Майка ми

  • 8 626
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 12 473
Ми ок. Изобщо не гледам само моето.  Peace

# 121
  • Мнения: 924
Жените искат да бъдат майки, но с годините личния им живот започва да има по-голямо значение.
Мъжете искат да поемат отговорност,но след време искат да се отърват от нея и си намират нов обект на внимание...
Децата се нуждаят от семейство,но по-късно осъзнават отношенията между родителите си и искат да са самостоятелни,защото нямат подкрепа Tired

Трудно ли е 18 години да ''играеш'' ролята на родител?
Да поставиш личния интерес на заден план и да се грижиш за детето си
Да имаш кариера, социален живот и положение и да бъдеш майка/баща Peace
Или е възможно само едно и всеки трябва да избира?

# 122
  • Мнения: 6 809
Сигурно и аз не живея на изолиран остров  Naughty
Темата ми е близка, защото три деца, много близки до сърцето ми, живеят с майка, мислеща само за собственото си щастие....и как всичко й се полага.

# 123
  • Мнения: 12 473
Мисони,
никой в случаят не е абдикирал от отговорност.
Не драматизирай и не генерализирай, плс.
Ако искаш - може да съобщиш твоят Личен опит по темата, но не и да осъждаш непознати.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 1 133

Авторке, нормално е това, което чувстваш, тийновете много не харесват идеята, че възрастните правят секс. Само че, възрастни възрастни, колко да са възрастни - 40-тина 50 годишни Simple Smile На теб ти се струват на умирачка вече, но истината е, че тогава са в разцвета на зрелостта си. Съвсем в реда на нещата е майка ти да има връзка с мъж, да прави секс и т.н. Това са нормални неща за един зрял индивид. Щом се е развела, то известен период преди развода вероятно е била нещастна, може и сексът между родителите ти да е липсвал доста време. Това се отразява.

Трябва ти време, за да приемеш промените, важно е да не се настройваш негативно и да се навиваш, че тези промени са непременно лоши. В случая с преспиването, мисля, че ти си оказала натиск, затова се е стигнало до по-подробни споделяне къде и какво ще прави. Ако не беше ровила и настоявала майка ти да се прибере, нямаше да й се налага да ти се обяснява. И пак чест й прави, че е постъпила с теб като с голям човек, на когото има доверие и ти е казала истината. Можеше да ти се сопне с реплика от сорта -"не съм длъжна да ти се обяснявам, няма да се прибера и точка" и толкова.
Изчакай, наблюдавай, виж как ще се развият нещата, не я притискай и не я обвинявай. Поговорете си по женски, може би сега е идеалният момент да се научите и двете да говорите за онези неща, за които ти самата каза, че не можете и те е срам. Тя надали има за цел да търси заместник на баща ти, така че в тази посока не мисля, че има от какво да се притесняваш. Но е добре да осъзнаеш, че майка ти е отделна личност и освен твоя майка, е жена, личност, със своите нужди, желания и т.н. След 2-3 години ти ще си хванеш живота в ръце, ще изживяваш твоите желания и нужди, а тя ще остане сама. Отгледала те е, грижила се е за теб, живяла е в нещастен брак, сега има право да е щастлива и доволна. Помисли над това.
Nikoleta2000
Не я слушай!
Разбитият живот на другите не трябва да е твой пример


Хайде по-кротко, моля! Чак да ми зачеркваш изречения и да крещиш, няма нужда! Опитай да спазваш добрия тон, ако обичаш, малко възпитание е нужно! Не знам дали личният живот на един родител може да навреди на децата, когато е в нормите, но липсата на такъв се отразява със сигурност и то негативно - на всички! Ти си живият пример, независимо дали си мъж или жена. Много ти е объркано съзнанието, явно имаш личен опит по темата, нл моля не го пренасяй върху другите. Както казва една приятелка, която е лекар - " Драги пациенти, моля не си обменяйте диагнозите!"   Mr. Green

# 125
  • Мнения: 30 802

И що реши, че момичето точно смед две години ще се изнесе от дома си?

Защото след 2 години най-вероятно я чака студентстване, вероятно в друг град. Или друга държава.

