Банята - 26-та тема

  • 122 081
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas
  • Мнения: 503
Запис и от мен с една миниатюрна баня чакаща ред.

За съжаление старите собственици на апартамента не са пуснали топла вода в кухнята и сега за да променя нещо трябва да правя баня, коридор и кухня заедно #2gunfire



Привет,в същата ситуация съм и аз newsm78Проблема в кухнята го решихме с малък обемен бойлер 5 или 7 литра(не помня точно) и миялна машина-така топлата вода ми стига Laughing
Сега ремонтираме банята и също като теб исках да вкопаем в стената слим структура,обаче се оказа,че и вертикалния щранг ще минава пред стената (не може да се вкопае)  и се примирих казанчето и тръбите да са в общ куфар от гипскартон Rolling EyesНе ми харесва особено ,защото банята е малка и не исках да има чупки ,но не успяхме да склоним всички съседи да сменим вертикалния щранг  Sick

# 31
  • София
  • Мнения: 1 742
Дай снимка на банята и план.

# 32
  • Мнения: 1 744
Здравейте, някой ползвал ли е анти - слип покритие за баня от това? За съжаление едната ни баня плочките са гланцирани и доста се пързалят, така че това също е решение ако обаче е ок.

# 33
  • Мнения: 1 010
Благодря ви  Hug

За съжаление в момента нямам нито схема с размери нито снимка. Майсторът ми е добър, има мерак и всички приумици ми е правил без оплаквания. Засега само смени тоалетната чиния - цял ден се мъчи човека чисти, измерва - много съм доволна от него. Реших сега докато гледам снимки, в краен случай структурата и казанчето за вграждане да са пред стената, но без куфари, чупки и ниши, просто да се изгради стена.

Иначе за под ъгъл тази чиния намерих и сложихме. Доста е прибрана  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 206
Благодаря за отговорите и ви уверявам , че ще взема всичко под внимание.
Отказах се от варианта с изтеглящия се душ. Защото след щателно поучване стигнах до заключението, че май не е много добър вариант.
Вече се плаша от цените на всичко което трябва да купя.
Хора, като ви слушам как говорите, че батерия с хигиенен душ за 170-180 лева е бюджетна, не знам какви бани имате и колко пари сте похарчили за тях.
Аз избирам всичко като гоня варианта качество-цена и за момента по предварителни изчисления банята ще излезе около 5 х., че и малко отгоре.

# 35
  • Мнения: 6 292
Бюджетен вариант си е да купите батерия с хигиенен душ в едно за 180 лв горе долу. Така правите един разход, а не два за вграден хигиенен душ и отделно батерия Peace

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 17:57 от drago_2008

# 36
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Аз трябва да направя груба сметка на нашата манитюрна баня, но съм над 5х.
Скрит текст:
Само тоалетната с казанчето е към 800 и нещо, душа 470, плочки към 850, фуги, ъгли, хидроизолации, картони, не знам там още какви неща, лепила, други неща, шкаф, осветление, огледало и работа...  Crazy Crazy Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 1 742
Да покажа една баня в новата тема.http://rumen1972.snimka.bg/daily/hadji-dimit-r.920786.37241949

# 38
  • Burgas
  • Мнения: 503
Румен, който го може,го може -моите адмирации  bouquetМоже ли да ми опишете в каква последователност вървят работите по ремонта на една баня след изкъртването на старите плочки? Защото имам грозното подозрение, че у нас нещо не е както трябва  newsm78

# 39
  • Мнения: 95
Ползвал ли е някои хоризонтален бойлер, на за предпочитане 100 л., в краен случай 80 л.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 742
След къртенето на плочките себе прави вик. След това ел.Грундират се стените, измазва себе ако трябва и след това плочките.Накрая тавана, фугиране и монтаж на санитарията.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Много хубаво се е получила! Това е с плочки на KAI, нали?
Харесах същите и сега нямам търпение да се къпя в новата си лилаво-бяла баня.  Laughing

# 42
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Подкрепям, и при нас беше така: първо ВиК къде какво да има, последвано от ел., пълнене на дупки, изравняване след къртене и прочие, куфари за вградени казанчета, изграждане на някакви неща от гипскартон или итонг (или каквото там трябва), следвано от хидроизолация, грундиране и там някакви подготовки за плочките, плочки, таван, накрая сантираия, закачалки, дреболии.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 742
Много хубаво се е получила! Това е с плочки на KAI, нали?
Харесах същите и сега нямам търпение да се къпя в новата си лилаво-бяла баня.  Laughing
Плочките бяха турски. Имаше съвсем малко разлика в размерите в отделните кашони.

# 44
  • Burgas
  • Мнения: 503
Благодаря за отговорите  Hug Дааа,знаех си ,че не е както трябва - у нас след къртенето изкопаха някакви канали за вик ,сега изравняват стени и измазват и после щели да слагат тръбите #CrazyНяколко пъти говорихме с майстора ,че  трябва да е обратното и не се  прави така и не само според нас,но той  обяснява как били много криви стените и после трябвало да се подлага под батериите за да се свържат и трябвало време да изсъхне замазката за да хване хидроизолацията и т.н  .Няма Вик, няма ел  - мажем #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт