MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 9

  • 70 966
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 200
Здравейте и от мен, аз не съм писала тук, но ви следя отдавна и е време да се запиша, че и ние сме в тази група. Морфологията ни е 2% и аз имам един спонтанен аборт в 8 седмица, причината не знам каква е. Освен това съм с безумно високи NK клетки. Вече трети месец и двамата сме на хранителни добавки и витамини, а аз и на вливки на интралипид заради клетките. Решили сме си, че средата на септември ще ходим да пускаме контролни изследвания и ще споделя резултати. Дано имат някакъв ефект  Praynig
Стискам палци на всички за успешен финал   fingerscrossed

# 46
  • Мнения: 1 592
Здравейте и от мен, аз не съм писала тук, но ви следя отдавна и е време да се запиша, че и ние сме в тази група. Морфологията ни е 2% и аз имам един спонтанен аборт в 8 седмица, причината не знам каква е. Освен това съм с безумно високи NK клетки. Вече трети месец и двамата сме на хранителни добавки и витамини, а аз и на вливки на интралипид заради клетките. Решили сме си, че средата на септември ще ходим да пускаме контролни изследвания и ще споделя резултати. Дано имат някакъв ефект  Praynig
Стискам палци на всички за успешен финал   fingerscrossed

Същия случай сме и ние.
Аборт в 8-ма седмица и после обаче 3 години никакво забременяване.
Тогава не сме пускали спермограма, защото ми казаха, че често се случвало. Whistling
И сега се чудя, тогава той с по-добри показатели ли е бил  newsm78

Вие след аборта нещо изследвахте ли?

# 47
  • Мнения: 200
Да правихме втора СГ със същите резултати, правихме тромбофилия - там всичко е ок и NK клетки - безумно високи. Док като видя СГ и ни връчи документите за икси, почнахме вливки и така докато чакаме си пием чинно добавките. Вече 8 месеца не сме спирали с опитите, но ... резултат нулев  Sad
Единственото, което не съм правила е проходимост на тръбите и фоликулометрия и някакси ме гложди този факт ... незнам има ли смисъл щом е станало веднъж, а с мъжки фактор  Thinking

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 16:31 от Zlati_na

# 48
  • Мнения: 900
Момичета, оказа се ме ММ има хламидия... Мислите ли че може да се дължи именно на и инфекцията лошата спермограма? Обратимо ли е след излекуване ??? Направо съм в шок, а преди година и аз съм се изследвала и бях отрицателна

# 49
  • Мнения: 255
Момичета, оказа се ме ММ има хламидия... Мислите ли че може да се дължи именно на и инфекцията лошата спермограма? Обратимо ли е след излекуване ??? Направо съм в шок, а преди година и аз съм се изследвала и бях отрицателна
Ние пихме малко антибиотици и после контрола. При нас не повлия това на СГ,все си беше лоша. Но при нас е друг проблема, дано при вас това да е разковничето.

# 50
  • Мнения: 900
При вас какъв е проблема мила ?? А ти изследва ли хламидия?? Според мен минимум 3 месеца след иЛекуването ще се подобри спермограмата така че може и да се подобри не бързай със заключенията!

# 51
  • София
  • Мнения: 5 471
Момичета, оказа се ме ММ има хламидия... Мислите ли че може да се дължи именно на и инфекцията лошата спермограма? Обратимо ли е след излекуване ??? Направо съм в шок, а преди година и аз съм се изследвала и бях отрицателна
Не знам дали би повлияла,но тнб те съветвам да си направиш PRC тест (днк тест) за хламидии,мико и уреаплазми.С риск да прозвуча като хипохондрик,много са опасни по време на бременност и трите,причиняват късни аборти.

# 52
  • Мнения: 900
Имам правен преди година отрицателни Simple Smile. Миже да ми изневерява Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 592
Да правихме втора СГ със същите резултати, правихме тромбофилия - там всичко е ок и NK клетки - безумно високи. Док като видя СГ и ни връчи документите за икси, почнахме вливки и така докато чакаме си пием чинно добавките. Вече 8 месеца не сме спирали с опитите, но ... резултат нулев  Sad
Единственото, което не съм правила е проходимост на тръбите и фоликулометрия и някакси ме гложди този факт ... незнам има ли смисъл щом е станало веднъж, а с мъжки фактор  Thinking

Ако можеш я избегни проходимостта на тръбите.
И моята логика беше, че сигурно, най-вероятно са проходими -  и си бяха ! Peace
Само че такова гадно нещо е процедурата. Хем с пяна.
 Sick

# 54
  • Мнения: 200
В интерес на истината никой не ми я е назначавал. Но като отидем за контролните изследвания, ще питам.

# 55
  • Мнения: 255
При вас какъв е проблема мила ?? А ти изследва ли хламидия?? Според мен минимум 3 месеца след иЛекуването ще се подобри спермограмата така че може и да се подобри не бързай със заключенията!
При нас е крипторхизъм, но се надявам да сме успели да го надскочим,поне колкото е необходимо  Praynig

# 56
  • Мнения: 4 696
И ние сме лекували хламидия, но за съжаление нямаше подобрение и след като я излекувахме. Дано при вас не е така.

# 57
  • Мнения: 214
Здравейте момичета,
И ние сме с МФ и преди мсец видях,че сме одобрени по фонда. Чакаме финансирането най-рано след година. Имам 2 неуспешни бременности(спонтанни) за 2 години-мисед и кухо яйце. Док ми намекна за ИНСЕ, като изчистим мъртвите и негодни сперматозоиди и стимулираме леко О,но аз се питам дали би било успешно с морфология 1%? Имате ли някакъв опит с ИНСЕ?

# 58
  • София
  • Мнения: 23 165
би било успешно, но много зависи какво ще остане след обработката.

# 59
  • Мнения: 1 592
Инсе и толкова ниска морфология -при 2 неуспешни бременности-- не .

Аз не съм ЗА. И нямам опит с Инсеминации, за мен нямат смисъл при мъжки фактор.

Специално съм се интересувала и се препоръчва ЕДИНСТВЕНО при ЛЕК мъжки фактор- леко занижени стойности само при 1 от трите фактора- морфология, концентрация, подвижност.


Общи условия

Активация на акаунт