за една спирка.

# 23
  • София
  • Мнения: 216
Хубаво оформена тема, Блед !

За картите и вапоретите и островите Бурано и Мурано подкрепям мнението на Петър. За мен вапоретите са не само градски транспорт, а и част от атракцията, от самото изживяване на това, че си във Венеция и в лагуната! Според мен без използването им, самият престой в този красив град е непълноценен.

# 24
  • Мнения: 606
Благодаря!Тъй като програмата е доста шарена-предстои и Тоскана, не знам още за островите-различни мнения се споделят,ще решим  там😉И аз така прецених,че картата е най-удачен вариант😊

# 25
  • Мнения: 462
Във връзка с транспорта и аз да попитам знаещите:
Тези карти за 24/48/72 часа ли са или важат до края на деня(24:00часа) на 1-вия/2-рия/3-тия ден?
И мога ли да се кача напр. 5 мин. преди изтичане срока на валидност на картата, а да сляза когато вече срокът е изтекъл? (Това с еднократен билет НЕ е позволено, нали?)

# 26
  • София
  • Мнения: 3 771
Във връзка с транспорта и аз да попитам знаещите:
Тези карти за 24/48/72 часа ли са или важат до края на деня(24:00часа) на 1-вия/2-рия/3-тия ден?
И мога ли да се кача напр. 5 мин. преди изтичане срока на валидност на картата, а да сляза когато вече срокът е изтекъл? (Това с еднократен билет НЕ е позволено, нали?)

Валидирането на билета-карта е задължително. В момента в който направите това започва да тече времето.
Валидността приключва точно в минутата, в зависимост от вида. А не в 24.00 часа.
На първата минута след това сте без билет.
Глобата беше 52 евро плюс цената на билета по маршрута.
Интересното е, че глобата не се взима на място, а се записват всичките ви данни, паспорт, адрес и т.н.
След, което трябва да платите-поне така беше. Можете да платите глобата в офиса ACTV на Пиацале Рома...
Бъдете сигурни, че сте чули сигнала от сканирането ...
Не забравяйте или нарочно да валидирате. Номера, че сте забравили, не минава....
Също така и варианта имаше много хора, не стигам до машината и т.н., не минава....
Можете да проверявате времето, което остава, с бутон ? на четеца на електронни карти...
Тост нямате оправдание, че не сте разбрали за изтекло време...

Карти и билети не важат за линии на Alilaguna до летището и други...

Разрешения багаж на вапорето е с обща дължина, ширина и височина 150 см.

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 09:52 от Bled

# 27
  • Мнения: 462
Bled, много ти благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet

Още един уточняващ въпрос, ако не възразяваш:

За да се възползва турист от 72 часова карта=22 Е е посочено, че трябва да е на 6-29 години. Ако са 29 навършени години би трябвало да е възможно, правилно ли разсъждавам?
 

# 28
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, много ти благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet
Още един уточняващ въпрос, ако не възразяваш:
За да се възползва турист от 72 часова карта=22 Е е посочено, че трябва да е на 6-29 години. Ако са 29 навършени години би трябвало да е възможно, правилно ли разсъждавам?
 

Спокойно, питай колкото искаш...

Имаш предвид Rolling Венеция-младежката карта ?
Да, ти не си навършила 30 години и си на 29, използвай...
Картата отново е без транспорт до летището. Ако трябва и това, става съответно 28/1/ и 34/2 посоки/.

Сетих се къде да хапнете истински местен сладолед, при Карло. Добавих го на картата...
Alaska Gelateria-Sorbetteria  Santa Croce
За сега на последно място, станаха 370 точки.

# 29
  • Мнения: 462
В процес на подготовка за Венеция съм и тепърва ще имам въпроси. Разбира се, че първо четем наличното инфо в темата, а и извън нея, но все нещо изпускаме или остава неизяснено. Информацията, която дават туристите, които вече са посетили съответното място, още повече няколко пъти, е безценна.
 Bled, благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт