Румяна Илиева - инструктор по фитнес и хранене - Тема 9

  • 148 889
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 72

ainshtain2, Нормално е майка ти да е загрижена, казвам го като майка на тийн, който беше решил, че е "дебел" преди няколко години и че ще отслабва с глад, а майка му/аз/ по това време правеше режим на Руми и виждаше резултатите/за 3 месеца-15 кг./. Та...тийнът/тогава на 15г./ отслабна толкова, че стана като клечка-висок е. Имаше нездрав вид, започна да боледува често. Това естествено  не му хареса /побърка мен също така  Wink / От 1 година тренира и беше започнал да залита пък в другата крайност-да прави мускули...и да иска естествено резултат да е от днес за утре  Simple Smile. Та... ядеше по мноого яйца, шейкове с мляко, месо и т. н. , но да речем веднъж или два пъти дневно. Или пък, два дни спазва режим на хранене, на третия и четвъртия гладува, защото "нямал време", не спеше достатъчно, защото в нета е по-интересно и се ядосваше, че не се получава. От известно време започна да тренира ежедневно и да се храни с това, което готвя аз у дома/ не тлъсто месо, салата, манджички без запръжки с много зеленчуци, домашен пълнозърнест хляб, мляко, яйца, домашно приготвени сладкиши и т. н./, за училище си взима храна от вкъщи или си поръчва месо със салата от близката закусвалня и резултатите не закъсняха- направи мускули  Laughing. Това се дължи и на фактът, че вече е почти на 17г.
Всичко по-горе ти го написах, защото е важно в тази възраст да се храниш здравословно, без да залиташ в крайности, включи и мама в твоето "приключение". Нека се запознае с материалите на сайта на Руми/да ти помогне да си готвиш здравословно/ и ще има резултат и ЩЕ изглеждаш добре  и няма да си "дебела". Всъщност от тук трябва да започнеш - престани да мислиш, че си дебела и че това винаги ще е така. Обичай тялото си и то ще ти се отблагодари. Бъди търпелива!/знам,че е трудно/
Лелее, улях се  Laughing
[/quote]
Благодаря ти отново! Hug

# 166
  • Мнения: 5 278
Момичета, днес мисля да започвам 90 дневното предизвикателство, но да ви попитам направо тренировката ли започвате, защото във видеата за начинаещи имаше разгряване и после аеробика, а сега си пуснах ден 1 и направо упражнения си започват  newsm78

# 167
  • София
  • Мнения: 3 754
Винаги загрявай преди тренировка! Peace

# 168
  • Мнения: 1 402
Джинa, 90-дневното са без включено разгряване и разтягане, но ти си ги прави, важни са.
ainshtain2, и аз на твоите години, бях доста пълничка, не знам дали бях с наднормено тегло, но си бях пухкава - носех три размера нагоре. Вкъщи ако не ядеш бял хляб с манджата или супата значи не си ял  Laughing. Сладкото и то си вървеше редовно, както и баници, пити и т. нат. Ще ти кажа аз как смъкнах всичко излишно - когато вече можех да се "опъвам" на нашите - 17-18 годишна - спрях всичко в което има брашно и всичко в което има бяла захар, никакви безалкохолни и купешки сладки и чипсове. Естествено беше много трудно, с глада за сладко се справях като, когато ми се прияде много нещо сладко ядях плод, а хляба просто го спрях, ядях каквото имаше сготвено, но без хляб. Много беше трудно без хляб да си ям яденето, хич не ми вървеше, но свикнах. Кантар нямах да се тегля, нямам си напредстава колко съм сваляла за месец, но беше бавно, защото макар да не ядях захар и брашно, за да не съм гладна хапвах повече от другата храна. Така от размер L и XL, преминах на S и слава богу си задържах килограмите.

# 169
  • Мнения: 43
Джина, съветвам те винаги да разгряваш и разтягаш добре, за да не си докараш някоя травма. Аз скоро приключвам 90-дневното, една седмица ми остана само Laughing Аз лично си мислех, че предизвикателството ще е много по-трудно и натоварващо (ниво 2), отколкото се оказа. Успех!

# 170
  • Мнения: 5 278
Аз вчера се поозорих с първата тренировка, не изпълянвам правилно упражненията, знам си  Rolling Eyes  И тези лицеви - хич ме няма  Embarassed Но не се отказвам Simple Smile
keera, а какъв е резултата досега?
Аз кг не държа да свалям, но много съм се отпуснала, да видим дали ще има ефект при мен  newsm78

# 171
  • Мнения: 43
Да ти кажа на мен ми беше много трудна първата седмица, а след това натоварването ли се намали, аз ли свикнах, не знам  Wink Аз имам режим от Руми от миналата година още, тогава по едно време нещо ме домързя, но от 5 месеца си тренирам редовно с нея. Сумарно от началото имам 11 свалени килограма и към 40 см от всички обиколки, и почти съм си постигнала мечтаната форма. От 90-дневното ми се оформи тялото и дори имам някакви бебета плочки  Laughing

# 172
  • Мнения: 5 278
Това е наистина супер Simple Smile

# 173
  • София
  • Мнения: 3 414
Момичета,дневното меню около колко калории е?

# 174
  • Мнения: 5 405
Ако съм 60кг ще е едно, ако съм 100 ще е друго,ако съм 120 -трето. Как се очаква да ти отговорим? Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 3 414
65-75

# 176
  • Мнения: 5 405
Aми пак зависи Simple Smile Това са 10кг разлика. Зависи и какво работиш, как ти минава ежедневието - дали зад бюро, дали имаш постоянно движение, колко тренираш.
Със сигурност гладна няма да оставаш и няма да си на 800-1000 никакви калории, ако това те интересува.  Peace

# 177
# 178
  • Мнения: 3 118
Здравейте момичета!
И аз съм на 90-дневното предизвикателство, но само на втора седмица. Правя ниво две понеже скоро не бях тренирала, но вмъквам и някоя тренировка от Ниво 3 с тенденция постепенно да премина на него.
Храненето ми е по Зоната. Само тя при мен дава категоричен резултат.  Simple Smile


ainshtain2, ако майка ти ще е по-спокойна хапвай дневно 1-2 филийки хляб Бонус. Наблягай на повече протеини - нетлъсто месо, риба, яйца, нискомаслена извара и салати - зелени, краставици, домати, зеле, моркови. Ако слагаш зехтин, дозирай с лъжичка. Може и по-рядко сирене и кашкавал, понеже са по-мазни. От млякото също добър вариант е 0,1% без никакви подладители. Включвай по един-два не много сладки плода на ден - ябълки, портокали, киви, горски плодове. Печената тиква без захар също хич не е лоша. Изключи вафли, шоколади, кифли, банички, чипсове. Въобще всякакви такива готови неща. Старай се в храненето ти да има и по малко ядки или маслини, но наистина малко - по 10-15 бр. сурови ядки или маслини на ден (не се шегувам). Ако слагаш и зехтин към салатите, тези количества са достатъчни. Не ги яж на куп, а ги разпредели в храненията. Хапвай 4-5 пъти на ден по малки порции, примерно три основни и една следобедна закуска и/или 1/2 кофичка кисело мляко с една лъжичка ленено семе преди лягане. Пий вода много - сутрин на гладно топла, пий много чай без захар и без мед.
Резултатите няма да закъснеят. Тренирай 4-5 пъти седмично и след само месец ще видиш първите промени. А след няколко месеца вече ще си много доволна от себе си.
Постоянството е много важно!

# 179
  • Мнения: 72

Благодаря Пит
Горе долу се храня така както си написала с изкл. на хляба който е обикновен но ям 1-2 фили макс. на ден.
Купувам си и маслинки по-малко,че ги обичам,но изяждам по няколко само.За жалост обаче се наложи да спра с тренировките на Руми тъй като си изкълчих крака,но смятам до няколко дена пак да ги почна.

Общи условия

Активация на акаунт