Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 54

  • 74 579
  • 745
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 911
Фиоре,baby , стискам палци цял ден за Вас! Дано и двете да се похвалите с положителни тестчета ,а след 9 месеца с пухкави бебоци!  Hug
За комуникацията ми с Перси-на първия преглед  Shocked . Две сложни изречения и чао. Следващите пъти бях подготвена с точно написани въпроси-на всичките ми отговори .
Няма да забравя как преди първата пункция я попитах "Др Персенска не ми е ясно какво следва" , а тя напълно сериозна каза" То ще ти се изясни."  Joy Joy Joy Ами изясни ми се. Laughing Обичам я Перси и това е!
Спред вас мога ли да разбера кои доктори са на смяна в Надежда преди да отида да раждам там ?

# 166
  • Мнения: 6 583
И аз си я обичам Перси Blush

# 167
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз си ходех с листче с въпроси/опорни точки - преди прегледа с ехограф и ги казвах на две на три и оставях листчето, а докато се събличах тя ги преглеждаше и ми отговаряше, така пестяхме време. После, ако се налагаше само доуточнявахме нещо.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 928
две изречения не са малко, от стемнов може да получиш почесване и измучаване например  Rolling Eyes
ако е в мълчалив ден нищо не може да изкопчиш  Crazy
а персенска, поне като съм ходила при нея, направо си говори жената, питаш тя отговаря, пак питаш пак отговаря. не ми се е случвало да не реагира на въпрос.


Ох, да знаете колко пъти съм влизала за преглед/ консултация питам докато се събличам или "удобно" разположена за преглед а доки не иска да си говори с мен, ми не иска и това е. После пък ММ почва да ме " дъвче" че не съм била достатъчно настоятелно за да получа отговор

# 169
  • Мнения: 1 849
Охх, повтарям се, но страшно се радвам, че са започнали да го изследват тоя прогестерон преди транфер  Simple Smile Досега ми беше притеснено, че само аз се интересувам, че е ненормално нисък  Tired
Момичета, как ще е след отпуските, Шефкетова я няма, нали? Като си помисля Цветков колко ще е натоварен, жал ме е за него  Sad А и както много от нас със нетърпение чакаме да мине отпуската и да забременяваме  Laughing Пожелавам им в чудо да се видят, толкова много успешни опити да има в следващите месеци  Laughing

# 170
  • Мнения: 1 144
[
Няма да забравя как преди първата пункция я попитах "Др Персенска не ми е ясно какво следва" , а тя напълно сериозна каза" То ще ти се изясни."  Joy Joy Joy Ами изясни ми се. Laughing Обичам я Перси и това е!
Спред вас мога ли да разбера кои доктори са на смяна в Надежда преди да отида да раждам там ?

 Joy Joy Joy

Типично в неин стил  Mr. Green
Тя има много приятно чувство за хумор, но явно не го показва пред всеки. Ние с нея редовно се "бъзикаме".
Аз много я харесвам и знам, че тя всичко вижда и всичко помни, но знам и че е претоварена, а това не и дава възможност да даде 100% от себе си за всеки пациент. Старае се да дава максимално много на всички ни и в този си стремеж, загубва индивидуалния подход.
Аз продължавам да твърдя, че в Надежда им куца ембриологията. За мен Персенска, Стаменов, Цветков... са най-добрите в България, но успеха при АРТ е повече от 50% в ембриологията, а ако тя не е на ниво, всичко останало отива по дяволите.

# 171
  • Мнения: 255
Фиоре,baby , стискам палци цял ден за Вас! Дано и двете да се похвалите с положителни тестчета ,а след 9 месеца с пухкави бебоци! 
Стефи,   Hug Heart Eyes bouquet

# 172
  • Мнения: 1 416
Леле колко сте изписали Simple Smile Последно за прогестерона при мен.
Лигавицата ми е чудна до пункция-док я хвали всеки път.Преди трансфер обаче какво се случва незнам.При ЗЕТ опита ми бях без лекарства нито утрогестан,нито естроферм нищо.... аз си помислих че съм си загубила рецептата и звъннах на спешния,на който ми казаха да слагам утрогестан.Оказа се обаче,че заради висок прогестерон не трябва да го ползвам-така казал Стаменов.На следващия ми опит ми изписа Кринон и отново ми повтори- висок прогестерон.И аз псега се чудя,а и един друг лекар изрази такова съмнение,дали лигавицата ми не е презрала вече за имплантацията та ембрионите newsm78

# 173
  • Мнения: X
Колко точно е  И защо е висок? прогестерон и по кое време е висок? newsm78

# 174
  • Мнения: 1 416
Гердичка, незнам колко е защото не сме го изследвали след пункция т.е преди ЕТ.А пък аз гъската смотана не попитах,но пък и чак сега си навързах някои неща.Преди прегнила прог. ми е бил 1.93. на последния опит.Какво се случило с него след това нямам идея.

# 175
  • Мнения: 311
Фиоре,baby , стискам палци цял ден за Вас! Дано и двете да се похвалите с положителни тестчета ,а след 9 месеца с пухкави бебоци! 
Стефи,   Hug Heart Eyes bouquet
Стефи, благодаря! bouquet
Ох съвсем се обърках с този прогестерон кога колко трябва да е ooooh!

# 176
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз доколкото разбрах преди пункция трябва да е 1 някъде, на трансфер да е близо до годната граница или над нея, демек над 18.Поправете ме, ако съм в грешка!

# 177
  • Мнения: 347
Моят беше 13 в деня на трансфера,ако ви послужи за нещо..

# 178
  • Мнения: X
Гердичка, незнам колко е защото не сме го изследвали след пункция т.е преди ЕТ.А пък аз гъската смотана не попитах,но пък и чак сега си навързах някои неща.Преди прегнила прог. ми е бил 1.93. на последния опит.Какво се случило с него след това нямам идея.
Кейла, трябва да попиташ лекаря да ти обясни какв значи висок прогестерон,кога е висок,защо е висок и как ще го решите този проблем.
 След това пиши и на нас.

# 179
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз доколкото разбрах преди пункция трябва да е 1 някъде, на трансфер да е близо до годната граница или над нея, демек над 18.Поправете ме, ако съм в грешка!
Така разбрах и аз от моята сага с прогестерона. Преди пункция да е до 1.5 , иначе трябва да се прави ЗЕТ, а за трансфер да е висок. Моя трансфер беше на 5-ти ден, при трансфер на 3-ти ден вероятно трябва да е към средата на референтните граници.

Общи условия

Активация на акаунт