Детски рожден ден в Escape Room, имате ли впечатления?

  • 38 825
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 11 910
      Има ли деца, които са празнували рождените си дни по този нов начин?
      Разглеждам оферти, тъй като за дете на 11 години вече трудно могат да се намерят забавления.

     Да уточня, че въпросите ми не са за точно определено място, а принципно за вида на това забавление.Искаше ми се да споделят майки от различни градове, затова по-скоро принципни неща ме интересуват:

      -Харесва ли се това забавление на деца на възраст 10-12год?
      -Понякога на рожден ден се канят и по-малки братчета/ сестричета.Какви допълнителни забавления се осигуряват за тях?
      - Има ли вероятност загадката да се разгадае бързо и тогава децата да скучаят?Как би протекъл по-нататък такъв рожден ден
      -Има ли опасност дете ,което вече е било на това място да разгадае бързо загадката и да направи безинтересна играта?Или може да се разчита винаги дори на минимален елемент на изненада?
      -Често на рождени дни родителите закъсняват.Ако едно дете закъснее много, ясно е, че не би могло да участва. Но ако закъснее 10-тина минути, пускат ли го допълнително?

      Много ми е непознато това забавление, но някак си не мога да измисля друго за 11 рожден ден през есента.

      Предварително благодаря на тези, които ще се включат! bouquet

     

# 1
  • Мнения: X
Нямам конкретен опит, но се включвам, защото и аз обмислям този вариант за следващ рожден ден. Ще отговоря на въпросите ти принципно, защото съм била на такова място и имам някаква идея, но пък вече има много и различни стаи и нямам представа как организират детски рождени дни (ако го правят).

Първо, според мен ще се хареса - децата са достатъчно големи. Ние влизахме в подобна стая с нашите деца когато бяха на 3 и 7 и бяха много ентусиазирани. Малкото основно пречеше де, но се забавляваше също. Така че това отговаря и на другият ти въпрос - ако има малки деца, те определено ще дразнят големите и ще ги бавят. Според мен ще е редно да им се намери различно забавление. Доколкото ми е известно, сценарият в такива стаи винаги е точно фиксиран и ако някой е бил, определено по-добре да не влиза с другите. Те дори самите искейп стаи не толерират нещо подобно. Закъсненията също ще са проблем, както и твърде големите групи (мисля, че обикновено максимумът е в порядъка 6-7 души).

Някои от по-новите места имат по две стаи, което може да улесни задачата и логистиката. Обикновено има и видео наблюдение, така че екипът на залата да може да следи какво се случва вътре и да насочва участниците ако имат нужда от жокери. Търси място, което да има и допълнителни места за родителите и за тържеството после - има такива, макар че в момента не мога да ти дам конкретни.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ето тук съм писала как мина РД на Симона в такава стая:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=858698.msg32949069#msg32949069
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=858698.msg32954081#msg32954081

# 3
  • Мнения: 11 910
      Благодаря, момичета bouquet

      Все повече ми узрява тази идея. Като чета, виждам, че най-сериозен проблем ще е ако някое дете вече е било в такава стая, обаче като каня гости как да питам- били ли сте там newsm78  малко конфузно ми се вижда .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Просто, като ги разделят на отбори, да сложат детето, което вече е ходило, в друга стая. Peace

Все още е ново, така че рискът да има ходили деца, е минимален.

# 5
  • Мнения: 47 981
Препоръчайте стая за тийн ( 11-15 годишни) в София Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 14 684
Моето дете беше тук на РД - 12 годишни.  http://quest-games.com/bg/kontakti

Около час и половина беше заниманието, много им било интересно. Но въпроса с почерпката на гостите остава, имаха някакви торбички с лакомства, но момчетата питаха на излизане къде е тортата.  Mr. Green Сладкарница Лагуна е на две крачки, там може да се организира нещо.


Иначе има зали и с помещения за парти, например тази има и ваучери http://www.deals.bg/Detski-rozhden-den-za-do-20-detsa-s-Escape-i … Gs2?atc=158-4-384

# 7
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Здравейте, скоро ни предстои организирането на рожден ден за 11-годишни и се поразтърсих за тези стаи. Някой има ли впечатления от Emergency escape или някоя друга в София?

