Банята - 26-та тема

  • 121 838
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 787
Златни сте, момичета и момчета, много, ама много ви благодаря!  Hug bouquet

Надявам се днес да стигнем до някакво разумно разрешение на тази ситуация. Ще кача снимки на проекта, ако тези дни се сдобия с такъв - стискайте палци! Grinning

Пак съм аз, редактирам си поста.  Grinning

Скрит текст:
Стана супер, ето ми го чертежчето (вариант 5+50+5). Много съм доволна, структурата просто "изчезна" в стената (малките плочици продължават нагоре до тавана)!  Heart Eyes



Така ще бъде, отдъхнах си! Още веднъж много благодаря на всички!  Hug

Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 17:35 от Madeleine

# 661
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз докато се включа....

Единият вариант беше като твоя, но с подходящ 5 см фриз и то не защото не е добро твоето решение, а защото не винаги на майсторите им се получава добре рязането на малки парчета., в края на куфара срязаните може да се покрие с лайсна, но на стената няма как. В подобна ситуация познати носиха да им режат парчета на специална машина в една фирма обработваща мрамор и гранит.

Вторият беше рибена кост, снимката е за обща представа, не е точно твоят размер плочки, но на мен ми харесва, останалите плочки на стената, както беше писала, хоризонтално, дали с разминаване Тибет тухла, или не и двата варианта ми харесват, както и плочките са мн хубав цвят. Относно плота, който също отпадна  Joy, щях да предложа тиково дърво или такова за декинг, което е доста устойчиво.


# 662
  • Мнения: 1 787
Doris, благодаря за включването!  Hug

Това с точното рязане ми беше също едно от притесненията, докато не открих перфектната плочка за такъв тип обработка  Grinning



Само че е бяла. Води се тип мозайка, но има доста по-модерна визия, а отделните парченца са с размери 2.5х5 см. И понеже е разграфена достатъчно дълбоко, ще я срежат без никакъв проблем и дори няма да й се нащърби лицевата част. Мислих дали да я наредя във вариант 1х5 нагоре или 2х2.5, но се спрях на първото, защото иначе щеше да стане по-натрупано, а най-хубавото е, че е от същата серия, от която са и останалите плочки по стените. Изобщо мисля, че добре се получи и нямам търпение да видя реализирана банята!

За подредба "herringbone", за съжаление до момента не съм видяла никъде подходящи плочки дори за кухня, камо ли за баня. Иначе и на мен много ми харесва (за баня специално не съм мислила, но в кухня стоят прекрасно!) А подредба с разминаване генерално се оказа неподходяща за този вид плочки.

Плотът отпадна, да, но за тази конкретна баня. В другата вече ще сложа, само първо да харесам трайно някакви плочки, защото днес избирах, избирах, мерих, пробвах и нищо не ми хареса на 100%. Там понеже има едни чупки гадни и голямо рязане, и лепене, и напасване се очертава, та не знам... ще бъде още по-сложно плочкоприключение. ooooh!

# 663
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Браво! Почти като фриз, а такъв семпъл и готин трудно се намира в подходящ цвят особено, а и като цена ще е по приемливо.

Отдавна съм запалена за herribone в баня, ама няма да ме огрее да рушна старите плочки  Grinning Имам запазени снимки от нета, но мога да ги споделя утре, ако ви е интересно, сега два пода набързо.





Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 21:41 от Doris

# 664
  • Мнения: 1 787
Много е приятно, не го намирам за демоде този вид подредба на паркет/гранитогрес. Всичко зависи от цялостния стайлинг на помещението. Ще се радвам да видя още примери за баня, интересно дали имаш нещичко и за стените в този дух?

А плочките - да, и аз много си ги харесах като дизайн, а откъм цена наистина идват супер, защото целия проблем се разрешава само с 3 такива плочки. Аз обаче ще взема 5, защото искам да сложа от тях на още едно място, пак по вертикала, на отсрещната стена.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 742
Много добре ще стане с плочките.Може даже да изпилите ръба.

# 666
  • Мнения: 1 787
Да, междудругото, казаха ми, че може вместо лайсна, да се изпилят плочките под ъгъл 45 градуса и да се направят хубави ръбчета на структурата. Това много ли е трудно за изпълнение, лайсните стоят малко грозно в интерес на истината?

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Да, междудругото, казаха ми, че може вместо лайсна, да се изпилят плочките под ъгъл 45 градуса и да се направят хубави ръбчета на структурата. Това много ли е трудно за изпълнение, лайсните стоят малко грозно в интерес на истината?

Не е трудно - на нас така и ги направиха.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако се накиснат плочките по добре се пилят.

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 14:28 от rumen_iankov

# 669
  • Мнения: 6 268
Стига да не са релефни с хлътнали и изпъкнали части, тогава не става добре(поне това, което ми показаха на мен).

# 670
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ето малко рибена кост в банята Simple Smile Освен, че ми допада подредбата, понякога помага да се избягнe разминавания на плочки, а може да замести и пано.

Скрит текст:






Тази снимка често е поствана във форума, но ми допада



Това е малко по-различна подредба, мисля, че се нарича унгарска рибена кост, но аз лично не открих във Варна такива ромбоидни плочки за да се изпълни, само мраморна мозайка на мрежа.



С плочки, които не са дървесен вид

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 15:14 от Doris

# 671
  • Мнения: 1 787
Ооо, това първото е разкош!  Heart Eyes

Обаче много фира дава тая "плетка", ММ вероятно никога няма да се навие да направим така другата баня Sad

Аз вече си имам базов проект на Баня1 и съм много доволна. Само 4 вида плочки, заедно с "фриза" - можеше да е и по-зле!  Mr. Green

# 672
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ооо, това първото е разкош!  Heart Eyes

Обаче много фира дава тая "плетка", ММ вероятно никога няма да се навие да направим така другата баня Sad

Аз вече си имам базов проект на Баня1 и съм много доволна. Само 4 вида плочки, заедно с "фриза" - можеше да е и по-зле!  Mr. Green

Че е фира, фира е, но някаква част от стена може да се преглътне, както на снимката само стената на душа.

# 673
  • Мнения: 1 787
Може би за някоя друга баня ще ми остане тази идея. Днес сутринта бях по магазините вече си избрах плочки за Баня2, бяхме любов от пръв поглед!  Heart Eyes

# 674
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Може би за някоя друга баня ще ми остане тази идея. Днес сутринта бях по магазините вече си избрах плочки за Баня2, бяхме любов от пръв поглед!  Heart Eyes

Я покажи бързо!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт