Бебе на 10 дни, разтройство и силно подсечено дупе с ранички!

  • 9 751
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не се притеснявай, ще минат с упорство. Дъщеря ми също на два пъти имаше раничка голяма при това, при перфектна хигиена. Но тя на всяко ядене (2, 3 часа) се изхождаше, а и памперсите на Памперс премиум ни повлияха зле.

# 31
  • Мнения: 1 610

Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

Точно така...
Ако ви е хладно в къщи, завий я с нещо, да не я простудиш... че е доста мъничка...
Ако видиш промяна към жълто/зеленикаво акитата - облечи и чорапки по дълги  и я  завий през кръстчето с още една пеленка,но  да остане свободно дупето да се проветрява... но на топличко... Wink 
Ще се справиш, ти си толкова грижовна майка и заслужаваш най-доброто и бебче... bouquet
Честито ти първо детенце! bouquet

# 32
  • Мнения: 18
Не се притеснявай, ще минат с упорство. Дъщеря ми също на два пъти имаше раничка голяма при това, при перфектна хигиена. Но тя на всяко ядене (2, 3 часа) се изхождаше, а и памперсите на Памперс премиум ни повлияха зле.

При нас е същото, постоянно пишкаме и акаме, което ми казаха че било хубаво, но не можем да останем сухи, но днес е през 3-4 мин под наблюдение без памперс, дано нещата тръгнат на добре,че с татко и не можем да си намерим място от притеснение. Предполагам, че и от болката при къпането сме много трудни на миене и къпане, казаха ни да не мокрим пъпа докато не падне и доскоро се къпехме на течашта вода, но се захваща с пръстите на краката за крановете и замалко да завърти кранът на топлата вода, оттогава сме на легенче и и се поливаме с канче. Чакам пъпчето да заздравее и да ползваме коритото с подложка. Не знам дали и при вас е така или е от раничките, но много мразим да се преобуваме, ако още е сънена се преобуваме лесно, но ако е будна пада борба

# 33
  • Мнения: 6 563
с дъщеря ми имах голям проблем с еднократните пелени. проблемът започна с “памперс премиум“, минахме цялата гама на “памперс“, но възпалената кожа си стоеше. започнах да ползвам еко пелени (има няколко марки на пазара), не съдържат никакви химикали, естествени материали, без избелване и оцветители, а пълнежът е дървесен пулп или царевично нишесте. но ... цените им са много високи (до над 50 лева за пакет) и след като отшумя проблемът минах на “либеро“.
сега е много топло, аз бих държала бебчето по тениска и чорапки у дома и с голо дупе. при дъщеря ми помагаше спрей против възпаления на “уриаж“ с мед и цинк.
за пъпчето може да ползвате водоустойчиви лепенки и да къпете във ваничката. има много добри лепенки, отлепват се леко и не пропускат. ползвала съм на “урго“.

# 34
  • Мнения: 94
Съгласна съм с момичетата, които са ти казали, че прекалено честото миене не е много хубаво! При моето дете водеше точно до ранички.... За това ползвам  мокри кърпички....

# 35
  • Мнения: 1 610
Предполагам, че и от болката при къпането сме много трудни на миене и къпане, казаха ни да не мокрим пъпа докато не падне.
Много правилно...
На моето дете пъпчето падна на 9-тия ден. 
/на по едрите деца, пъпчето по трудно пада/
След тоалет топкаш  спирт и няма да имаш проблем. Може и прахче /за ранички/ да слагаш след като спирта се изпари.
Смело работи дори и да се люшка в последните дни...  Вярвам, че скоро /днес-утре/ и вашето ще падне... След "падането", топкай спирт още поне седмица...
------------------------
Като падне, го прибери в някой учебник...  Wink
Аз го сложих в математика... hahaha 
 /Пръв е в класа по математика и така усвоява математически действия, че и аз се изненадвам... Joy /     
Легенди... newsm78 , но верни!!!    Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравей,

Само не се паникьосвай. Имах същия проблем с моето новородено навремето. Беше потресаваща гледка. Сякаш беше залят с киселина - кърваво червено, на рани и мехури Sad
Оказа се, че има непоосимост към нещо в памперсите (на Либеро бяха) и смених марката. Самите рани се оправиха много бързо след смяната на пелените с помощта и на добрия стар евтин Бочко. Ползвах преди това 3-4 скъпи и прехвалени кремове против подсичане и не помагаха, а накрая само Бочко спаси положението буквално за два дни мазане.
Моята препоръка е да оставяш дупето да подиша колкото можеш по-често, да смениш марките козметика, мокри кърпички и пелените и да видиш дали ще има промяна.

