МОНОДИЕТА - тема 17

  • 116 207
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 792
Pinko, аз например от зеленчуци задържам. Да не би да задържаш от солта в пушената риба? Ананасът от консерва със захар ли е?
съгласна и с трите
аз от зеленчуците направо качвам, а ям зелени, домати, авокадо и моркови, всичко на салати, готвени - не,
без авокадото се подувам и ме боли стомах, ям го в зеленчуков и чери-доматките и тях
правила съм си вега тест, чушки и домати не трябва да ям  Tired
от пушената риба пия вода през нощта и сутрин не се харесваме с кантара

пилето го сменям със заек или телешко, за яйцата си правя допълнителни 2 дни
риби ям ципура, чернокоп, сьомга (тези на тефлоновата скара), лидълска риба тон и сардинки заради калция в костите

МоРсКа СиРеНа
колко ще сваляш, аз трябва първо 10  Tired
pinko и аз по килограмче ги тикам надолу

# 646
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Хич не мисля, че за диетата е ок да е консервирна рибата.

Аз днес малко хапнах на два пъти пиленце. Гледам да ям по 3,4 пъти на ден по малко. Сега сякаш съм гладна, ама е рано и ще изпия едно кафе да ми мине глада.

За утре през деня съм си приготвила рукола и чети доматки, може и краставица, морковчета ще гризкам , ако огладнея нещо. За вечерта ще пека тиквички и моркови на фурната. Ще мина и за авокадота, тъпото е , че ще са зелени и няма да има време да омекнат  Crossing Arms Хич не се сетих за тях. Но може да ги оставя за плодния ден  Grinning

# 647
  • Мнения: 221
Sun sea  bouquet
Herzen ,срам ,не срам 25кг имам да свалям-наистина му изтървах края този път  Embarassed
Днес съм на кисело мляко -3 броя и утре също.Още два протеинови ще направя след това.Мислех да са 6 поредни дни на протеин,че да видя голям минус на кантара (за мотивация) ,но се отказах.
Засега диетата върви добре-без прегрешения (то и нямам право на тях 😁)Ще се тегля всеки понеделник.
Успех на всички монодиетки и много минуси ви желая 😚

# 648
  • Мнения: 10
PINKO, мислех да не ти отговарям на твърдението, че аз свалям бързо понеже съм мъж, а ти сваляш бавно понеже си жена, но като прочетох че се храниш предимно с консерви, при наличието на толкова риба и плодове пресни ще си позволя да ти отговоря набързо:
Първо- явно до сега съм бил жена и от 2 месеца съм мъж  #Crazy (понеже както ти казах всяка пролет ми се налага да свалям около 10-12 кг) пробвал съм почти всички диети- аткинс, дюкян. НВД, зона, 90 дневна и в комбинация с убийствено кардио едвам свалях по 2-3кг на месец. Опитвам се да ти кажа че аз по принцип МНОГО ТРУДНО ОТСЛАБВАМ, а бързо качвам. Сега обаче с тази диета и без никакво кардио успях да сваля 10 кг. за месец, аз самия не мога да го повярвам все още. Явно тази диета при мен действа уникално (може би това да го отдавам, че я правя за първи път), другата пролет като е повторя може ефекта да не е същия не знам (нали си чувала, че една диета два пъти не действа).
Второ- относно "моите речи" Не може да казваш, че не действа даден хр. режим, след като ти не го изпълняваш стриктно. Да ядеш компот от ананас (в който вероятно има добавена захар) е меко казано несериозно,  както и консерва риба (някои са с добавени мазнини) не говорим и за консервантите вътре, стабилизатори, химии и един куп с Е-та.
Показвам ти аз с какво се храних в различните дни:
-картофени дни- сутрин един средно голям  варен картоф, обед 1 и половина вар. картоф, вечер 1 и половина вар. картоф.
-пилешки дни- пуешки гърди на фурна -сутрин 100гр, обед 150гр, вечер 150 гр. в сготвен  вид.
-салатени дни-сутрин 1 краставица+ 1 домат, обед 1 краставица+1 домат+2 червени пресни пиперки. вечер същото като обед.
-рибен ден-сутрин 100гр сурово пушена сьомга, обед 150 гр котлет сьомга на фурна. вечер същото като на обед.
-плодов ден-сутрин 1 голяма ябълка, обед 1 средно голяма ябълка и една круша, вечер едно помело.
-мллечни дни-сутрин 1 кофичка кис. мляко 2%, обед 1 кофичка мляко, към 16 часа още 1 кофичка и вечер 1 кофичка мляко.
Нищо друго не съм хапвал в дните освен посоченото, като огладнея пия вода и тя ме засища. Не съм слагал дори и сол, никакви подправки, спирайте ги тези подправки МАГГИ.
Пробвай с тези храни 12 дена, ама без нищо друго и те чакам да споделиш резултата.
П.С сега нормално е ти да не сваляш 10 кг. на месец все пак твоето тегло едва ли е 96 кг (както беше моето). Ако тежиш 60-70 кг и за един месец с тази диета свалиш 4-5 кг, това ще е равносилно на свалените от мен 10 кг.
Така че ПИНКО успех ти пожелавам , не се предавай и чакам да публикуваш добри новини скоро  Simple Smile

