Как се борите с умората?

  • 10 125
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 156
Трябва да започна да спортувам нещо и аз. Работата ми е много натоварена; трябва да пусна и отпуск по някое време, като изтече август, когато също се очертава лудница. Като се добавят и жегите, съм  bowuu , само че - с минус отпред.

# 16
  • Мнения: 29 936
Реших да не се боря с умората! Днес ще й се оставя и ще мързелувам!  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 865
   Прочетох цялата тема и дано някои неща, които сте посочили, ми помогнат и на мене. Понякога се чувствам толкова изморена, че абсолютно нищо не ми се прави и моментално ще заспа.
   Иначе през пролетта и есента пия мултивитамини "GNC" или на "Alive", имуностумиланти.
   През лятото се чувствам като парцал, тъй като не мога да понасям жегата. Пада ми доста кръвното и ми се спи постоянно. Повечето около мене казват колко много са обичали лятото и се чудят как така не обичам лятото.

# 18
  • Мнения: 2 156
И аз не обичам жегите  Peace  През хладната/ студената част от годината съм в много по-добра кондиция.

# 19
  • Мнения: 497
Най-голям прилив на енергия усещам в дните, когато съм на плодове и чай с мед. Понякога правя два такива в седмицата, не са един след друг.

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз бяхпостоянно уморена и се оказа, че имам недостъг на желязо и вит. Б12.
пусни си кръвни изследвания, за да изключиш тази вероятност.

# 21
  • Мнения: 400
Asyalein е права. Мъжът ми беше с б12 дефицитна анемия и постоянно беше изморен и отпаднал. Сега хемоглобина му е нормален и се чувства добре. Намалената функция на щитовидната жлеза също причинява умора и отпадналост. Това пък от личен опит го знам.Разбира се понякога човек просто има нужда от почивка и да презареди батериите по някакъв начин.

# 22
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен! И аз се чувствам доста изморена по време на жегите. Изпробвала съм много неща. Най-добро, което мога да те посъветвам е, да пиеш много вода и да ядеш по-леки храни. Разбира се, и една почивка на море или на планина ще ти се отрази супер. Поздрави  Simple Smile Simple Smile

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мъжът ми беше с б12 дефицитна анемия и постоянно беше изморен и отпаднал. Сега хемоглобина му е нормален и се чувства добре.

моят хемоглобин също в норма, но феритинът ми е много под нормата. феритинът е "складът" така да се каже.
та, хемоглобинът не е единственият, който трябва да се изследва.

щитовидната също е за изследване, това е добра идея.

# 24
  • Мнения: 1
Много интригуваща тема. Да добавя към по-горните коментари, че и депресията може да е причина.
При мен засега работи само следното - тъмна стая, легло и хубава книжка. Зарежда ме, но не за дълго. Така че следя  Hug

# 25
# 26
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 285
Много интересна статия  Hug
След като я прочетох си мисля че имам сънна апнея и от там ми идва умората ooooh!
.....а, и като че ли пушенето на цигари при мен се отразявай веднага.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 917
Наистина полезна статия. А аз имам почти всички признаци на Фибромиалгия. Освен това хемоглобинът ми винаги е бил нисък.

Днес съм трагедия! Все едно снощи съм купонясвала цяла нощ. А не съм. И червата ми са против мен.

# 28
  • Мнения: 5 865
И аз не обичам жегите  Peace  През хладната/ студената част от годината съм в много по-добра кондиция.
  И при мене е така. Ето стана по-хладно и днес като че ли "живнах" и въобще не ми се спи днес.

# 29
  • Мнения: 5 865
   Не е достатъчно само да се направи Пълна Кръвна Картина. Допълнително се пуска за феритин и желязо. Подозирам, че имам анемия и това е причината да бъда изморена и да нямам сила за нищо. Направих Пълна Кръвна Картина и имам нисък хемоглобин, еритроците, хематокрит, а тромбоцитите са на границата. Личният лекар иска да ми направи допълнителни изследвания, свързани с желязото, за да се потвърди дали имам наистина анемия. А аз искам да си направя и за феритин, тъй като четох доста неща за анемията. Дано не се потвърди тази диагноза.  Sad Ако имам анемия наистина, знам каква е причината за нея - доста дългият и обилен менструален цикъл, който имам. Четох доста статии, че такъв цикъл довежда до анемия и трябва да се предприемат навреме мерки. Да, но никой един гинеколог не ми обърна внимание за този обилен цикъл. Опитах противозачатъчни и не ми понесоха. После един гинеколог ми изписа Дицинон. Никак не ми повлия на менструалния цикъл. Последният гинеколог ми каза да не го пия, тъй като няма нищо да ми повлияе на менструалния цикъл, тъй като те не са хормони, а моето се дължи на хормони. Казваха ми, че ще търпя и нищо не може да се направи.
   Искам да попитам дали като има наченки да идва менструалният цикъл, може ли да се направи изследвания за желязо и феритин. Какви други покозатели се взимат под внимание при откриване на анемия?

Общи условия

Активация на акаунт