# 37
  • Мнения: 11 360
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

# 38
  • Мнения: 18
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

# 39
  • Мнения: 1 610

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

Напротив ....Ако спазвате правилото СУХО дупе Wink , ще се изненадаш малките човечета на какво са способни.... babydust7  
За 3 дни гарантирам здраво  newsm10 , а до 5 дни термина -Кожа, като бебешко дупе , в цялата му божествена и козметична слава... newsm53
Не бързай да смениш марката на ползваните до сега "Памперс" -/Мисля, че тях ползваше/.
Смени я във случай, че е доказано тяхното алергично действие.
Това, че временно сте изпитали не комфорт не означава,  че е от Памперса.  
Детето е запарено с мокра пелена /урина/.  Това е проблема, който успешно овладяхте. ..  Peace
----------------
"Памперс" имат модели за момичета и момчета .... Има ли ги още на пазара?
С тях влагата се насочва в съответната област, останалата част не се запарва ненужно и е една екстра за маминото златно дупенце  Wink,  важно е- през топлите месеци заслънчевите бани*...

Много сте малки още... не бързайте с тях и винаги мажи крачетата с крем/фактор/ висок,  когато излизате .... + защита от насекоми /покривало .  Wink


Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 14:44 от маманет

# 40
  • София
  • Мнения: 1 573
Права е Дорис, че наистина прекалихме с разнопосочните съвети  Crazy
Важното е да не се притесняваш излишно. Всички сме били така с първите новородени. Подсечени дупета, повръщане, колики, зъби...

# 41
  • Мнения: 2 850
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

За подсечено дупе по-добри от Либеро не открих.
Сменила съм какви ли не кремове, спирала съм миене, мила съм на всяка смяна, махала съм памперс. Само отвара от смрадлика помогна, също и спрей Джинджира Алба бебе. Дерматолог ми ги препоръча, но смрадликата при нас помогна, не друго.

Вашето бебе пие антирефлукс мляко, възможно е от него да са по-кашави изпражненията. Поне при моята дъщеря, когато минахме на такова мляко, станаха по-редки.

# 42
  • Мнения: 18
Права е Дорис, че наистина прекалихме с разнопосочните съвети  Crazy
Важното е да не се притесняваш излишно. Всички сме били така с първите новородени. Подсечени дупета, повръщане, колики, зъби...



Лошото е че мъките не спревършват дотук, от вчера повръща поне по 2 пъти и се оказа, че от последното мерене преди 3 дни сме отслабнали, а не наддали. Утре пак сме на преглед. Откакто я родих с всеки изминал ден има се повече неща, за които да се притесняваме. Педиатъра ни изписа Фрисовом, а аз искам да минем на Лактана, защото чух чудесни неща за това мляко, но те нямат антирефлук, а и в момента гледам да се придържам към това което ми е казал доктора.
Споменахте повръщане затова пиша затова, по колко пъти повръщахте и как бяхте с теглото в началото?

# 43
  • Мнения: 1 610
Нормално е след изписването да спадне малко... Споко...
С оригването /повръщане на храна и слюнка /  децата различно се справят. Някои до месец, други до 3....до 6м... Всичко ще е ок с времето...
Дори и да повръща, няма проблем с качване на тегло. Важно е да сте здрави, а не да поставяте рекорди....
Все пак, лекарката ще ви тегли и ще даде най-добрите препоръки, които едва ли ще са по различни от тези:
-Храни нормално с препоръчаната храна.
-повдигни леглото под наклон /от към главата/  
-главата на една страна и да я обръщаш редовно /ляво-дясно/...
-Задържай я повече вдигната след храна /да оригне/... Помагай си с пелена през кръста, за да е по лесно за теб и да не се претовари телцето /докато сте крехки... /

Ми това е ...  Само чуждите деца, растат като гъбки... Wink
 
 

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 16:25 от маманет

# 44
  • Мнения: X
Отидете на гастроентеролог, който да препоръча адекватно спрямо нуждите ам. Не разчитай какво си чула от тоя, оня. Не е хубаво да се сменя често млякото на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт