Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 54

  • 74 400
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 311
Фиоре  Hug и аз съм добре, също с две върнати ембриончета Blush хайде дано това е бил нашият опит!!! Ние също сме правили ИМСИ и МАКС, но нищо не ни дадоха допълнително освен ембриодоклада..
Момичета, днес за първи път ми взеха кръв да изследват прогестерон преди трансфера.. В последствие разбрах, че било новост от последния семинар на който е бил док Rolling Eyes

# 136
  • Мнения: X
Че каква новост.Ние отдавна си го изследваме прогестерона преди трансфер, защото показва имплантационен потенциал, и ако е нисък си се подсилване с допълнителни прогестеронови продукти, кой каквито докопа.  Laughing

# 137
  • Мнения: 1 849
Че каква новост.Ние отдавна си го изследваме прогестерона преди трансфер, защото показва имплантационен потенциал, и ако е нисък си се подсилване с допълнителни прогестеронови продукти, кой каквито докопа.  Laughing
hahaha точно така си е.
Радвам се, че са почнали да го изследват, да видим с моя какво ще правим, щом и пролутон депо не го вдигна  ooooh!
Наистина трябва да отида до клиниката,  да видя какво се случва с тоя цикъл, само да не ме изненада някой полип  Tired

# 138
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Момичета, днес за първи път ми взеха кръв да изследват прогестерон преди трансфера.. В последствие разбрах, че било новост от последния семинар на който е бил док Rolling Eyes
Разгеле ...
Преди моя трансфер вечерта зверски ме боля корем и реших, че ми идва цикъла. Понеже имахме само един свеж ембрион, сутринта пуснах прогестерон и щом ми се обади ембриоложката и обясних притесненията ми и какво съм направила. Тя веднага се свърза с д-р Цветков (той ми направи трансфера) и ми се обади повторно, за да ми каже инструкциите на лекаря, а именно - ако прогестеронът беше нисък щяха да ме извикат по-рано за извънреден преглед на лигавицата и ембриолозите имаха готовност да замразят ембриона, в случай, че е необходимо (бях по фонда).
Слава Богу Пролутон депо-то си беше свършило работата и ми се обадиха, че д-р Цветков е доволен от резултата на прогестерона и няколко часа по-късно бях на трансфер.

# 139
  • Мнения: 311
Новост - имах предвид, че задължително ще се изследва преди трансфер, а не да си го самоназначаваме  Peace

# 140
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Да де  Peace Казвам само, че беше крайно време да го въведат като задължително изследване.
Според мен трябва в процеса на проследяване преди да се стартира процедура да се изследва и прогестерон на 7-ми ден след О без прогестеронови лекарства и с тях в следващ цикъл, за да се провери до колко се усвояват. Защото има пациентки като мен и Тара, които не усвояваме напълно Утрогестана. За 16лв, колкото е изследването, не си струва да се провали опит.

# 141
  • Мнения: 311
Пънче, така си е  Peace  bouquet 
А колко би трябвало да е стойността при трансфер?

# 142
  • София
  • Мнения: 4 884
Пънче, така си е  Peace  bouquet 
А колко би трябвало да е стойността при трансфер?
И аз искм да знам същото плюс да ми кажете моля ви, при ЗЕТ с потисната овулация пак ли важи това изследване или само за свежи трансфери? bouquetБлагодаря!

# 143
  • Мнения: 255
Пънче, така си е  Peace  bouquet 
А колко би трябвало да е стойността при трансфер?

И аз това щях да питам, моя резултат е >60 ng/ml, ако не бъркам мерната единица,  че тъкмо се събуждам Simple Smile
И на мен това ми направи впечатление вчера, щото Март като бях на ЕЦ не са ми го гледали.
Beby, дано имаме повод за щастие скоро  Praynig

# 144
  • Мнения: 341
Моят резултат е бил 13, и ми направиха трансфер.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 160
Здравейте момичета,може ли да ми помогнете със съвет?На 25.05 попълних формуляра за да кандидатсвам за пациентка на клиниката,но уви досега никой не ми се е обадил.Какво да направя на кой да се обадя или да попълня наново формуляра за начален час,обадиха ми се и от фонда излязъл ми е номера и казаха когато имам насрочен час за клиниката тогава да им се обадя.Каква е процедурата в болницата мога ли да звънна на някой тел. и да получа инфо ев newsm78ентуално дали ще ме поеме някой доктор,знам,че идват и отпуските,моля ви за съвет
Обади се на регистратура (има телефон нс 1-ва стр). Нищо чудно да не е приета заявката  Rolling Eyes
Аз звъннах днес след като прочетох това, защото никой не ми се е обадил от 08.06, когато попълних формуляра. Казаха ми, че заявката е приета, но още не е разгледана. Ще се чака...  Confused

# 146
  • Мнения: 1 416
Ах момичета,пак се ядосах.Това което аз видях тайничко в досието си и след един грешно предписан утрогестан разбрах че имам висок прогестерон.Защо док никога не ме е карал да изследвам прог. преди трансфер.ПИСНА МИ ВЕЧЕ НИЕ САМИ ДА СЕ ИЗСЛЕДВАМЕ.
 е МНОГО СЕ ЯДОСАХ

# 147
  • София
  • Мнения: 4 884
Ах момичета,пак се ядосах.Това което аз видях тайничко в досието си и след един грешно предписан утрогестан разбрах че имам висок прогестерон.Защо док никога не ме е карал да изследвам прог. преди трансфер.ПИСНА МИ ВЕЧЕ НИЕ САМИ ДА СЕ ИЗСЛЕДВАМЕ.
 е МНОГО СЕ ЯДОСАХ

Кейла, ма висок прогестерон също ;ли е проблем, или само ниския? Извинявам се затъпия въпрос, ма се обърках тотално Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: X
Кейла, не се ядосвай. Нивата на прогестерона са различни всеки месец.
 Момичетата с автоимунни заболявания понякога имат трудна усвояемост на прогестерона.
 Обичайно преди трансфер дават утрогестан, на повечето момичета този утрогестан им е достатъчен, но ня някои момичета с проблемни МЦ, ИР, или автоимунни заболявания прогестерона не им се повлиява достатъчно от утрогестана.
 Прогестеронът в организма на жената е в съотношение и с пролактина, и с мелатонина. А пролактинът е стресов хормон, чиято стойност може дори да подтисне потенциала за забременяване около овулация, защото когато пролактина се повиши, пада прогестеронът.Но обичайно около трансфер сме блокирани.

Факт е , че по някакъв начин успях да забременея естесвено след като приемах мелатонин преди до овулация. Може и това да е повлияло, освен биопсията, успокояването психически и приемането на ап някъде след овулацията.
 Говорите за лигавица, но мога да кажа, че за мое най-голямо очудване, съм забременяла естествено с лигавица някъде около 6 мм. Не знам как е станало.Но явно е можело да стане, аз не мислех, че е възможно.

 Прогестероновият продукт, който пънче е посочила, не е разрешена за употреба в България, за това ще е коректно да промени името му просто с ппрогестеронов продукт във форма на инжекционен разтвор, не бива да влияем на останалите потребителки така пряко.
 Аз също задържах бременност с инжекционен прогестеронов препарат. Но приема на прогестерон допълнително по време на бременност след 12 г.с трябва да става под строг лекарски контрол, защото си има и контраиндикации.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 10:39 от Анонимен

# 149
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Преди пункция прогестеронът трябва да е нисък, за да не презрее лигавицата преждевременно. Стойността мисля, че трябва да е под 1.5 единици (по единиците в Надежда).
След пункция трябва да се покачи, като на 5-ти ден трябва да симулира стойности при бременност, или иначе казано - около и дори над горната граница, която (ако не греша) беше 18 единици.

При мен след прием на максимална доза Утрогестан + инжекция прогестерон депо стойността мисля, че беше 35. Помня, че се стреснах да не би да е презряла лигавицата, но д-р Цветков при прегледа точно преди трансфера каза, че всичко изглежда добре. Нямам идея колко мм е била лигавицата, преди пункцията беше към 8мм.

След забележката на Герда уточнявам за пореден път:
При мен прогестеронът беше следен след овулация няколко поредни месеца, докато се установи, че не усвоявам добре Утрогестан-а. Тогава все още не се предлагаше и Кринон гел в България, разрешиха го около месец-два след моя трансфер. Инжекциите ми бяха обсъдени и съгласувани с двама лекари - с д-р Персенска още преди стимулацията и с д-р Цветков след трансфера.
Наясно съм, че д-р Стаменов не ги одобрява (това го разбрах от съфорумка, която го е попитала).
Аз не можех да рискувам пореден неуспех при този трансфер и настоях да се направи абсолютно всичко възможно, за което се сетих. За щастие срещнах разбиране от страна на д-р Персенска.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 10:48 от пънче-мънче

Общи условия

Активация на акаунт