Бебе на 10 дни, разтройство и силно подсечено дупе с ранички!

  • 9 747
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Отидете на гастроентеролог, който да препоръча адекватно спрямо нуждите ам. Не разчитай какво си чула от тоя, оня. Не е хубаво да се сменя често млякото на бебето.

Само два пъти до сега съм и давала от Фрисковом , иначе от почти както е родена (само два дни беше на Хип докато не почна да повръща в болницата ) е на Хип антирефлукс. Не е ли по-добре още докато не е привикнала към другото да и го сменим? Състава му е много по-ограничен, във Фриското има какво ли не и доколкото знам е много хранително, имам приятелка която имаше същият проблем с повръщането, който отшумя след първия месец, на нея и бяха изписала също Фрисковом , но тя се заинати и даваше на детето само латана, до 2 седмици повръщането беше намаляло и въпреки него детето беше наддало колкото е нормално.
Засега слушам стриктно педиатъра, затова не съм го сменила и търся мнения, притеснявам се на трябва да сме на системи...

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 17:21 от sofiapavlova

# 46
  • Мнения: 1 610
Засега слушам стриктно педиатъра, затова не съм го сменила и търся мнения, притеснявам се на трябва да сме на системи...
Peace
Доктора трябва да определи храната! По добре той, да намери точната храна, не меши храните , че така го объркваш и след няколко храни съвсем ще провокирате рефлукс и ще тръгнете по болници ...и тогава вече, ще видиш какво е притеснение...  Banghead
До консултация каквото е казал доктора!
Не се притеснявай за теглото. Бебетата качват скоростно след 10-15 -20 ден ...Още сте в период на адаптация на самостоятелното хранене...   
Падна ли пъпчето?

# 47
  • Мнения: 1 400
При по-сериозен проблем аз не бих разчитала на педиатъра. а бих завела детето на детски гастроентеролог. Често общопрактикуващите робуват на старите си навици, не познават новите продукти (или просто не ги е посетил съотвеният търговски представител) и ако ги слушаш "стриктно" проблемът може да се задълбочи.

# 48
  • Мнения: 1 610
 
При по-сериозен проблем аз не бих разчитала на педиатъра. а бих завела детето на детски гастроентеролог. Често общопрактикуващите робуват на старите си навици, не познават новите продукти (или просто не ги е посетил съотвеният търговски представител) и ако ги слушаш "стриктно" проблемът може да се задълбочи.

 Това е много вярно и не Е едно от несъвършенствата в здравната ни система.
Не може един доктор/семеен да лекува и бебета и старци и пр... И ако търсиш качествен такъв, най-добре е да не се оставяме на комфорта от познанството ни с един лекар, а да се обърнем за добър съвет от правилния лекар. В случая педиатър,а за сложни случай и към специалист...и т.н...

По напред майката съобщи, че е педиатър, а това по презумпция е детски лекар и запознат с всички последни възможности на медицината в областта на детското здраве. Нека не му пречи, да си свърши работата.   
Да се информира е нейно задължение и отговорност, но Би било коректно да ги обсъди първо с педиатъра, преди да ги прилага на детето ....

# 49
  • Мнения: 2 850
Педиатърката е препоръчала да се смени млякото с Фризовом. Не знам защо не си го сменила вече. Явно Хип не помага.

# 50
  • Мнения: 18
Педиатърката е препоръчала да се смени млякото с Фризовом. Не знам защо не си го сменила вече. Явно Хип не помага.

Вчера ни го предписаха него, затова не го бях сменила, с  Фрисовом пак повръща по един път на ден, но пък има апетит и наддава.

# 51
  • Мнения: 1 610
Браво ...  Всичко ще е наред... Wink

# 52
  • Мнения: 26
Не използвайте крема за дупе на Мустела - имахме същия проблем и ни посътвеха да го спрем тъй като съдържа парфюм който може допълнително да раздразва кожата. Аз оставях без памперс при всяко хранене през 3-4 часа за около 30мин ( колкото при нас трае храненето). Това до момента е най-ефикасния метод.

# 53
  • Мнения: 635
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

Прилича на лактазна недостатъчност. Няма да мине с кремове. Колко често ака и какво е на цвят и мирис?

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 05:57 от Pollux

# 54
  • Мнения: 1 610
Майката сигурно се справи с първоначалната паника и овладя положението.
Вероятно вече е и по разходки, защото не влиза в темата.
Ще е коректно да ни каже - всичко ок ли е вече...ама...
  newsm78

 
 

# 55
  • Мнения: 18
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

Прилича на лактазна недостатъчност. Няма да мине с кремове. Колко често ака и какво е на цвят и мирис?

Еми мажем с още с купрото и един крем написан по рецепта на педиатъра, раничката е вече една и е много малка, но от днес имаме друг проблем - обрив, където е ластика на памперса и малко по самото дупе, намазах я с мустела дано да и мине. А иначе акото си е абсолютно нормално - ярко жълто, като мек крем, но наисттина не мога да определя на какво мирише, но не е остра миризма в никакъв случай. Една от потребителките се беше включила с линк някъде на 1-ва страница от темата със снимки, та оттам изглежда  като на здраво бебе.  Simple Smile Възможно ли е да е лактазна недостатъчност след като имаме доста добър апетит и изяжда всичко? Ние имаме колики, те не се ли получават от невъзможността именно да се разгради лактазата?

# 56
  • Мнения: 635
Е, ако няма разстройство, значи не е лактазна недостатъчност. Коликите не са свързани. Консултирай се с педиатъра дали да не и даде пробиотик.
Сменете памперсите с най-качествени.
Подсичане с качествен памперс се получава много по-рядко отколкото с пелени.

Ако пъпчето още не е паднало и раничката зараснала, подгъвай отпред памперса под пъпа. И спокойно можеш да го мокриш и да си я къпеш- пазенето на пъпчето от вода е бабини деветини.

Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 04:33 от Pollux

# 57
  • Мнения: 12 666
Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Защо, да не е отровна водата. А бебето е на АМ.

# 58
  • Мнения: 18
Е, ако няма разстройство, значи не е лактазна недостатъчност. Коликите не са свързани. Консултирай се с педиатъра дали да не и даде пробиотик.
Сменете памперсите с най-качествени.
Подсичане с качествен памперс се получава много по-рядко отколкото с пелени.

Ако пъпчето още не е паднало и раничката зараснала, подгъвай отпред памперса под пъпа. И спокойно можеш да го мокриш и да си я къпеш- пазенето на пъпчето от вода е бабини деветини.

Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Защо да не се дава вода? Аз и давам чай от копър вместо водата, но защо да не се дава вода?

# 59
  • Мнения: 2 850
Как защо да не даваш вода? За да даваш  кърма Crossing Arms  Crazy
Просто потребителката не е прочела, че сте на АМ, а дава акъл да се храни бебето само с кърма.

Общи условия

Активация на акаунт