# 126
  • Мнения: 7 325
Колкото е вероятно това, толкова е вероятно и да не го направи или да остане да учи в града в който живее. Така, че опцията - като се изнесе, майката може да прави каквото си иска - не важи.

# 127
  • Мнения: X
Ох,  missoni , не знам какъв ти е проблемът, но ако си раснал в здраво, а не в "разбито" семейство, мама и тати тотално са ти объркали понятията.
И ако поведението ти не е някаква поза в стил "Ауу, вижте ме колко съм умен и морален!", а наистина си такъв, ще има яко да патиш.Животът не прощава на "несъгласните с него".

# 128
  • Мнения: 2 361
  missoni, хайде стига с този истеричен тон. Ти колко деца отгледа и от какво се лиши заради тях? Гифчетата разбрахме, че си ги понаучил, но темата е за друго.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 36 761
missoni си плаче за намеса на модератор, чак се учудвам, че още никой не се е оплакал. Пет пари не давам дали е мъж или жена, взимам си пуканките и сядам да гледам следващите недоразумения, които ще сътвори.

Авторката мисля, че отдавна спря да следи темата, сигурно лошо й е станало като е видяла колко много натворихме за нула време.

Аз лично помня много добре как съм разсъждавала на 16. И да, 16-годишните определено си мрат да остават сами, имам наблюдения и от децата на познати около тази възраст, както и на разведени, така и на семейни приятели.

# 130
  • Мнения: 10 998
Като имаш дете, докато не стане на 18, няма "личен" живот.



Тук ще се съглася със сирен. Колкото и да не ви е приятно, децата са егоисти, трудно приемат нов партньор на майката или бащата. Така че не знам кога е добре да се ражда, рано ли, та децата да пораснат и да имаш още време да си поживееш, късно ли та да си се наживял.
Аз съм израстнала с няколко втори бащи - ми не ми беше конфортно. Майка ми съм я обвинявала, че прави секс, като бях дете, но сега от позицията на възрастен разбирам, че е с отвратителен характер и ми е ясно, че никой мъж не се задържа при нея. Сега е сама като кукувица, ей сега да можеше да си намери някой, че да се развлича и да престане да се занимава с мен. Ама няма братче, кога имах нужда, тя беше заета, сега като не мога да я трая пак ми звъни и иска контакти. Има хора, които никога не знаят къде му е времето и мястото.
Аз от позицията на родител, осъзнавам, че децата ми са нетърпими и никой друг освен мен и биологичния им баща не би могъл да ги изтрае. Не бих си и помислила втори баща да им търся,преди да навършат 18 г. Нямам нужда за момента, хипотетично говоря.

# 131
  • Мнения: 30 802
То дори да не търсиш "нов татко", ако на дърти години тръгнеш да живееш с някого, пак трябва сериозно проучване и замисляне. Много хубаво трябва да се оплетат финансово-имотните кошници, за да няма ощетени.

# 132
  • Мнения: 10 998
По прегледах темата отгоре, отгоре, доколкото познавам психиката на девет - годишния ми син, в подобна ситуация би разсъждавал като мисиони. Колкото и да не ви е приятно, това е реалността.

# 133
  • Мнения: 12 473
Кристина,това е твоята реалност, ок! И никой не я отрича.
Има и други реалности обаче и само даваме предположения.
Само авторката й майка са наясно с нея.

Сирен, как прецени, че не е проучен и тн.
Никой не знае от кога наистина се познават. Това, че девойката знае от месец, не значи, че те тогава са се запознали. Peace

# 134
  • Мнения: 30 802
Пак се замислих какво е "личен живот"...ами личен живот си е СПА, излизания, хоби, смяна на работа. Обаче намирането на партньор засяга прекалено много хора, за да се нарече изцяло "личен" избор, без никаква отчетност пред другите, зависими от теб.

Също така на всички е ясно, че родителят има сексуалност, но като че ли наистина оставя лош вкус да я представиш на детето. Все едно да ходиш гол из къщи пред децата.

Не знам дали този точно е проучен или не, обаче щом още са на ниво дискотеки, може би не се знае какви са нещата. Като гледам, има голям елемент на главозамайване, какъвто не е много подходящ след развод, когато наистина човек трябва да пази себе си от себе си.

Общи условия

Активация на акаунт