Какво ли ще е ЯНУАРСКОТО мъниче - момче или момиче? - Тема 4

  • 44 771
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 37
Момичета,има ли някоя от вас,която да се следи в Софиямед?

# 46
  • Мнения: 46
Добре дошла Krisa!

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Shushi благодаря ти,всичко ще е наред.
 Криса добре дошла....ние вървим заедно с термините супер.

# 48
  • Мнения: 1 269
Здравейте момичета, бих искала да се присъединя към вас.
Казвам се Криси и чакам моето второ щастие на 26.01.2017
И моят термин за второто е 26.01 - щастливо бременеене!

# 49
  • Мнения: 958
Момичета,има ли някоя от вас,която да се следи в Софиямед?
Първото си родих там и не препоръчвам определено Naughty Да се следиш е ок, но имам предвид раждане - в никаъв случай!

Криса, добре дошла!

Този за отоците на Кройтерхоф е супер, и аз го имам и ползвах и при първата бременност  Peace

# 50
  • Мнения: 37
Адинка защо?

# 51
  • Мнения: 271
Момичета,има ли някоя от вас,която да се следи в Софиямед?
Първото си родих там и не препоръчвам определено Naughty Да се следиш е ок, но имам предвид раждане - в никаъв случай!

Криса, добре дошла!
 Peace

2014.-а година родих там моя син. Научиха ме да кърмя качествено и дълго време продължи. Много ме обгрижваха. С раздвижване и внимание. Всичко! Даже на смени бе и онази акушерка Емилия Ковачева, тя подаде бебо на тати. Още изтръпвам като я видя на снимките ни. Но... След 20 дни забелязах хематон на вратлето на малкия и ми твърдяха педиатри, че е вроден. А се информирах, че може от удряне с предмет да се получи, кой да го е удрял в утробата. Само това не ми е изяснено засега. Лекувахме се месеци в Токуда. Слава богу борбата си заслужава. Имам здраво дете. А в болница Софиямед има само подобрения, но просто ми е скъпо за раждане. И избраният лекар в екипа не дойде, оперира ме шефът им Нецов с Владова.

# 52
  • Мнения: 37
За съжаление от такива като Емилия Ковачева,никъде не сме застраховани. Може само да се молим всичко да е наред. Аз се следя в Софиямед и съм много доволна. Бях се притеснила от изследванията за тромбофилия,обадих се на доктора веднага ме взе,показа ми как да си слагам фраксипарина. За сега поне съм много доволна,надявам се така да е и за напред.

# 53
  • София
  • Мнения: 16
Ехо, здравейте. Има ли групичка във фейсбук? Писах на момичето, упоменато в началото, за да ме добави, но до сега нищо никъде...

# 54
  • Мнения: 361
Малко късно, но да се отчета след днес.
Мина ми прегледа. Потвърди че ще е момче, но шпато го спираме постепенно. За мерки не питах. +2 кг съм и кръвното ми е нагоре 110 на 70.
За пърхането да кажа, че с първото много се чудех как все ми къркорят червата, а по принцип не е така. Пък то си било бебето. С второто вече знаех какво е усещането. Сега нямам търпение да го усетя.

# 55
  • Мнения: 958
Milevami, и аз родих 2014, на 05.12. Докторката беше Кръшкова. Бяхме се разбрали за нормално раждане, ако няма проблем, разбира се. Отидох с изтекли води, тя беше след дълга смяна и явно уморена. Напуска ми 3 системи окситоцин, за да "били станели равномерни контракциите".. Съответно насилено получих за 4 часа пълно разкритие, бебето не беше готово и не слезна надолу, после ми спря упойката и седях още не знам колко часа с пълното разкритие без упойка и зверски болки, не ми даваха да стана, за да стимулирам бебето, защото седеше високо и не мърдаше надолу, накрая й писна да ме чака и ме срязаха. Това е накратко. Никакво съобразяване с мен и моите желания. А отделно неонатологията им е супер зле, и преди беше зле, нас ни държаха 7 нощувки, 8 дена, защото тъпата педиатърка (Петрова, няма да я забравя тази гад) не можа да разбере защо детето повръща всяка храна, беше на системи, сонди в стомаха, вливания с глюкоЗа, със съмнения за стеноза на пилора, изискваща операция, докато накрая се оказа, че тя искала да си източи клиничната пътека за проблем при новородено, а детето е с по-тежка степен на рефлукс и се оправи с антирефлуксно мляко.. Стресът беше неописуем. А след случая с Ковачева (помня я и тая гад) им намалиха степента на неонатологията и в момента нямат право да израждат и после гледат новородени дори и при най-малко съмнение за проблем. Не знам как мислиш, Shushity, но никога не бих родила някъде, където неонатологията е на ниско ниво. Не ги мислех тези неща преди, но сега го отчитам като грешка - като избираш място за раждане, трябва да е добро не само АГ отделението, но и неонатологията е даже още по-важна.

# 56
  • Мнения: 76
Запис в новата темичка Simple Smile
Малко отчет от мен- от седмица усещам бебешока-много лекички движения , като гъделичкане Simple Smile Засега върви девойка, но не е на 100 % потвърдено.
Някакво главоболие ме сполетя, но тази седмица на работа ми бе много напрегнато, не знам дали от бременността, или комплекс от причини. На пристъпи е и не знам защо го определям като мигренозно (мигрена не съм имала). Но, както се казва- и това ще мине!

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте,
И аз да се присъединя към януарските мами.Казвам се Десислава и съм от Бургас.В 16та седмица съм, термина ми е за 6ти януари.Все още не знам пола, но нямам търпение да го разбера Simple Smile
Бих искала да се присъединя и към фейсбук групата.

# 58
  • Мнения: 1 269
Запис в новата темичка Simple Smile
Малко отчет от мен- от седмица усещам бебешока-много лекички движения , като гъделичкане Simple Smile Засега върви девойка, но не е на 100 % потвърдено.
Някакво главоболие ме сполетя, но тази седмица на работа ми бе много напрегнато, не знам дали от бременността, или комплекс от причини. На пристъпи е и не знам защо го определям като мигренозно (мигрена не съм имала). Но, както се казва- и това ще мине!

И аз тази седмица бях с такова главоболие и се изследвах за куп неща , нищо всичко ми е на ред. Може да сме по- чувствителни и към промяната нз времето.

# 59
  • Мнения: 226
Adi4ka-maslinka,
Голям ужас сте преживели. Дано това раждане, което ти предстои, да ти остави само прекрасни спомени!

Общи условия

Активация на акаунт