# 8
  • Мнения: 85
Бих искала да похваля  Heart Eyeshttp://treasurehuntersbg.com/%d0%be%d1%82%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b … 0%b8%d0%b2%d0%be/
Изключително добре се представиха, като организация, отношение, приятна обстановка. Много е подходящо за деца на възраст 10-14 години.

# 9
  • Мнения: 8
Здравейте!
Мисля, че идеята за пъзел стая е чудесна, но все пак зависи от децата (до колко приключенски са настроени) Някои от стаите бих препоръчала горещо като семеен тип забавление - децата възприемат разплитането на загадката като следващо ниво от играта Simple Smile, но други са доста адреналински дори и за възрастни Simple Smile
За тази възраст е сложно да се отговори на настроенията, като се има предвид, че наближават критичните тинейджърски години, когато бързо се мени мнението, но считам че чудесен вариант е наем на парти зала, където сами или с аниматор на организирате детски празник, дискотека, ролеви игри и тн. Споделям впечатления от зала в центъра с достатъчно пространство за игри и танци.[img]javascript:void(0); (но не знам как да кача снимка Sad )

# 10
  • Мнения: 6
Нямам конкретен опит, но се включвам, защото и аз обмислям този вариант за следващ рожден ден. Ще отговоря на въпросите ти принципно, защото съм била на такова място и имам някаква идея, но пък вече има много и различни стаи и нямам представа как организират детски рождени дни (ако го правят).

Първо, според мен ще се хареса - децата са достатъчно големи. Ние влизахме в подобна стая с нашите деца когато бяха на 3 и 7 и бяха много ентусиазирани. Малкото основно пречеше де, но се забавляваше също. Така че това отговаря и на другият ти въпрос - ако има малки деца, те определено ще дразнят големите и ще ги бавят.
Би ли споделила в коя стая сте били? Търся за РД на 5 годишно дете

# 11
  • Мнения: 47 981
Бих искала да похваля  Heart Eyeshttp://treasurehuntersbg.com/%d0%be%d1%82%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b … 0%b8%d0%b2%d0%be/
Изключително добре се представиха, като организация, отношение, приятна обстановка. Много е подходящо за деца на възраст 10-14 години.
  И ние днес в големия студ празувахме, чудно беше  Peace

# 12
  • Мнения: 6
  И ние днес в големия студ празувахме, чудно беше  Peace
[/quote]
Колко е голямо вашето дете?

# 13
  • Мнения: 47 981
Вече на 11 години

# 14
  • Мнения: 6
А колко е голяма стаята за почерпка? Само една ли е?

# 15
  • Мнения: 47 981
Стаите са две, на снимките се виждат
С малките столчета е за децата, с тв и музика и празнична украса. Другата е за родителите. Има тоалетна, топло е Simple Smile
Ние изкарахме много добре
Носих си всичко от-до и съм доволна, всъщност беше добре така и всичко беше както си ни харесва
Децата са доволни от загадките. Моите са били и в декстрофобия, казаха че тук загадките са по-детски, но не са бебешки или много лесни. Харесало им е и е било забавно
В декстрофобия например също е хубаво, но няма условия къде да чакаш децата или да се почерпят. Предполагам че става в някое близко заведение, но бих го предложила за по-големи деца, по-самостоятелни, например на 14-15. За по-малки тук е добре

# 16
  • Мнения: 19 296
Тези стаи ги гледам още от миналата година и не мога да се реша.
Проблемът е, че не са пригодени за повече деца. В Искейп рум ми казаха, че при 16-20 деца ги разделят на 4 отбора. Два влизат в двете стаи, два остават един час в стаята за почерпка. После се сменят. Ами, хич не е удачно. Какво ще правят 10-годишни,  затворени цял час без музика и движение.

# 17
  • Мнения: 47 981
Да, но и самите стаи са пригодени за малки отбори- 3-4 човека, няма как иначе. Simple Smile За толкова много деца не е удачно

# 18
  • Мнения: 19 296
Ще търся друго тогава.
Жалко, защото звучеше много интересно за възрастта на детето и не мога да измисля алтернатива.

# 19
  • Мнения: 11 910
      Аз също така и не се реших да пробвам, а и детето нямаше особено желание. Макар да мисля,че ако беше опитал, щеше да му хареса. Във Варна в едно от местата казаха,че могат да участват около 8 деца,ако не се лъжа.

# 20
  • Мнения: 47 981
Във Варна играхме в много приятна стая с тематика на Хари Потър. Но в която и да е стая не е препоръчително да са повече от 4-5 човека накуп. Такова е самото забавление.
Ние каним вече по 4-5 деца някъде, не правим големи празненства с по 20 деца, а и ни харесват самите стаи като вид забавление Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 234
За рожден ден на 11-годишно коя от стаите в София бихте ми препоръчали?
Благодаря предварително!

# 22
  • Мнения: 594
Момичета, според вас има ли стаи в София, подходящи за 7 годишни? Чета, че повечето са за деца на 10-12 г.

# 23
  • Мнения: 19 296
Пиратската стая на The Hunters казват че става и за по-малки деца.
Ние празнувахме 11 рд в стаите им в Лозенец. Не е лошо, но определено не е толкова забавно, като Лазерпарк примерно или на други места, където сме празнували. Децата казаха, че им е харесало. Особено бяха доволни от загадките в стаите. Аз обаче имам забележки. Тясно е за много деца. При нас бяха само осем и като разбиваха пинятата, която бяхме донесли, нямаше достатъчно място. Няма място за свободна игра, когато свършат в стаите. Няма и нищо организирано за забавление там. Няма и време сами да се организират, защото имат само час в стаята за почерпка. При нас докато хапнат пица, торта и разбият пинятата, часът беше свършил. В чакалнята пристигнаха децата от следващия рд. Не знам те ли бяха подранили, но не беше организирано като хората. Два часа за рд ми се сториха недостатъчни и ограничението във времето без никакъв толеранс не е приятно.
 Кетъринга за децата го отказахме, защото тортите им са от Лагуна, а техните са отвратителни.
Изводът ми е, че стаите са чудесни за забавление с приятелчета през някой уикенд, но не и за рд или евентуално за рд с макс 3-4 деца, които не са много активни, например тийнове вече.
Иначе двете организаторки са мили. Изпратиха ми снимките скоро след рд.

# 24
  • Мнения: 1
Ще стартирам, че ние с бащата на моето дете, сме фенове на тези стаи и вече сме обиколили доста. Една от любимите ни стаи си остана Escapeway, стаята за Индиана Джоунс. Наскоро разбрахме и че имат парти център, в който предлагат организирането на детски рождени дни съвместно с игра в тяхната стая. Получи се страхотно. Децата бяха много впечатлени и ентусиазирани. Цената беше малко по-висока, но пък се компенсираше с високо ниво на обслужване и невероятен интериор. За съжаление парти центъра им не побираше повече от 14 - 15 деца, което беше малък проблем, но тъй като сина ми има рожден ден през Декември то половината му приятели бяха болни и се поместихме чудесно. Имаха прекрасно момиче аниматор, което помагаше на децата, тъй като всичките бяха за първи път на такава стая. В парти центъра имаше голяма кръгла маса, която побра всичките деца, които се забавляваха играейки на тези електроните игри плейстейшън, слушаха музики и т.н. Беше чудесно. Други стаи, които знам, че организират такива рождени дни са Questomania на женския пазар на пиротска и Game Castle в кв. Симеоново, които също са страхотни стаи и предлагат партита за по голям брой деца. 

# 25
  • Мнения: 1 137
В Лозенец стаята  The Hunters на нас не ни хареса. Беше скучна за 12-годишни.  Два часа минават бързо за РД. Накрая подаряват бяла памучна тениска надписана от всички деца.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 457
Обмисляме рождения ден на дъщеря ми тази година да е на такова място,но нямам никаква информация.Каква сума излиза есноъ такова празнуване?ориентировъчно,разбира се.До 10 деца

# 27
  • Мнения: 1 137
Обмисляме рождения ден на дъщеря ми тази година да е на такова място,но нямам никаква информация.Каква сума излиза есноъ такова празнуване?ориентировъчно,разбира се.До 10 деца
На повечето места е нещо от рода за 3-ма 90лв, 4-120лв,  5-6 играча около 170лв. Имат сайтове повечето стаи и има раздел цени. Някои предлагат ваучери. Почерпката отделно, може да не е там.

# 28
  • Мнения: 7 159
Здравейте!
Обмислям идеи за РД на сина ми /11г./. Проблемът е, /ако това изобщо е проблем, по-скоро облекчение за мен/ че той не иска да кани деца. Всъщност винаги сме празнували семейно някъде или организираме екскурзия.
Идеята ми е да посетим такава стая семейно, общо 6 човека. Ние двамата с баща му, той, двете му сестри, те са вече пълнолетни и още един младеж. Мислите ли, че такъв тип стая е подходяща за по-възрастни и коя?
Идеята е да се забавляваме всички и най-вече рожденикът.

# 29
  • Мнения: 19 296
Подходяща е.
Ние ходихме наскоро семейно в Наследството в Emergency Escape. Много ни хареса на всички. Персоналът беше много мил, загадката и изпълнението много добри.
Единствено не знам как ще е с шест човека, но може да си разпределите ролите по търсене на ключовете.

# 30
  • Мнения: 1
Не бих ги препоръчал. Децата останаха много недоволни. Рожденият ден беше на приятел на сина ми. Детето ми беше доста разочаровано, а аз следователно останах недоволен. Освен това, организацията за възрастните също не беше на ниво. Очаквахме повече, доколкото разбрах, след много разправии са издали касова бележка, естествено с друга дата и час.... В заключение - Не си хвърляйте парите на вятъра.

# 31
  • Мнения: 1 137
Останахме доволни от това място - GAME CASTLE - Real-life escape rooms. Празнувахме 9- ти рожден ден. На децата им беше много интересно. Препоръчвам!

# 32
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И ние празнувахме онзи ден 9ти рожден ден в ескейп стая. Повечето деца казаха, че искат и техните рожденни дни да са там. Дъщеря ми остана много доволна, аз също. Явно си е въпрос на организация. Не знам редно ли е да пиша името на стаята.

# 33
  • София
  • Мнения: 374
И ние празнувахме онзи ден 9ти рожден ден в ескейп стая. Повечето деца казаха, че искат и техните рожденни дни да са там. Дъщеря ми остана много доволна, аз също. Явно си е въпрос на организация. Не знам редно ли е да пиша името на стаята.
Може ли координати на стаята? Предстои да организирам рожден ден на сина ми и съм се спряла на подобен вариант.

# 34
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
[url]https://treasurehuntersbg.com/контакти//url]

# 35
  • София
  • Мнения: 184
Подходяща е.
Ние ходихме наскоро семейно в Наследството в Emergency Escape. Много ни хареса на всички. Персоналът беше много мил, загадката и изпълнението много добри.
Единствено не знам как ще е с шест човека, но може да си разпределите ролите по търсене на ключовете.

Здравей, а помещението широко ли е?  Една стая ли е или няколко, в които влизаш една след друга след като намериш ключовете? Питам, тъй като при подобен лабиринт ще е по-вълнуващо ☺
Как ще е за 10-годишни?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 263
Някой с впечатления от "Космос" приключението във виртуална реалност?
Обмислям за 10 ти рожден ден.
Ето линка:
https://escapereality.bg/cosmos#calendar

# 37
  • Мнения: 26
Здравейте!
Посещавали ли сте ескейп стая Ей Там? Може ли някой да сподели впечатления за играта и обстановката . Обмислям рожден ден за 15г. момиче.

Общи условия

Активация на акаунт