# 649
  • Мнения: 10 029
Орбит, благодаря за изчерпателния пост! Аз лично смятам да се водя по препоръките ти и ще видя какво ще стане. Няма да ям консерви риба тон.
На 4та страница в темата има момиче свалило 11кг с Ваня Червенкова, явно е възможно.

Моят отчет: След ден 3 на пиле, -700гр., (-2.6кг от началото на диетатата). Звучи бомбастично, но е вода със сигурност. Сега започва борбата с килограмите.  smile3540 А те менталните борби са най-жестоки.

Днес съм на пилешки дробчета. Ще ги задуша в тиган. Взех суров 500гр, ще ми е за цял ден. Дано да е добре. Как мислите?
Аз не закусвам, чака че имам време да си помисля. Laughing

# 650
  • Мнения: 10 029
Орбит, благодаря за изчерпателния пост! Аз лично смятам да се водя по препоръките ти и ще видя какво ще стане. Няма да ям консерви риба тон.
На 4та страница в темата има момиче свалило 11кг с Ваня Червенкова, явно е възможно.

Моят отчет: След ден 3 (пиле), -700гр., (-2.6кг от началото на диетатата). Звучи бомбастично, но е вода със сигурност. Сега започва борбата с килограмите.  smile3540 А те менталните борби са най-жестоки.

Днес съм на пилешки дробчета. Ще ги задуша в тиган. Взех суров 500гр, ще ми е за цял ден. Дано да е добре. Как мислите?
Аз не закусвам, така че имам време да си помисля.  Laughing

# 651
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Само 3 картофа за цял ден , за мен е не само от диетата свалянето ти, а от стрес от малкото храна. Количествата ти са малко и организмът се е стресирал и затова толкова си свалил. Сега като почнеш да се храниш нормално бързо ще ги качиш. Идеята е да се яде по няколко пъти на ден 3,4,5  по малко, да не чувстваш глад. Тогава може да свалиш и 5 кила, ама да ги задържиш дълго.

# 652
  • Русе
  • Мнения: 99

orbit страхотен отговор, много поучителен. И аз само мисля. че има този стрес от гладуване на организма, но може и да греша.

Точно това ме замисли, има ли тук количества на храната или не. на мен днес ми е втори картофи, но аз не меря количество и кога ям. Това грешка ли е.

Сварих си за днес 6-7 картофа по-големи, след това ги запекох във фурната с червен пипер, чубрица и сол и ям, когато усетя че съм гладна. Може да не ги изям за деня, може и да ги изям. Ям когато ми се яде.

След първи картофи съм -0,500кг, чак не ми се вярва. Изпила съм 3л вода. Доволна съм Simple Smile

Аз съм с две ръце против всякакви консерви и готови подправки. В моето семейсво не се използват. Имам всички подправки поотделно и си овкусявам с каквото ми е кеф Simple Smile

# 653
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
И аз съм на принципа ядеш като си гладен. Не трябва да се оставя организмът да гладува. Затова съм против всякакви гладолечения. Аз установих, че с картофи не се засищам както в пиле  Rolling Eyes От пилето по=малко ядях и се чувствах сита, а от картофи повече трябваше. Примерно първия ден си сварих 3 картофа, ами до вечерта едвам издържах. На втория ден сутринта изядох 100,200 грама, после на обед мъничко пак и вечерта вечерята. Вечерям около 7 и нещо. 3 картофа на ден ми се вижда много малко  Embarassed

Днес нали ми е първият зеленчуков. Сутринта с кафето изядох 9 чери домата. Сега на работа хрупам два моркова и се чувствам сита.

Между другото това да се яде по 3,4 пъти на ден по малко го знам от спортисти. И за мен е по правилно, отколкото на обед нещо нюню да хапнеш и вечерта да се навечеряш. Така вечерта ще изядеш повече количество, отколкото ако беше ял 3 пъти през деня по малко, естествено избягвайки боклуци от рода на чипс, газирано и прочие.

# 654
  • Русе
  • Мнения: 99
Tiffany Aching така е защото картофите са бързи въглехидрати с висок гликемичен индекс и се получава рязко повишаване на кръвната захар, след това имаме бърз спад, защото задстомашната жлеза започва да отделя повече инсулин от необходимото, тъй като сме подали повече захар, след това повече инсулин и  реално затова ние сме гладни, когато кръвната ни захар падне под нормата. Затова за мен това не е най-здравословния начин на сваляне на кг, но съм го предприела защото именно организма ми познава всичко останало и не реагира на нищо, а искам да отключа метаболизма си.  Да не се заричам, но повече от две врътки сигурно няма да направя без по дълга почивка. Не знам, ще видим Simple Smile

Пилето е белтъчина и ни засища за по-дълго време

# 655
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте! Днес ми  е втори ден на моно диетата- картофен....Зор е.
Ще чета тук за идеи Simple Smile Видях че някои си продължават протеиновите дни например- това може ли или както искам да действам  Blush

# 656
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Tiffany Aching така е защото картофите са бързи въглехидрати с висок гликемичен индекс и се получава рязко повишаване на кръвната захар, след това имаме бърз спад, защото задстомашната жлеза започва да отделя повече инсулин от необходимото, тъй като сме подали повече захар, след това повече инсулин и  реално затова ние сме гладни, когато кръвната ни захар падне под нормата. Затова за мен това не е най-здравословния начин на сваляне на кг, но съм го предприела защото именно организма ми познава всичко останало и не реагира на нищо, а искам да отключа метаболизма си.  Да не се заричам, но повече от две врътки сигурно няма да направя без по дълга почивка. Не знам, ще видим Simple Smile

Пилето е белтъчина и ни засища за по-дълго време

хммм мерси, ясно ми е вече Simple Smile

Аз реших, че плодовите дни, ще ги заменя със зеленчукови и двата,заради празнуването на рожден ден на близък, след това ще карам 2 кид, мляко и после 2 плодове. Т.е. ще ми е 14 дни диетата.

# 657
  • Мнения: 226
Здравейте !
След стремглаво качване на кг. вследствие хормонални проблеми и лекарства ,реших да започна диетата на ВЧ.Днес ми е 11 ден на първа врътка - к.мляко. Много ми е трудно,може би защото съм след нощна смяна,незнам ,но непрекъснато ми се ръба нещо Weary . иначе  до тук нямам нарушения и като цяло съм доволна от резултата -4.5 кг.
Успех на всички ,дано издържим и смъкнем някое и друго килограмче  bouquet

# 658
  • Мнения: 10 029
Meri66, страхотен ти е резултата! И аз искам такъв! Не се давай, виж как добре ти действа! Peace

Боже, ако отчета -4.5кг на 11тия ден... Praynig

# 659
  • Мнения: 221
Аз също съм против консервите-100% забавят отслабването.
От моя опит с монодиетите (след като съм правила и какви ли не други)мога да ви кажа ,че в зеленчуковите дни може да ядете на корем зеленчуци,стига да са без зехтин и сол (щото някой само салати хапват ,ама със 100 мл зехтин 😉,който им носи около 700-800 калории)В плодовите дни е добре да не се надминават 1.2 кг (но и повече да са не е фатално) и да не са банани плодовете,защото те са по калорични.Картофените дни аз лично ги понасям добре като хапвам 5-6 средни картофа или варени или на фурна.Най ме мъчат млечните и дните на яйца,затова и яйчните дни ги отказах.Млечните ги изкарвам с 3 млека и много вода.Според мен протеиновите дни всеки по свой вкус може да си ги нагласи-пиле,риба,мляко,извара,яйца,телешко-важното е да е само един вид.Също е добре да са няколко последователни протеинови дни (за справка диетата на П.Дюкан-сваля се в протеиновите дни).
Хубавото на монодиетата е ,че ако нещо много ти се яде може да изкараш цял ден само на него- в предни теми имаше момичета си правеха шоколадов ден и отчитаха минуси.
Успешен и отслабващ ден от мен  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт