МОНОДИЕТА - тема 17

  • 116 013
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 215
 Peace
Да се отчета :след плодовите както казах за 1 вия плодов изядох 3 консерви ананас ообожавам го, разбира се отцедих плода от сиропа, НО да сладичко ми беше , 2 ри плодов изядох 2 консерви пак без сиропа една личи ,една ананас и..3 круши. Днес -200гр.   newsm44 Имам си колит гастрит и СРЧ. та по голяма част от плодовете и зеленчуците не ги ям поради тази причина ...докарват ми зверски разкъсващи болки Еми не мерси. Придържам се в плод/зеленчуковите дни към продукти които не ми причиняват зверски дискомфорт.

Да от зеленчуците задържам и качвам проблем с " отводняването" си имам, и от картофите не мърдам ..но от рибните и плодовите свалям А де newsm78

Консерви риба не близвам Орбит.

Обикновенно ям рибата на фурна! Сьомга,ципура или лаврак!
Този път и 4 те дни ядох само топло пушената Лидълска сьомга пристрастена съм към нея. Embarassed
Мързеше ме и да готвя..
Някой по напред беше писал, за миди калмари октоподи...за жалост не може!!!

Орбит
 извинявай но ако ям количеството което ти си изял сигурно вече .... bishop  прочети идеята на моното, един вид група храна въглехидрат,протеин, белтъчини..НО, колкото ти се яде демек на корем..така си сит
Ти просто си слагаш организма на стрес тест и или трябва вечно да я караш на 3 картофа или все в един прекрасен ден като се захрниш..Организма ти които помни колко много ве бил лишаван ще приема храната която му подаваш, и ще я складира всичката в депа..като старите хора дето винаги се презапасяват..защото "не се знае, знае ли се" , кога пак ще го метнеш на 3 картофа.
За здравословно пък, повече от 48 дни без толкова почивка, пак не се препоръчва.

# 661
  • Мнения: 7 765
......................
Някой по напред беше писал, за миди калмари октоподи...за жалост не може!!!
може, може smile3521

# 662
  • Мнения: 4 970
Присъединявам се към вас - втори ден на картофи. Двамата с мъжа ми се решихме. Вчера печени, вечерта само с малко зехтин и розмарин и сол на фурна. Днес доядох от снощи, а мъжото - пържени. Довечера пак на фурна. Аз имам 6-7 кг да сваля, той също или малко повече. Вчера ми беше много трудно, днес съм добре,даже си направих и упражненията. Успех на всички пожелавам!

# 663
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Аз идвам с въпрос- царевица и ядки не можем нали?  Confused

Тиквичките ми на фурна, с лук и домат и настърган морков бяха върхът!

# 664
  • Мнения: 10 017
Аз идвам с въпрос- царевица и ядки не можем нали?  Confused

Тиквичките ми на фурна, с лук и домат и настърган морков бяха върхът!

Не можем, не можем. Седя си и си мисля за пликчето кешу в шкафа, но си казвам "Аз сега правя експеримент! Mr. Green В името на науката няма да ги изям." Въх, сега ще се изманипулирам сама!

Тквичките ти звучат страхотно. Аз си купих точно тиквички и патладжани днес, умирам за тях на грил тиган.
Утре съм и на зъболекар по спешност, май ми влиза точно навреме. И да умирам от глад, няма да мога да ям. Май ще съм на зеленчукови смутита. Няма лошо.

# 665
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
ох как ми се доядоха лешници днес  Joy

# 666
  • Мнения: 24
Tiffany Aching Разкажи по подробно за тези тиквички  Praynig Grinning
Утре идва зеленчуковият ден, от кога го чакам...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Дайте идейки?
За вечеря ще си направя страхотен Рататуй!  Sunglasses

# 667
  • Мнения: 10 017
Добро утро!

След 2ри ден пиле, -400гр! newsm44 Супер доволна съм!
Само ме е страх от зъболекаря, което не ми се е случвало досега, но и сериозни интервенции не съм имала...Психически се подготвам да задържа, и че няма да съм в минус, но надеждата си отива последна.

Успешен ден на всички! bouquet

# 668
  • Мнения: 4 970
Успех при зъболекаря! Тези посещения винаги са неприятни.
Днес сме на пиле с мъжа ми, първи ден. Забравих да споделя, че имам едно прегрешение, което ще бъде валидно за всеки ден - пия си кафето с малко мляко, не мога без. Но само сутрин, еднократно. Но пък иначе никакви други издънки не предвиждам.
Освен всичко друго съм и болна. Гърло ме болеше, сега кашлям. Нацелих чудесен момент да почна диетата, но сега бях убедила мъжото и трябваше да се възползвам. Няма да се меря преди края вероятно.

# 669
  • Мнения: 226
Добро утро и от мен  Simple Smile
Вчерашния ден на к.мляко мина успешно и днес съм  -300 гр. Четох някъде,че някой момичета не само задържат,но и качват в тези дни ,аз явно не съм от тях. Трябва да устискам и днес и от утре на картофки  newsm47
Deziderata - дано всичко да е наред при зъболекаря ! Явно всяка храна влияе различно при различните хора.Аз след първия зеленчуков бях +300,след втория паднаха.

# 670
  • Русе
  • Мнения: 99
Момичета и момчета, след втори ден картофи съм -1,3кг ( общо за двата дни 1,8кг). Много съм щастлива, не мога да повярвам. Днес обаче на работа е ад, няма да изброиявам на 70см, под носа ми в офиса има няколко тестени домашни приготовления и домашен сладкиш, а аз съм на първи пиле и умирам от глад. Предполагам, че свалените са толкова, защото имам да свалям около 60кг. Вчера имам и 1час танци и 15 мин велоергометър. Имам и 4л топла вода. Водата винаги я казвам, защото , когато отслабваме( и не само) е много важно да пием достатъчно вода, за да може да изхвърлим токсините. По принцп е по 30мл на кг, когато не сме в процес на отслабване и 50мл, когато отслабваме. Това си е теория, която си спазвам, споделям я, защото за мен водата наистина е много важна за токсините, хидратацията, бръчките, кожата и целулита. Ако не пием вода, шанс да се справим с целулита няма

За мен ще е истинско предизвикателство да удържа фронта днес с тези миризми в офиса Simple Smile

За днес на работа съм си приготвили 2 пил.пържоли нарязани на късчета, запържено-задушени със сол, черен пипер, червен пипер, магданоз и малко босилек. Ще си ги овкуся с изциден лимон.

В зеленчуковите дни мога ли да пия домашно приготвен доматен сок. Правили сме си го лятото. Смлени домати, сол и магданоз има само в него.

# 671
  • Мнения: 226
според мен няма проблем да си пиеш сока - напълно натурален си е.

# 672
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Tiffany Aching Разкажи по подробно за тези тиквички  Praynig Grinning
Утре идва зеленчуковият ден, от кога го чакам...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Дайте идейки?
За вечеря ще си направя страхотен Рататуй!  Sunglasses
Купих си три малки тиквички. Нарязах ги на кръгчета около половин см дебелина и ги наредих в тава и леко ги посолих. Преди това в тавата сложих съвсем малко олио, да не ми залепнат  до преди да си пуснат водата. Отгоре наредих кръгчета от половин голям лук. Върху лука настъргах 1 морков и отгоре наредих на кръгчета 2 средни домата. Пекох на 250градуса около 30 минути някъде, може и 40 да е било.

Днес ми е втори зеленчуков. Закусих 1 морков и 8 чери доматки.
За довечера имам още от тиквичките, а на обед смятам 1 авокадо с 1 домат на гуакамоле да си направя Simple Smile


Аз почвам да мисля за рибните - за през двата дни имам по 1 котлет сьомга, за вечерите трябва да измисля нещо.

 newsm78

Сока щом сте си го правили, защо не  Hug Успех! Ще издържиш на изкушението. Снощи мм под носа ми яде руска салата  Cry Но аз  съм инат и не посегнах към нея. И днес ми се ядат лешници, но поне не сънувам храна  Joy

# 673
  • София
  • Мнения: 721
Ехо, трети ден ми е- първи с пиле и съм -1.50. Добре е с две думи. Мъжа ми няма минус, но мисля че и нередовния стомах си каза думата, ще го видим тия дни.
Интересно ми е колко ще е накрая упражнението. Аз от август съм на тези килограми и няма и няма мърдане, ни ндолу, ни нагоре.

# 674
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
аз също правя монодиета, но съм ги направила по друг начин дните.
До тук съм правила 2 дни салата, 1 ден пиле и днес ми е втори ден пиле. Ще продължа събота и неделя с 2 дни картофи.
Започнах с 51,5 кг. За трите дни съм -1,6 кг. Тази сутрин бях 49,9 кг.
Резултата по дни е :
1 салата -0,5 кг
2 салата -0,5 кг
1 пиле- 0,6 кг
Доволна съм и смятам да я направя цялата /12 дни/.
Целта ми е 47-48 кг.

Общи условия

Активация на акаунт