Банята - 26-та тема

  • 122 120
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Браво! Чудничко и много функционално, много харесвам висящи шкафове, визуално стоят леко и не натоварват пространството и много важно за мен лесно се почиства пода. Имам притеснения относно конзолните тоалетни, че домочадието едричко, но е несравнимо почистването!

# 691
  • Мнения: 1 787
Зечова, чудесна баня в любими мои цветове!  Heart Eyes Със здраве и безаварийно да си я ползвате!



# 692
  • Мнения: 6 292
Много хубава е станала, страхотно разпределение. Поздравления! С радост да си я ползвате!

# 693
  • Мнения: 313
Здравейте,
Връхлитам в темата, за да споделя мъката си и с молба за съвет.

Правим ремонт на ново жилище, блокът е на 2 години. През пролетта си купихме плочки Marazzi за баня+тоалетна, и втора тоалетна. Бяха на промоция, цената на квадрат на основна плочка беше 44.20 за едното помещение и 39.90 за другото. Отделно фризовете, които са на брой. Майсторът ни е опитен, налепи ги (през м. 07) перфектно, като лепилото беше флексово? Церезит СМ... Стените са както тухла, така и една гипскартон, където е структурата за вграждане.

И така преди около 2 седмици отиваме до апартамента, поглеждам плочките в тоалетната и комшар - напукани като паяжина. Масово. Мъжът ми взе хартиено тиксо и маркира всички напукани плочки. В банята от единия цвят плочки има само 2 здрави.
Двете помещения ни струваха около 1800лв. Загубите до момента са за около 700 лв, ако подменим съществуващите плочки без труда на майстора.
Обадих се в магазина, от който купихме плочките - Диляна Дизайн. Продавачката се държа доста подигравателно и грубо - "ами аз какво да направя. Сигурно сте ги лепили на дебело или с някакво евтино лепило" и тн. При предаването на плочките наистина изглеждаха ОК и подписахме протокол, че ги получаваме в добър търговски вид.

Не знаем какво да правим. Да се доверим ли на същите плочки или да сменяме изцяло, естествено този път с доста по-евтини плочки? До кога да изчакаме? Дори не знаем кого да виним. Нямаме гаранция и че когато се нанесем и започнем да ползваме помещенията, няма да продължат да се пукат. Чувствам се ужасно безсилна...

# 694
  • софия
  • Мнения: 25 459
Питахте ли майстора за мнение каква може да е причината? Минали са само 3 месеца. Не знам дали плочките имат гаранция.
Бих питала първо майстора. Знаеш становището на другата страна. След това бих се обадила за консултация в КЗП.
Много неприятно. Не знам как да те успокоя освен да ти кажа "И това ще мине". Всичко, което е свързано и може да се оправи с пари не е проблем.

# 695
  • Мнения: 9
 а пък нашата е зелена - ярко, супер свежарска

# 696
  • Мнения: 313
Zvanche,
Отидох сега при конкурентна фирма, вносител също на Marazzi. Според тях е от лепилото. Използвано е много силно лепило, което е дръпнало плочката, създало се е напрежение и така се е напукала плочката. Посъветваха ме да търся при представителя на лепилата компенсация.
Като се знам каква съм свита, а процедурите супер тромави... Като цяло нямаме тази култура да си търсим правата.

# 697
  • софия
  • Мнения: 25 459
Zvanche,
Отидох сега при конкурентна фирма, вносител също на Marazzi. Според тях е от лепилото. Използвано е много силно лепило, което е дръпнало плочката, създало се е напрежение и така се е напукала плочката. Посъветваха ме да търся при представителя на лепилата компенсация.
Като се знам каква съм свита, а процедурите супер тромави... Като цяло нямаме тази култура да си търсим правата.
Много неприятно. Значи е грешка на майстора. Не е преценил с какви материали да работи. Просто не знам какво да те посъветвам. Ние преди месец се нанесохме в нов апартамент след 1 годишен ремонт и знам какви нерви, пари и какво търсене, обикаляне и избиране на всяко нещо коства. Изчакай да минат няколко дни да попремине емоцията и тогава мислете какво да правите.

# 698
  • Мнения: 6 292
Zvanche,
Отидох сега при конкурентна фирма, вносител също на Marazzi. Според тях е от лепилото. Използвано е много силно лепило, което е дръпнало плочката, създало се е напрежение и така се е напукала плочката. Посъветваха ме да търся при представителя на лепилата компенсация.
Като се знам каква съм свита, а процедурите супер тромави... Като цяло нямаме тази култура да си търсим правата.
При хората с лепилото работа нямате наистина.
Кое лепило точно е ползвал? СМ кой номер?
Пусни няколко снимки тук моля те да погледнем.
Лично ние имахме плочки с микро пукнатини и те бяха дефект на плочката. Цял кашон е бил натиснат от търговеца, не от нас, в резултат на което имаше явно натрушени плочки и такива, които си бяха ОК. Да, но след залепване при стаягане на лепилото, то беше отворило тези пукнатини....
Дай да видим вашите как изглеждат и кои се начупиха. Ако са само единия цвят не е от лепилото...

# 699
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Фифи ако може снимки как са напукали и аз се ангажирам да питам колега .

# 700
  • Мнения: 313
Благодаря ви много за ангажираността.
Ще снимам утре с фотоапарат и ще кача снимки. С телефона не се виждат добре.

Сериите на Мараци са две - Nuance & Colorline. От двете серии имаме по два цвята и декори. Напукани са от всичките цветове, както и декорната плочка. Около 30% от всички плочки.

Лепилото е Церезит СМ 11. От конкурентната фирма казаха, че не е качествено лепило и, ако е Церезит, е трябвало да ползват поне СМ16 или 17. Иначе те работят с някакви лепила на Сика? И очакват да се напукат и другите плочки...

За момента сме лепнали хартиено тиксо на пукнатите плочки, за да проследим някакво развитие. Мислехме да се нанасяме на пролет, тепърва ще поръчваме (уж) мебели. От фирмата ни посъветваха да изчакаме сега да видим студените месеци, като изстинат стените какво ще стане. И да правим ремонт на баните някъде през март.

# 701
  • Мнения: 6 292
СМ 11 е най-слабото лепило на Церазит. Това не е флексово лепило! Лепилото не е това, което беше преди, но плочки не троши Joy... Тези дето Ви говорят тези глупости ги питайте, защо са там в магазина, а не са фаянсаджии да изкарват двойна заплата.
На всякъде сме ползвали това лепило при поставяне на плочки в баня и коридори. Какво обяснение дават за подовите, еч и те не са натрушени.
СМ 16 е флексово лепило за вътрешна и външна употреба (ползваме го за вътре само), СМ17 е същото, но по-силно за външна употреба при промяна на температурата. Ние сме го ползвали при подово отопление под гранитогрес на закрито и за лепене на гранитогрес на открита тераса. никакви проблеми.
Такива плочки напукани на паежини ММ е виждал само старите 15/15 см лепени преди 25 и повече години. Не сте ли виждали стари мивки, коиточе са се спукали на паежина? От старост става при тях.
Вижте шпакловките на таваните ако има как в долния апартамент. Ако има спукано, значи сградата сляга....

Техническа информация за продукта:
Ceresit CM 11 PLUS GRES Лепило за гранитогрес и керамични плочки 25 кг.
Лепило за полагане на керамични плочки на закрито и открито и гранитогрес на закрито, в сухи и влажни помещения.

• за керамични плочки на закрито и открито
• за гранитогрес на закрито
• без свличане при вертикални повърхности
• водо- и мразоустойчиво
• по-лесна употреба
• за хидроизолирани подове и стени в мокри помещения

CM 11 PLUS е разтвор за лепене на керамични плочки върху бетон, циментови замазки и други минерални основи на закрито и открито. За лепене на гранитогрес (макс. размер 40х40 cm) на закрито. Лепилото не позволява свличане и е подходящо за лепене на плочки върху вертикални и хоризонтални основи. При полагане на плочки върху деформируеми и критични основи (гипсокартон, подово отопление, хидроизолирани повърхности, стари керамични покрития и др.) и при полагане на гранитогрес на открито се препоръчва употребата на лепила за плочки Ceresit CM 16, CM 17 или СМ 25.

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 07:58 от drago_2008

# 702
  • Мнения: 474
Скоро ще показвам баня и аз! Цял етаж ремонтирахме - за малко повече от месец. Така ми беше писнало, но вече се видя краят. Остана в понеделник боядисването и после започваме да сглобяваме мебели. Да е жива и здрава една дружка - обзаведе ме с безплатни щори от Икеа и с купони за голямо намаление пак от там.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Zvanche,
Отидох сега при конкурентна фирма, вносител също на Marazzi. Според тях е от лепилото. Използвано е много силно лепило, което е дръпнало плочката, създало се е напрежение и така се е напукала плочката. Посъветваха ме да търся при представителя на лепилата компенсация.
Като се знам каква съм свита, а процедурите супер тромави... Като цяло нямаме тази култура да си търсим правата.
Направо да побеснее човек! Извинете, обаче щом не пише, че тези плочки трябва да се лепят със специално лепило, какво се правят на ударени! Една позната имаше проблем с плочките също, не помня на коя фирма бяха, но доста над средния цветови клас и като ги налепи майстора (перфектно) и тя започна да чисти банята се оказа, че повечето плочки попиват водата, видимо потъмняват и се различават от другите. Голямо ходене по мъките беше, доказва им с останали плочки, че като се сложи мокра гъба и попива! Та след 4 месеца и възстановиха парите, но естествено само за плочките, а за къртенето и ново полагане, демонтаж и монтаж на санитарията, естествено не и затова, че толкова време не можеше да ползва банята също!

Аз бих се отнесла към Комисията за защита на потребителите, в някои случаи наистина помагат.
п.п. Но първо ще предупредя в магазина, че ще предприема такива действия, може и да се стреснат.

# 704
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
http://zechova.snimka.bg/other/banya.930565

А така с линк към снимка бг да видим дали ще стане.
Ако виждате снимките се извинявам за непочистения параван , но вчера го сложиха и казаха да не го пипам 24 часа.
Страхотна е със здраве да си я ползвате  Hug

Общи условия

Активация на акаунт