Банята - 26-та тема

  • 121 841
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 268
Обсъждани са и преди в темата. Имаме ги и сме доволни. Имаше и други съфорумки, които също ги препоръчват. Няма да ръждясят или да се нашуплят. Не трябва да се почистват с абразивни препарати а с мека кърпа и сапунен разтвор, за да изглеждат като нови дълги години.
Ако не се бършат и се пръскат с варовита вода или сапун естествено ще станат на капки. Всяко нещо има нужда от поддръжка.
Ето информация за тях от сайта им:
С Kapitan ще получите:   
– висококачествена неръждаема стомана 18/10 AISI 304, произведена в Европейския Cъюз, с гарантирани качества, състав и дълговечност;
– перфектен огледален финиш;
– модерен европейски дизайн;
– 20 годни гаранция;
Кapitan е истински, защото аксесоарите Kapitan са 100% масивни – от неръждаема стомана с огледален блясък, без необходимост от галванично покритие.
Затова ние не използваме галванични процеси, които са вредни за околната среда и за хората. Неръждаема стомана е хигиенична, не съдържа олово и други тежки метали, безопасна е за здравето Ви и е на практика вечна

# 286
  • Мнения: 6 268
Здравейте,мнения за тази душ колона:  http://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%8F/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8/drop-italia/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-idea-drop-italia-9400.html
Пластмасов панел, с малко галванизиран алуминий на питата и ръкохватка предполагам. Няма да тежи и да е нещо масивно изработено. Преди години имахме китайски подобен, подмениха ни го няколко пъти, а накрая го сменихме с термостатен смесител.
Ако ви харесва визията взимайте го. Ако търсите нещо вечно вземете душ система Грьое, Клуди и т.н.

# 287
  • някъде там
  • Мнения: 95
Здравейте,мнения за тази душ колона:  http://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%8F/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8/drop-italia/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-idea-drop-italia-9400.html
Пластмасов панел, с малко галванизиран алуминий на питата и ръкохватка предполагам. Няма да тежи и да е нещо масивно изработено. Преди години имахме китайски подобен, подмениха ни го няколко пъти, а накрая го сменихме с термостатен смесител.
Ако ви харесва визията взимайте го. Ако търсите нещо вечно вземете душ система Грьое, Клуди и т.н.
И аз не очаквам да е нещо кой знае какво,но ми хареса дизайна му. Нямам възможност за нещо вечно. За 4 години правим втори дом от нулата и нямаме средства Simple Smile Ще търся нещо бюджетно.

# 288
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Aз минавам да се оплача... твърде късно се сетихме, че би било по-добре вентилацията да е над душа (т.е. на тавана) вместо на стената, и сега вентилаторчето се намира до душ-питата и стой доста грозно, но... твърде късно го обмислих ooooh! Ще си знам за следващия път...  Sad

# 289
  • Мнения: 1 780
mari_eta   банята ти е страхотна. Със здраве да си я ползвате.

Josellyn  не чак толкова грозно,  да не кажа, че ми харесва. Не се ядосвай и така е хубаво.

# 290
  • Мнения: 6 268
Josellyn, може ли още малко снимки. Много ми харесва. Не е грозно. На тавана можеше да изглежда по-добре с бял вентилатор примерно, но не бих казала, че е грозно. По-скоро теб те дразни, защото не си се сетила и сега ти боде очите, поне аз съм така като си навия нещо Laughing

# 291
  • Мнения: 1 519
какво мислите за този моноблок:

http://baniastil.com/санитарен-фаянс/моноблок/roca/моноблок-със-седалка-плавно-затваряне-debba-roca-8288.html

Мислехме да вземем на Видима Корона но сега мъжа ми хареса това и мисли да го поръча , дали има "цоп" ефекта при този модл на Роса

# 292
  • Мнения: 6 268
какво мислите за този моноблок:

http://baniastil.com/санитарен-фаянс/моноблок/roca/моноблок-със-седалка-плавно-затваряне-debba-roca-8288.html

Мислехме да вземем на Видима Корона но сега мъжа ми хареса това и мисли да го поръча , дали има "цоп" ефекта при този модл на Роса
Има го в галерията със снимки (банята с кафяв дървесен гранитогрес). Хубав е. Не съм забелязала да има „цоп” ефект. Моделът при нас е със скрито присъединяване и това много ми допада.

# 293
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
И аз съм с аксесоарите на Капитан.Ползвам ги вече една година и съм доволна.Няма потъмняване нито шупли.Почиствам ги с това
Скрит текст:
Josellyn и на мен ми харесва.Добре стои  Peace

# 294
  • Мнения: 1 519
drago за кой модел със скрито присъдиняване говориш ? Сега ще видя галерията

Да ви попитам за най -големия ми проблем в момента. Не можем да си харсаме мебели за баня за нашите см за едната ни трябват шкаф с мивка до 55 см а за другата до 75 см . Някой с подобни размери да покаже модеели от ккойто е доволен. Мислех си за едната баня за поръчаме по поръчка , имате ли отзиви от мебелеитее за баня по поръчка в Баня стил или в Баня Нео дали са качествени и дали изобщо си заслужава да се поръчват по поръчка или по добре готови.

Ето това харсахме за едната баня в Mr Brikolage след голямо обиклаяме вчера по магазини :
https://www.mr-bricolage.bg/catalog.html?cat_id=184

но не ни харесва че отогре е само огледало иначе долния шкаф изглежда читав на живо


http://www.x-tra.bg/мебели-за-баня-от-баня-екстра?c=79&p=136&w=баня-екстра-мебели-баня-комплект-томи-триано-tomi-triano-шкафчета
 и това сме харесали за едната баня също

Какво според вас е по функционално и удобно като шкафче, да бъде дълго надолу с крачета или тези по късите ? Отгоре само с огледало и рафче удобно ли е или да има и шкаф задължително ? Какъв е вашия опит за удобство с мебелите за баня ? Долните шкафове с крачета трудно ли се почистват ?

Последна редакция: пн, 29 авг 2016, 13:54 от tileva.baldjieva87

# 295
  • Мнения: 6 268
Ми нали за Рока Деба питаше с плавно затваряне капак newsm78
Шкафчето в малката ни баня е от  Банястил и нямам забележки по поръчката и изработката.
Ако нищо не си харесвате готово разбира се че си струва по-поръчка...

# 296
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
mari_eta   банята ти е страхотна. Със здраве да си я ползвате.


 bouquet

Aз минавам да се оплача... твърде късно се сетихме, че би било по-добре вентилацията да е над душа (т.е. на тавана) вместо на стената, и сега вентилаторчето се намира до душ-питата и стой доста грозно, но... твърде късно го обмислих ooooh! Ще си знам за следващия път...  Sad

Важното е дали "дърпа" добре Peace. И да, дразните, защото знаеш, иначе си е добре според мен...

# 297
  • Мнения: 2 448
Здравейте, да попитам за ефективен препарат за почистване на банята. Тук прочетох добри отзиви за Pulirapid и за смесителите е идеален, но за плочките не съм доволна. Остават на бели пръски дори след обилно изплакване и се налага да търкам отначало.При белите плочки не личи особено, но повечето са ми червени и за тях изобщо не става. Искам нещо за по мързеливо чистене - пръскам, изчаквам и изплаквам, без много търкане.  Laughing Преди ползвах една пяна на Сlin, но сега вече не я намирам, има само за стъкла на тази марка.
А банята е нова, а аз още не мога да видя плочките в перфектен вид, първо зацапани от майсторите, сега вече от петна или от вода и сапун, или  от препарат.  ooooh! Не ми се ще да рискувам на принципа проба - грешка с много силни и избелващи точно заради червените плочки, за да няма необратим ефект. Чувала съм, че при някои препарати стават на петна или вадички от силни препарати и не могат да се махнат по никакъв начин.

# 298
  • Мнения: 3 104
Аз го препоръчах Пулирапида и изрично споменах, че действа избелващо. Всички "мързеливи" препарати, т.е.такива, които почистват без много търкане, съдържат хлор, който избелва и съответно не са подходящи нито за цветни плочки, нито за цветни фуги. Има си такива цветове, материали, покрития, на които трябва буквално да им слугуваш, ако искаш да ги гледаш чисти и лъскави.

# 299
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Благодаря за успокоението на всички  bouquet
Напълно прави сте, че в момента, понеже не ми харесва, съм се вторачила в него и много ме дразни, а най-вероятно след известно време въобще няма да го забелязвам, но... сега много ме дразни и ми иде да си изям ушите ooooh!  Close ММ го гледа съвсем спокойно, ще се опитам и аз така  Crazy
Все още не сме готови, както се вижда по снимките, но като станем - ще кача снимки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт