7 те Рилски езера - как най-добре да ги видим ?

  • 10 123
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Здравейте, това ми е въпроса. В какъв ред е най- рационално ?

# 1
  • Мнения: 4 500
Не разбирам въпроса аз. При всички случаи се върви от долу на горе. Има и вариант да те спуснат с хеликоптер, разбира се  Crazy

# 2
  • Мнения: 300
Миналата седмица бяхме там! Първо отидохме до Бъбрека, от там се качихме до Окото и Сълзата, направихме си снимки на Езерния връх! След което се върнахме и от Бъбрека отбихме към останалите, които ни се падаха в ниското и минахме през тях!

# 3
  • Мнения: 1 631
Няма смисъл да търсиш мнения,има си обозначен маршрут...Няма как да се объркаш !!  Peace

# 4
  • Мнения: 300
Ето тук има и маршрута, който минахме ние... http://7rilski.zettahost.bg/  Peace

# 5
  • Мнения: 943
Много благодаря,точно това ми трябваше.

# 6
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Вчера бяхме там. Има два маршрута. Ние тръгнахме по този, който се изкачва в дясно от хижата. От там по пътя се виждат в далечината езерата. Стига се до Бъбрека. От там нагоре към Окото и Сълзата. Връщането е по маршрута към старата хижа, като така се върви покрай другите езера и имаш възможност да се докоснеш до всяко от тях. Разбира се може да се тръгне и първо покрай езерата, като тази пътека минава в ляво зад хижата. Имай в предвид, че както ни жари слънцето, така ни валя и дъжд и ни брули силен вятър.

# 7
  • Мнения: 646
Колко време ви отне обиколката на езерата? Старата хижа работи ли?

# 8
  • Мнения: 300
Колко време ви отне обиколката на езерата? Старата хижа работи ли?
На нас ни отне приблизително 7 часа, но зависи от много неща! Ние спирахме за почивка и за снимки пред всяко езеро...

# 9
  • Мнения: 368
И аз не съм ходила никога на Рилските езера и ми се иска да ги видим . Много ли е тежък прехода? И стръмна ли е пътеката, която е отдясно на хижата или е поносима? Защото ние не сме много обучени да ходим по планините и се притеснявам да не накарам мъжа ми и детето / 11 години и половина/ да тръгнем, а те да мрънкат по време на прехода? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 10
  • Мнения: 646
Детето ви е голямо, не би трябвало да е проблем за него това изкачване. Ние миналата седмица се качихме-за около 5часа с почивки обиколихме езерата, малката е на 10 години и не се е оплакала/но тя си има тренинг/. Маршрутът е изключително завладяващ и не се усеща натоварването.

# 11
  • Мнения: 5 999
С дете на 5 години миналото лято стигнахме до най-горното езеро при все, че не е от най-тренираните деца. Мрънкане нямаше, хареса ѝ. Същото това дете като беше на няколко месеца, пак ходихме заедно там, беше в слинг. Та мисълта ми е, че след 5-6 години вече си е напълно нормално да издържат маршрута, с почивки разбира се.

# 12
  • Мнения: 943
Вчера бяхме там. Има два маршрута. Ние тръгнахме по този, който се изкачва в дясно от хижата. От там по пътя се виждат в далечината езерата. Стига се до Бъбрека. От там нагоре към Окото и Сълзата. Връщането е по маршрута към старата хижа, като така се върви покрай другите езера и имаш възможност да се докоснеш до всяко от тях. Разбира се може да се тръгне и първо покрай езерата, като тази пътека минава в ляво зад хижата. Имай в предвид, че както ни жари слънцето, така ни валя и дъжд и ни брули силен вятър.
И ние в същия ред. Бяхме горе 8 часа без да си даваме зор.

# 13
  • Мнения: 2 258
Почти няма значение в какъв ред ще видите езерата - те са си красиви всякак и няма как да ги пропуснете Един съвет от мен:

Не ходете в официални почивни дни и празници Grinning. С милия и компания бяхме там миналата седмица, защото приятелка настояваше да ги посетим точно в тези почивни дни. Резултата беше, че чакахме за лифт час и 30 минути на отиване и 2 часа на връщане. Сигурно слязохме долу към 9, а по това време вече нямаше почти заведение в Сапарева баня със свободни маси. По пътеките беше пълно с хора и почти невъзможно да се направи хубава снимка и да не се виждат крака, глави и ръце.

Ходила съм на Рилските езера и преди и винаги ще препоръчвам да изберете спокоен, работен летен ден и да се качите до там не с лифт, а по една пътека, която тръгва от Зелени Преслап и минава през хижа Скакавица. Много приятен начин да започне човек обиколката на езерата. После, ако искате може да се смъкнете с лифта. (Мисля, че всеки що годе активен човек може да се справи - по това време нямах никакъв опит и бях така да се каже "кашкавал турист", но се справих и беше много по-добре от чакането за лифта). Това за мен винаги ще е най-добрия начин за тяхното разглеждане.

Задължително си носете и дъждобрани.

# 14
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Напълно подкрепям! Ние се качихме в четвъртък - работен летен ден. Бяхме в 8:30 на лифта и се качихме веднага. Имаше си хора по пътеките, но в никакъв случай не е било навалица или някой да е пречил. Петък-неделя или празнични дни всички казват, че не е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт