Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 54

  • 74 451
  • 745
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
При мен за прогестерон 1,72 около овулация д-р Тихомирова каза, че фоликулът е започнал да лутеинизира.
Следяхме го този хормон за да определим, кога да трансферираме.

# 151
  • Мнения: 629
Момичета, чета ви и се чудя само аз ли не мия старателно плодове, зеленчуци, яйца, меса, кайма и де що се яде  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ако щете ми вярвайте, но мия единствено плодовете и зеленчуците преди да ги прибера в хладилника. Не включвам пъпеш, диня и тиква към тези, които измивам.
Толкова много години се филмирах от всичко, че май се уморих и с годините на все по-малко неща обръщам внимание.



Неее,не си само ти!И аз не мия нищо преди да ги сложа в хладилника.Преди консумация-плодиве и зеленчуци да,ама чак пък диня,пъпеш,кофички мляко-не.Според мен всяко вманиачаване в каквото и да било не е полезно Grinning

# 152
  • София
  • Мнения: 4 884
Преди пункция прогестеронът трябва да е нисък, за да не презрее лигавицата преждевременно. Стойността мисля, че трябва да е под 1.5 единици (по единиците в Надежда).
След пункция трябва да се покачи, като на 5-ти ден трябва да симулира стойности при бременност, или иначе казано - около и дори над горната граница, която (ако не греша) беше 18 единици.

При мен след прием на максимална доза Утрогестан + инжекция прогестерон депо стойността мисля, че беше 35. Помня, че се стреснах да не би да е презряла лигавицата, но д-р Цветков при прегледа точно преди трансфера каза, че всичко изглежда добре. Нямам идея колко мм е била лигавицата, преди пункцията беше към 8мм.

След забележката на Герда уточнявам за пореден път:
При мен прогестеронът беше следен след овулация няколко поредни месеца, докато се установи, че не усвоявам добре Утрогестан-а. Тогава все още не се предлагаше и Кринон гел в България, разрешиха го около месец-два след моя трансфер. Инжекциите ми бяха обсъдени и съгласувани с двама лекари - с д-р Персенска още преди стимулацията и с д-р Цветков след трансфера.
Наясно съм, че д-р Стаменов не ги одобрява (това го разбрах от съфорумка, която го е попитала).
Аз не можех да рискувам пореден неуспех при този трансфер и настоях да се направи абсолютно всичко възможно, за което се сетих. За щастие срещнах разбиране от страна на д-р Персенска.

Много внимателно те изчетох и благодаря за инфото, което ми е доста полезно Hug Оставам с твърдото впечатление, че д-р Цветков, с когото никога не съм се сре'ала досега, но поне по това, кеото описвате, доста внимателно оглежда нещата и обръща внимание на детайлите, нещо, което не мога да кажа за Персенска Confused

Другото , което исках да питам, с риска да съм досадна, защото преди време пак ви занимавах с този въпрос, възможно ли е на 9ти ден от ЗЕТ лигавицата да ми е 8мм, а на трансефра, ден 16ти, пак да ми е 8мм, след прием на максимална доза утрогестан и естрофем Confused Или наистина е възможно Персенска да не е догледала, все пак тя ми съобщи колко ми е лигавицата след като я попитах изрично, а тя вече беше махнала ехографа и ми каза, "ми към 8-9 е някъде"  #Cussing out И всичко това, при условеи, че на предишния ми свеж трансфер ясно си спомням, че лигавицата ми в деня беше доста дебела (върти ми се 15мм).

# 153
  • Мнения: 6 558
Чела съм, че по някое време размерът на лигавицата можел да спадне малко. Не помня къде. Но ако е вярно е възможно в определен ден да е била 8-9, да е нараснала за няколко дни и после в деня на прегледа да е спаднала newsm78
На моя ЗЕТ точно Персенска ми каза да изследвам прогестерон в деня на трансфер, не е било задължително тогава, просто тя така прецени. Беше 41, не знам какви единици и тя каза, че е супер.
Аз мисля, че Персенска обръща внимание на детайлите, но го обсъжда с теб само ако я попиташ. Цветков и Стаменов явно са по-приказливи Laughing

# 154
  • София
  • Мнения: 23 190
стаменов е много далеч от приказлив   ooooh!
Персенска е доста по-говореща, само че използва много кратки изречения.
и двамат трябва буквално да ги разпитваш.

# 155
  • Мнения: 6 558
Да, съгласна съм. Аз си я разпитвам Simple Smile
Ми значи само Цветков е приказлив Mr. Green

# 156
  • София
  • Мнения: 4 884
Мерси, Електра, значи и аз ще настоявам за изследване не прогестерон с в деня на трансфера Confused Според Пънче горната граница на прогестерон в клиниката е 18, демек твоят резултат 41 е бил наистина чудесен Peace

Хахах, Бамба, явно или с различните си пациенти по различен начин общува или имам изкривена представа за понятието приказлив, защото на нас с Перси комуникацията ни се свежда до 2 изречения на преглед Crazy

# 157
  • Мнения: 6 558
Мерси, Електра, значи и аз ще настоявам за изследване не прогестерон с в деня на трансфера Confused Според Пънче горната граница на прогестерон в клиниката е 18, демек твоят резултат 41 е бил наистина чудесен Peace

Хахах, Бамба, явно или с различните си пациенти по различен начин общува или имам изкривена представа за понятието приказлив, защото на нас с Перси комуникацията ни се свежда до 2 изречения на преглед Crazy
Може изобщо да не я питаш. Просто отиваш 2 часа по-рано (защото за толкова излиза резултата) и като влезеш за лепило (примерно) й казваш колко е Simple Smile
Тя наистина се държи различно. Ако не я питаш нищо ти казва само най-същественото. Ако започнеш да задаваш въпроси, тя започва дори да обяснява. Просто трябва да види, че се интересуваш. Знам го, защото в началото и с мен разговорът беше с едно-две изречения. Ама след някой и друг преглед аз започнах да си я разпитвам. И накрая вече ми обясняваше и неща, които не ме касаят. Например за ПИД-а ми каза, че ще поевтинее много преди да го направят. А не сме обсъждали тогава да правя ПИД, просто го сподели, защото говорехме за това как може да се определи качеството на ембрионите не само на вид.
Мисълта ми беше, Буена, започни да я разпитваш по-настоятелно и ще видиш как и на теб ще почне да ти обяснява Hug

# 158
  • София
  • Мнения: 23 190
две изречения не са малко, от стемнов може да получиш почесване и измучаване например  Rolling Eyes
ако е в мълчалив ден нищо не може да изкопчиш  Crazy
а персенска, поне като съм ходила при нея, направо си говори жената, питаш тя отговаря, пак питаш пак отговаря. не ми се е случвало да не реагира на въпрос.

# 159
  • София
  • Мнения: 4 884
Хахах, Бамба, искрено ме разсмя, той верно мучи лекичко понякога, и аз съм го забелязала, а за Перси наистина е вярно, че като я питаш-отговаря Peace Crazy

Електра, мерси за съвета Hug Да, аз съм си виновна, защото вместо да я питам, аз в стремежа си да не я занимавам и да не досаждам, си задавам въпросите тук, а не на нея Confused А за излседването на прогестерона сама, това е точно по моята част, аз обичам да си правя изследвания, без да питам никого, така че това ще е едно от тях Mr. Green

# 160
  • Мнения: X
 След като прекъснах бременността и ме върнаха във стаята изпаднах в някакво особено състояние на остра уплаха,паника и страх, че не съм се сетила да задавам въпроси и не знам какво следва.
 Помислих си, че ще трябва да се лутам по разни лекари, че няма да има часове, че не знам какво ще правя, като не разбирам.
  Но д-р Цветков дотича и всичко ми обясни, от което изпитах огромно облекчение и сигурност.Успокоих се.
 Благодарна съм, че сега се следя при дрЦветков,ако бях при док Стаменов(с цялото си уважение към него),но щях да изпадна, я в психоза,я в невроза от това,че няма да имаме добър контакт. За мен тези неща са много важни и се е случвало да плача и да не искам да ходя на преглед , защото док  не обяснява. Laughing

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 17:03 от Анонимен

# 161
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Да потвърдя и аз - д-р Персенска обяснява подробно, но когато я попиташ и има диалог. Иначе наистина разговора може да се сведе до две-три изречения : "Добър ден, пригответе се за преглед", "Лигавица ..., ДЯ ... фоликул/и, ЛЯ...фоликул/и" и "Следващ преглед...". Честно казано не ми е било нужно всеки път разговорите да са подробни, по-дълги обсъждания сме имали при разни проблеми и процедури.
Д-р Цветков обяснява повече и без да го питаш много и на мен ми действаше много успокояващо  Peace

# 162
  • Мнения: 311
Моят прогестерон вчера беше 8,17, което доколкото разбирам е доста ниска стойност Tired Явно заради това Стаменов каза да ми сложат прегнил Rolling Eyes
И аз съм от тези, които се стремят да не досаждат с въпроси..Но май понякога се налага да бъдем "досадни" и да разпитваме.. а ако са в мълчаливи дни, како каза Бамба, става съвсем сложно Crazy 
Аз досега не съм контактувала с Цветков, но явно той е най-разговорливият в клиниката Simple Smile

# 163
  • Мнения: 629
Да потвърдя и аз - д-р Персенска обяснява подробно, но когато я попиташ и има диалог. Иначе наистина разговора може да се сведе до две-три изречения : "Добър ден, пригответе се за преглед", "Лигавица ..., ДЯ ... фоликул/и, ЛЯ...фоликул/и" и "Следващ преглед...". Честно казано не ми е било нужно всеки път разговорите да са подробни, по-дълги обсъждания сме имали при разни проблеми и процедури.
Д-р Цветков обяснява повече и без да го питаш много и на мен ми действаше много успокояващо  Peace



 Joyхихи,пънче много си права за Персенска,но важното е че като питаш обяснява всичко както трябва.Пък и важен е резултата,а и трябва да ги разберем и те са доста натоварени.
Цветков е сравнително нов,едва ли има толкова пациенти като нея например,а разговорливостта си е и до характер Simple Smile

# 164
  • Мнения: 1 659
Ах момичета,пак се ядосах.Това което аз видях тайничко в досието си и след един грешно предписан утрогестан разбрах че имам висок прогестерон.Защо док никога не ме е карал да изследвам прог. преди трансфер.ПИСНА МИ ВЕЧЕ НИЕ САМИ ДА СЕ ИЗСЛЕДВАМЕ.
 е МНОГО СЕ ЯДОСАХ
Не се ядосвай, ще намерете решение.
Колко е бил прогестерон, че го определяш за висок?
Аз съм имала 2-3 и имах пункция,замръзихме емвр.,но без трансфер.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 19:55 от -INA-73

Общи условия

Активация на акаунт