Майка ми

  • 8 574
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 318
Абе, глупости, какви 6 месеца чакане от възрастни, над 40 годишни хора! Хайде посмали малко, Сирен, посмали.

Нито пък една година е малко за осаферване след развод. Всичко си е наред с жената, единствено и аз не съм сигурна за оставянето на дете само и то в учебна вечер, това само ми идва малко в повече.

# 16
  • Мнения: 30 802
"Детето" е на 16 и си е вече мома, няма опасност да си забрави домашното по география.

Именно възрастни и парени би трябвало повечко да почакат, преди да се овъртолят във връзка и после да се парят още.

Една година си е малко, защото понякога измамно се чувстваш ОК, но всъщност не си ОК и търсенето на връзка е симптом на други липси, все още не е здравословно. Да, изглежда нормално като поведение, но дали е най-добрият избор- не се знае.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 318
Ох, тръгнах да ти отговарям, ама .... нямам чак толкова време за губене днес Simple Smile Довечера, ако още е актуална темата, може да се подракаме Simple Smile

# 18
  • Мнения: 30 802
Истината е простичка, за почти всяко нещо ако си мислиш, че вече си ОК, изчакай още толкова време, колкото до момента, да се затвърдят нещата.

Развалянето на брак, траял над 15 години, не е тривиално нещо, има много неща за отработване.

Не познавам жената, може да не е склонна към самоанализ и да не ги преживява нещата много-много, може бракът отдавна да е бил само формалност, ама все пак бих посъветвала за повече внимание.

# 19
  • София
  • Мнения: 24 839
СиренО,
Смешно е да съветваш жена на близо 50 години, с отгледано дете, кога да реши да спи с някого, особено ако се е развела.
Тя не е тръгнала на лов за мъже с намерението да им ражда.
Спри се малко, че почваш да звучиш като баба ми, а тя, светла ѝ памет, е с година на раждане 1898.

# 20
  • Мнения: 30 802
Работата въобще не е до морал и коя как си сваля гащите. Работата е до житейска организация, личен пример ако щеш...дъщеря на 16 все още е в отговорността на майката.

На 40+ може да не иска да ражда, но ловът на мъже за постоянни партньори винаги си остава, нали?

Нека си спи, въпросът тук е в дискретността и последствията от това спане- а както се вижда, последствия има все пак. Върху детето- не му е комфортно, трябва да си пренарежда ценностите. Това невинаги е приятно.

# 21
  • Мнения: 4 270
От една страна е ясно, че възрастните правят секс и в зрялата връзка може да се случи по-лесно.

От друга нещо ме притеснява в тази ситуация. Вярно, аз се разведох с малко дете- обаче когато срещнах човек, който ставаше за представяне, отложих секса с доста време. За мен е нормално да се чака около 6 месеца, през които се опознавате със срещи, но без секс. Това отсява ненадеждните. Да, може да направиш грешка и да чакаш за нищо, но по-добре такава грешка, отколкото бързо да се харесаш с неподходящ. А сексът, дори при уж зрелите, обвързва.

Допускам, че може да има и луд късмет и майката да е намерила уникален мъж.

Обаче ако имаш дете, трябва много да се внимава.

При толкова дълъг брак връзка 13 месеца след развода е малко ранна. По принцип препоръчват да се чака по месец за всяка година от връзката, ей така за осмисляне и нареждане на съзнанието.

Дъщерята след 2г. ще тръгне да учи и ще се отдели, ама все пак майката все още има отговорност. Дано не стават по-големи драми. Сексът не е най-страшното.

Казваш, зрели хора да си излизат поне 6 месеца и тогава да си легнат?
А, да не забравя, наистина ли след развода трябва да кукува година и половина (в този случай), за да осмисли решението и да си пренареди съзнанието? Ще ме умориш Joy
По темата: смятам, че майката на авторката има право и на личен живот, освен отговорностите вкъщи. Подходила е деликатно и коректно, запознала е дъщеря си с човека, с когото има връзка и съвсем честно я уведомява, че ще спи при него. Естествено, че ще правят секс, спор не може да има.
Надявам се майката да е взела отговорно решение за това къде и с кого ще бъде дъщеря й докато тя обгрижва собствената си връзка.

# 22
  • Мнения: 30 802
Като имаш дете, докато не стане на 18, няма "личен" живот.

А дори и на 40...човек трябва да пази себе си от себе си.

В 21 век сме, хайде да сме модерни и да приемем, че животът без мъж може да не е "кукуване". В крайна сметка ме убеждаваха, че за млада жена е нормално да е свободна и независима, за какво са ни тия мъже...обаче на 40 не може да се издържи дори 1-2 години, щото щяло да е кукуване.

За мен майката действа доста непохватно и необмислено. Като за начало е трябвало да намерят начин да се срещат (дори и със секс) дискретно. Проблемът не е в секса, а в запознанството само след месец. И другия месец като го разкара, какво? С другия пак "честно" ще я запознае, с трети, с пети...

# 23
  • Мнения: 2 850
Уф, Сирен, ти си разведена и смяташ, че всички разведени трябва да правим като теб. Ако някой не прави като теб, значи греши.
Аз лично се разделих с бащата на дъщеря си, за да съм щастлива и свободна след раздялата, а не за да се ограничавам и обременявам от очакванията на други хора как аз трябва да се държа и какво да търся. Две години нищо не търсих, само си гледах детето. Това не ми попречи да излизам с разни мъже.
Ако дъщеря ми беше на 16, нямаше да й навирам в очите случайни мъже, разбира се. Но един, който харесвам повече, щях да й го представя, за да е наясно с кого излизам.
За 6 месеца излизания без секс въобще няма да го коментирам, ти прекаляваш. Не е нужно да чакаш предложение за брак, че да правиш секс с приятеля си.

# 24
  • Мнения: X
Мило дете, това, което се случва с майка ти е напълно нормално. Всяка жена на нейната възраст има нужда да се чувства харесвана и желана и да прави секс. След като са разведени с баща ти, вероятно от много дълго време не е се чувствала добре и това й е липсвало. Взела е много добро решение да ти представи приятеля си преди да отсъства от къщи за цяла нощ - доверила ти се е, което е много ценно. Това е правилният начин да научиш, че има мъж в живота й, а не да се крие и лъже и да научиш от някоя съседка, приятелка или съученичка, която ги е видяла заедно. Възможно е тя още да не знае дали ще има по-сериозна връзка с този мъж, така че и ти няма нужда да мислиш, че едва ли не ще се женят. Също така е нормално да се чувстваш малко изоставена, но нямкаш причина за това - всяка жена, освен че е щастлива да бъде майка, я правят щастлива и други неща, като вниманието от някой мъж. Ти скоро ще станеш пълнолетна и ще поемеш по своя си път, а тя ще остане сама, ако си няма някого. Също така е хубаво, че ти самата изчакваш със секса - за твоята възраст това е добре, за възрастните е друго, защото те са по-опитни и по-бързо могат да преценят и човека до себе си и какво искат от него и чувствата си.

# 25
  • Мнения: 4 270
Като имаш дете, докато не стане на 18, няма "личен" живот.

А дори и на 40...човек трябва да пази себе си от себе си.

В 21 век сме, хайде да сме модерни и да приемем, че животът без мъж може да не е "кукуване". В крайна сметка ме убеждаваха, че за млада жена е нормално да е свободна и независима, за какво са ни тия мъже...обаче на 40 не може да се издържи дори 1-2 години, щото щяло да е кукуване.

За мен майката действа доста непохватно и необмислено. Като за начало е трябвало да намерят начин да се срещат (дори и със секс) дискретно. Проблемът не е в секса, а в запознанството само след месец. И другия месец като го разкара, какво? С другия пак "честно" ще я запознае, с трети, с пети...
Е, каква мода да се пристискваш, защото модерно било да изчакаш с връзките толкова месеца колкото години си бил обвързан? Звучи ми като отживелица. Въпросът не е в това дали може да се издържи без мъж, а защо зорлем да си го налагаш. Момичето е на 16 години, сама се сеща какво правят мъж и жена, когато се усамотяват, нормално е майка й да сподели защо няма да се прибере след вечеря. Аз на нейно място дори силно бих се надявала дъщеря ми да се сети за какво иде реч и да не настоява да се прибирам.
Кой казва, че докато децата не навършат 18 години не може/трябва да имаме личен живот? И за какво е това?
 

# 26
  • Мнения: 30 802
Въобще не прекалявам: ако един мъж не може да ти търпи компанията 6 месеца, без да тропа нервно с краче за секс, значи не те харесва като личност достатъчно. А на зрели години това е много важно.

То не е дори "пристискване", а пренареждане на приоритетите. Сексът си идва естествено, без да го спираш, само че идва по-късно, след появяване на по-задълбочено привличане и някакво общуване отвъд нивото на хормоните. 6 месеца с театри, кино, опера, хубави вечери- това е едно нищо.

Ако някой иска да мине евтинко и да получава ласки след пета среща, щото сме много отворени и да не мислим, че ни е златна- аут, сори, явно не го кефя като личност и не иска компанията ми, а секса. А за да има привличане на личности, се иска технологично време, разговори, общи дейности. След това сексът става по-добър.

На 40 е смешно все още да тъпчеш бургери, защото нямаш търпение да изчакаш за филе миньон.

# 27
  • Мнения: 27
Не мисля,че някой от нас има право да е съдник на майката.Достатъчно голяма е за да знае какво да прави със своя личен живот.А големите моралисти ,които смеят да дават акъл след колко време може да се чука с някой да погледнат първо своя перфектен ,идиличен живот.

# 28
  • Мнения: 4 270
Въобще не прекалявам: ако един мъж не може да ти търпи компанията 6 месеца, без да тропа нервно с краче за секс, значи не те харесва като личност достатъчно. А на зрели години това е много важно.

То не е дори "пристискване", а пренареждане на приоритетите. Сексът си идва естествено, без да го спираш, само че идва по-късно, след появяване на по-задълбочено привличане и някакво общуване отвъд нивото на хормоните. 6 месеца с театри, кино, опера, хубави вечери- това е едно нищо.

Ако някой иска да мине евтинко и да получава ласки след пета среща, щото сме много отворени и да не мислим, че ни е златна- аут, сори, явно не го кефя като личност и не иска компанията ми, а секса. А за да има привличане на личности, се иска технологично време, разговори, общи дейности. След това сексът става по-добър.

На 40 е смешно все още да тъпчеш бургери, защото нямаш търпение да изчакаш за филе миньон.

Странно разсъждаваш. Има някакъв минимум, който всяка уважаваща себе си жена следва да спазва като срок преди да си легне с мъж, но чак 6 месеца да се опознаваме, за да не си помисли, че ще получи евтинко ласки...Ще се пренадаме за това време, така ми се струва. Сексът се случва тогава, когато ти се иска, има ли значение колко време е минало от запознанството?

# 29
  • Мнения: X
Като имаш дете, докато не стане на 18, няма "личен" живот.

Скрит текст:
А дори и на 40...човек трябва да пази себе си от себе си.

В 21 век сме, хайде да сме модерни и да приемем, че животът без мъж може да не е "кукуване". В крайна сметка ме убеждаваха, че за млада жена е нормално да е свободна и независима, за какво са ни тия мъже...обаче на 40 не може да се издържи дори 1-2 години, щото щяло да е кукуване.

За мен майката действа доста непохватно и необмислено. Като за начало е трябвало да намерят начин да се срещат (дори и със секс) дискретно. Проблемът не е в секса, а в запознанството само след месец. И другия месец като го разкара, какво? С другия пак "честно" ще я запознае, с трети, с пети...
Е, доколкото знам, първото ти дете няма още 18.Ти като как точно се "сдоби" отново с личен живот, че и още две чавета успя да "сътвориш"?    Laughing

Общи условия

Активация на акаунт