Венеция /Тема 5/

  • 136 788
  • 781
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Мисля ,че това е сайта за "правене " на маршрути:
https://daaab.it/daaab?locale=en

И аз още веднъж да благодаря на MissChanandlerBong  за отделеното време да ни отговори!

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Здравейте отново !
Бих искала да попитам и за Rolling Venice City Paсs.Предварително онлайн ли трябва да ги купя ( за децата) или може и на място във Венеция (Къде?)?
За  3 дни видях,че цената е 20 евро+ 6 евро ( за самата карта).Важи си за автобусите и вапоретите,нали?
Дали с нея може да се ползва някаква отстъпка за Двореца на дожите?Не е необходима снимка?
Според вас ( понеже май ще има дъждовни дни следващата седмица там) трябва ли да носим по-затворени обувки?
В тези горещи дни...

# 422
  • Burgas
  • Мнения: 201
Здравейте,
Благодаря за прекрасните теми с много информация. Скоро имахме годишнина от сватбата и ММ решил да ме изненада. Та ... на 18.08 летим за Венеция, връщането е на 21.08. Типично по мъжки е взел билетите, а избора на хотел е за мен:) Четох доста и мненията са противоречиви. Дали в Местре или не. В началото харесах хотел в Местре Villa Moro Lin(ама много ми хареса), после реших, че ще е по-добре да сме около забелелжителностите (може в хотел, а защо не и в апартамент). Сега вместо да съм стеснила кръга за избор, съм тотално объркана:) Това са местата, които гледам, моля ако някой има преки впечатления или други предложения долу горе в този диапазон (максимум 1500лв за трите нощувки) да се включи:)
хотели:
Best Western Premier Hotel Sant'Elena
Ca' Princess
Hotel La Fenice et Des Artistes
апартаменти:
San Vio Romantic Escape
Palazzo Morosini Degli Spezier
Appartamenti A San Marco
Благодаря на всеки, който има търпението да прочете:)

# 423
  • Мнения: 4 204
Ние май си избрахме хотел.
Kosher House Giardino Dei Melograni
https://www.booking.com/hotel/it/residenza-kosher-giardino-del-g … s=1&#tab-main

Блед, ще е помоля за мнение и съдействие относно:
Как да се придвижим от летище Марко Поло?
Примерна програма петък следобед, събота, неделя без посещение на забележителности, като единия ден сме предвидили за Мурано и Бурано.
 Искаме да се возим на гондола, да пием кафе и аперолче, да хапваме вкусна италианска храна, да се мотаме по улици и канали, евентуално 1-2 катедрали..../Аз заведенията ще си ги изровя в последствие според маршрута, който ще направим/
Ако си купим карти за транспорта он- лайн как ги получаваме? 3 дни са 72 часа , нали ,а не за конкретния ден.

Благодаря

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Вече съм във Венеция!
Картите за 3 дни важат 72 часа.Т.е ако ги валидираш на 26 юли в 14 .00 ,ще важат до 29 юли в 14.00.
Ние ги купихме на място .
Rolling Pass- добре е да се регистрираш и закупиш онлайн, но на място я получаваш.Ако не
Го направиш предварително,плащаш още 2 евро  за тази услуга допълнително,Т.е. Картата става
28 евро за 3 дни,вместо 26.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Бих искала да попитам как мога да резервирам гондола за 30-40 евро ?Къде на място или става онлайн?Моля за бърз отговор!

# 426
  • Мнения: 606
Не знам за такава опция -30-40 EUR за цяла гондола-НЯМА.

80 евро е наемът на гондола-30-40 минути.На място става.Работят по специални правила и си пазят лиценза ,защото струва адски скъпо -така,че дори не можеш да се опиташ да свалиш цената.

Избириш си гондолиер и маршрут.
От различните места минават през различни канали.Най-голяма е опашката до Сан Марко,защото пътят минава под Моста на въздишките.
Има вариант ако се договориш с др.хора да се качат във вашата гондола да си разделите разхода от 80 евро-масова практика на туристите,дори и да не се познават.За сведение гондолата побира до 6 човека.Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 09:42 от macapisa

# 427
  • Варна
  • Мнения: 3 945
30 - 40 евро за ЦЯЛА гондола няма

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Благодаря за отговорите!
За съжаление вече се върнахме.Гондолата остава за следващия път.

# 429
  • Мнения: 23
Благодаря за отговорите!
За съжаление вече се върнахме.Гондолата остава за следващия път.
Здравей, ще споделиш ли впечатления от Венеция, на мен ми предстой следващата седмица.
Интерисува ме как се придвижихте от летището в Тревизо до Венеция? Ние мислим с автобус и влак оказва се, че е е най-изгодно?
Другото което ме интерисува е за билетите от къде си ги купихте за транспорта и за музейте?
Заслужава ли си онлайн или на място също не се чака много.
Благодаря много

# 430
  • Мнения: 606
От Тревизо с автобуси,много начесто  са и изобщо докато излезеш виждаш поне два да чакат....-много удобно и комфортно се пътува,прекрасни гледки от прозореца ,не се чака /те са май на 10-15 минути /ние си купихме от гишето на летището ,мисля с около 2 евро повече платихме ....2 компании са...ATVO и Barzi
Едните са експресни и по-бързи...
За вапоретите карти си купихме на място-не се чака повече от 2-3 минути ,много гишета са -особено в началото на входа на Венеция.

# 431
  • София
  • Мнения: 1 044
Нашето пътуване наближава и имам следните въпроси:

От това, което изчетох, разбирам, че за Базиликата „Сан Марко“ няма билет, чака се на опашка да се влезе. Евентуално може да се спести време, ако се букне организиран тур – около 25 евро на човек. Ние сме 4 човека и си става цифра. Моля за мнение – големи ли са опашките, много ли се чака и струва ли си един такъв тур?

За Двореца на дожите – може да се букнат билети предварително, но от това, което прочетох не можах да разбера дали билетите дават предимство при влизане или се виси на опашка отново. Предполагам, че и тук опашките са големи? За колко време, нормален ход без търчане се разглежда Двореца?

# 432
  • Мнения: 1 678
Април опашката пред Сан Марко изглеждаше дълга , но вървеше бързо, не сме чакали повече от десетина минути. За Дожите купихме някакъв комбиниран билет, в който влизаше и музеят Корер и още нещо. Купихме го от инфобюро, но служителката не беше много любезна и обяснителна, та не разбрах дали това беше най-добрият вариант. С този билет не сме чакали на опашка. Разгледахме Дожите за около  2 часа и половина. Билетите ги купихме в деня на разглеждането.

# 433
  • In transit
  • Мнения: 11 826
За Двореца може да сме били късметлии, но миналия октомври нямаше никой на касата.
За базиликата имаше опашка, но минаваше бързо. Да знаете, че не пускаха с раници. Въпреки, че няколко хлапета пред нас си смъкнаха раниците в ръка и ги пуснаха, т.е изобщо не забелязаха, че са с раница в ръка.

# 434
  • Мнения: 14 490
Базиликата е безплатна, за терасата с конете (и експозицията горе) се плаща 5 евро и се влиза през един страничен вход.

Общи условия

Активация на акаунт