Какво ли ще е ЯНУАРСКОТО мъниче - момче или момиче? - Тема 4

  • 44 792
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Запис в новата темичка Simple Smile
Малко отчет от мен- от седмица усещам бебешока-много лекички движения , като гъделичкане Simple Smile Засега върви девойка, но не е на 100 % потвърдено.
Някакво главоболие ме сполетя, но тази седмица на работа ми бе много напрегнато, не знам дали от бременността, или комплекс от причини. На пристъпи е и не знам защо го определям като мигренозно (мигрена не съм имала). Но, както се казва- и това ще мине!

И аз тази седмица бях с такова главоболие и се изследвах за куп неща , нищо всичко ми е на ред. Може да сме по- чувствителни и към промяната нз времето.

Ами четох, че заради промяната в хормоните главоболието било често срещано при бременните...
С предишната нямах никакви неразположения, сега с тази бременност и гадене, и умора, сега главоболие, настройвам се направо и за киселини Simple Smile Simple Smile

# 61
  • Мнения: 19
Здравейте! Искам и аз да се присъединя към вас 😃! Живеем в София , втора бременност, имам дъщеря на 7, а бебчо е с термин 28 Януари. Още работя , чувствам се добре , гаденето и повръщането отминаха, а и бяха сравнително малко и за няколко седмици. Пожелавам на всички ви прекрасна бременност и щастлив финал! 😃

# 62
  • София
  • Мнения: 429
Добре дошли на новите попълнения ! Simple Smile

Искам да подкрепя изцяло мнението на adi4ka-maslinka относно престоите в болницата. По важно от добра неонатология няма! След раждането единственото, за което мисли една майка е как е детето й.Искрено ти съчувствам за това, което са те накарали да преживееш. Дано вторият път да мине по-леко!

Моето раждане протече по подобен начин с разликата, че всичко се разви за 5 часа само.Водите ми изтекоха с 3см, окситоцин са ми вливали нямаше и една банка. Никой не ми е забранявал да ставам, седяла съм си както ми е удобно.Доктора само ме питаше боли ли те, защото аз отказвах упокойка и каквито и да е обезболяващи . В един момент тоновете на бебето почнаха да падат и трябваше спешно да ме срежат. Радвам се, че попаднах на адекватни лекари и акушерки и всички сме живи и здрави! Вторият път пак ще пробвам нормално, пък ако стане стане, ако не здраве да е ! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте, записвам се за темата. Терминът ми е на 12 януари. Първа бременост ми е и всичко е много вълнуващо. ЖК ми е във Вита при Мая Василева. Някой може ли да сподели впечатления?

# 64
  • Мнения: 958
Ами и аз ще се пробвам нормално, ако позволят. Дай Боже всичко да е наред този път. Аз нямам лоши спомени, стресът след това беше по-голям, болките не бяха сериозни или поне не си ги спомням.

# 65
  • София
  • Мнения: 429
Ами и аз ще се пробвам нормално, ако позволят. Дай Боже всичко да е наред този път. Аз нямам лоши спомени, стресът след това беше по-голям, болките не бяха сериозни или поне не си ги спомням.

Аз мислех, че няма шанс, заради малката разлика. Но като споменах на доктора и той ми каза, че това няма значение и е мое решение как да родя. Ако всичко е наред до раждането с бебето, ще е нормално. Направо не ми се вярваше като ми го каза това, като знам практиката в България. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 269
Момичета как се чувствате? Аз съм в 13 седмица, а още се изморявам лесно и почти нямам сили. Дали ще отмине?

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Ами да изморявам се ама едва ли ще мине  това. След раждането ще минат неразположенията със сигурност. 😆

# 68
  • Мнения: 37
Момичета,коя болница препоръчвате за раждане в София?

# 69
  • Мнения: 19
Аз първия път раждах в Майчин дом, и сега на там клоня.Тежко ми беше раждането, но съм доволна от отношението и Беба си беше при мен още от третия час.

# 70
  • Мнения: 226
Здравейте, записвам се за темата. Терминът ми е на 12 януари. Първа бременост ми е и всичко е много вълнуващо. ЖК ми е във Вита при Мая Василева. Някой може ли да сподели впечатления?
Добре дошла!
Аз съм ходила известно време при д-р Василева, но не на ЖК и бях много доволна. Но Вита ми е далече и мисля, че затова я смених, не съм била разочарована от нея.

# 71
  • Мнения: 958
Polist , и аз съм приятно изненадана, на мен ми казаха почти същото, ако всичко е наред с бебето и мен и няма други проблеми, може да пробвам.

Shushity, Майчин дом и Шейново са най-добрите държавни, а ако държиш на частна - определено Щерев и Надежда. Това са за мен лично. Аз съм се ориентирала към Шейново, направен е ремонт, ходих да разгледам, изключително е приятно станало

# 72
  • София
  • Мнения: 222
В Майчин дом раждах два пъти, сега най-вероятно пак  Hug

# 73
  • Мнения: 21
Здравейте,мамчета.
Искам да ви попитам дали сте получавали внезапни болки от ляво, които траят известно време, докато не ида до тоалетна по нужда. Случва ми се за втори път - предната неделя и днес пак. Бях на скан във вторник, казаха ми, че всичко е наред с бебо. Попитах ги за тези болки и ми казаха, че може да е от промените в тялото, които настъпват.
Много ми е притеснено. Сега съм добре, но немога да си обясня на какво се дължи това. Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 222
Здравейте,мамчета.
Искам да ви попитам дали сте получавали внезапни болки от ляво, които траят известно време, докато не ида до тоалетна по нужда. Случва ми се за втори път - предната неделя и днес пак. Бях на скан във вторник, казаха ми, че всичко е наред с бебо. Попитах ги за тези болки и ми казаха, че може да е от промените в тялото, които настъпват.
Много ми е притеснено. Сега съм добре, но немога да си обясня на какво се дължи това. Sad

Попитала си медицинските лица и са ти отговорили. Всеки се изпитва някакви болежки тук и там. Някои долу, други горе, трети около пъпа, четвърти в кръста, пети в гърба, сигурно и други варианти има Simple Smile не се чуди за какво да се притесняваш, когато повод за притеснение няма. Видяла си бебето, всичко му е наред, ще изтърпиш малко неразположения, това ще отмине, друго ще се появи, съвсем естествени са тези неща и не са повод за тревога  Hug Радвай се на живота, който расте в теб, и бъди позитивна и усмихната  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт