Съпруги на военнослужещи - 19

  • 56 344
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 060
Оооо още една лъвица на хоризонта! 😉 Дунди мила, бъди здрава! Бъди обичана, бъди заобиколена от верни приятели и свестни колеги. Бъди щастлива!
Завършвам с една любима сентенция:
Животът не е да чакаш да отмине бурята, а да се научиш да танцуваш под дъжда.
Лека

# 76
  • Варна
  • Мнения: 383
Здравейте и от мен,минавам само набързо да поздравя рожденичката.Честит рожден ден Дунди.Бъди много здрава,обичана и успехи във всичко с което се захванеш.Лека вечер момичета.

# 77
  • Мнения: 885
Честит рожден ден, Дунди! Бъди здрава и обичана!
ФЛО, добре дошла и на теб!  Hug
Честит празник и на всички момичета, които са имали повод.bouquet
Аз бях на гости в Костенец, предстои ми и друго пътуване...
Приятна вечер на всички!

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Дунди, честит рожден ден на патерица Hug
Пожелавам ти от тук насетне само поводи за усмивки да имаш Hug Ти си силен и борбен човек, прегръщам те Hug

Аз съм в чудо... Пропаднаха ми и 3 варианта за празнуване на РД на баткото #Cussing out Довечера ще отидем до едно ресторантче - на снимки изглежда чудесно и е точно това, което ми трябва, ще видим как са цените и дали ще се разберем с управителя... Стискайте ми палци Praynig

# 79
  • Мнения: 1 408
Здрасти, мацки! Завърнах се и аз, преминах с бръснещ полет над темичката и рапортувам набързо, че след две седмици отсъствие от работа всичко мен чака.
Такааа, да видим какво запомних.
Дунди, първо на теб-честит рожден ден на патеричка! Бъди здрава, много силна и много щастлива! И много ми хареса това, което ти е написала Сети, много смисъл има в него.
AIR, чудесни подаръци! Имаш ли с какво да съчетаеш обувките? И на мен като на Сети понякога ми идва музата за токчета, но по същите причини наблягам на джапанките  hahaha
Фей, прекрасно пътуване ти предстои! Ние бяхме в Залцбург и Загреб. Какво да ти кажа, ти сигурно си се подготвила добре. В Загреб се качете на Успиницата-влакчето, което води до едно възвишение, откъдето панорамата е възхитителна. Не е скъпо, имам спомен, че май излизаше около левче на човек. Катедралата в центъра също си струва да се види, архитектурата в целия град е прекрасна! В Залцбург знаеш, родната къща на Моцарт е сред основните забележителности, има един прекрасен  парк с много зеленина и цветя. Ако имате възможност, купете си от ръчно изработените бонбони, няма да съжалявате. И там има въжена линия горе до замъка, но ние за съжаление това го пропуснахме. Това на първо четене се сещам, ти ще разказваш после.
Патенце, на моя син за колики давах чай от копър. Много му помагаше.
Фло, както винаги пълна къща  Laughing
Мъниче, дано да намериш място за празника. Пиши после, че и аз отсега почвам да събирам идеи
И накрая, но не на последно място-честито на всички именнички днес, ако ги има в нашата темичка, или техни близки! Бъдете здрави!
Сега да рапортувам за моята почивка. Бяхме в Сарафово и се започнах с Албенка. Прекрасно и много мило момиче с две момиченца сладурки. Допаднахме си много с нея, и мъжете ни намериха общи теми на разговор. Много ми стана интересно как ме позна, без да ме е виждала на снимка, но е факт-тя беше сигурна, че съм аз  Laughing Много се радвам, че се запознахме. Някак си се разминахме с Данити за съжаление, но се надявам при друг случай да се запознаем и с нея. Иначе за условията-ние останахме доволни от почти всичко с малки изключения. Ако някой иска подробности за базата, ще пиша с удоволствие. Случихме на хубаво време, разходка с корабче си направихме... Та така. Сега спирам и скачам в тръстиката. Много целувки на всички малки и големи!

# 80
  • Мнения: 724
Здравейте, банда! Хайде да се разпиша и аз, време за компа имам само на работа Joy Joy. Дунди честит рожден ден, мила! Пожелавам ти най-вече здраве и късмет за в бъдеще!!! как е твоята дъщеря? СетиБети браво за дълго продължаващия рожден ден и подаръците, времето бе благосклонно към теб и се позахлади, но за мъничко. Спокойно ще си възвърнеш килограмите, пак ще си носиш S размер. За брекетите искам и аз инфо от теб и Фло и от другите. Зъболекар ли определя дали трябва да се слагат, на каква възраст и защо се слагат? Фей от градовете, които изброи съм била в Прага, но едва за 2 дни -крайно недостатъчно. Видях Прашка брана, Старое место, Храдчани, Карловия мост и Зоологическата градина. Препъръчвам разходка с корабче по Вълтава.
За Сарафово - аз бях доста резервирана, относно, такъв тип почивка - в база на МО за 10 дни. Но, много ми хареса и бих повторила пак. Бяхме в две стаи, т.е. 4 човека с две бани и тоалетни и 6 легла. Хората, които са ходили там и преди казваха, че хигиената не била добра и имаха претенции към храната. На мен всичко ми хареса, особено храната. Сравнявам с база на моята работа, на която отидох след морето. При нас нито има разнообразието от храна, а за почистване и смяна на спално бельо, да не говорим. Успях да се запозная и с двете дами, които бяха в моята смяна. Много са готини, дори един ден мислех да ги запознавам една с друга, защото бяха седнали през един шезлонг на басейна, но... малката вдигна температура и бързо си тръгнах от басейна. Сад-Уоман, извинявам се, че нямах повече време, а ми се искаше, за да общувам с теб и семейството ти. Но, малката щерка, последните дни ми вдигаше температура - вечер, затова не ходихме на плаж няколко дни. След морето бях на планина и днес вече съм на работа. И с двете дами имахме уговорка да се чуем по телефона, нокакто им казах не обичам да общувам по телефон, предпочитам на живо и затова ги търсих няколко дни, познах ги и директно се представих и попитах дали са те. Имах един погрешен опит, но другите ми две попадения бяха точни.

# 81
  • Мнения: 3 060
Албенче, разсмя ме с погрешния опит  Mr. Green
Моя препоръчан доктор за брекети, както казах, е Горялов. Работи в Пловдив. Може да разгледаш сайта му (усмивки нещо беше), аз искам да отида на този първичния преглед, за да ми кажат какви брекети са подходящи, далу долу и горе, колко време ще трябва да ги нося и най-важното колко ще струва. Тая някаква надежда да мога да мина с брекети само на горните зъби и тъкмо да струва по-малко.
Радвам се, че сте се запознали, сга е друго като знаеш кой стои зад ника. Почерняхте ли? Къде бяхте на планина? И какво сравнение може да направиш между тазгодишната почивка и почивка с каравана? Дано да нямаш много работа, че да имаш време пак да пишеш.
Поздрави на всички!

# 82
  • Мнения: 1 408
Добро утро! Кафето днес е от мен.



Албенка, как е дъщеричката ти? Много съжалявам и аз, че нямахме повече време да общуваме, но нищо. Аз се радвам, че успяхме да се запознаем и се надявам пак да се чуем и видим /въпреки нежеланието ти да говориш по телефона  Simple Smile/. И на мен много ми хареса в Сарафово и препоръчвам на всички, особено на семействата с деца.
Направих се великолепен тен за 10 дни, но в момента съм като змия, която си сменя кожата  Sad Мажа се с хидратантен крем, но май вече е късно...
За клиниката, за която говорите, да не се казва "Усмивка"? Ако е така, чувала съм прекрасни отзиви за нея, особено при работата им с деца. Мои познати са водили децата си там и останаха много доволни.
Спирам и скачам в тръстиката. Прегръщам ви всички  Hug Hug Hug
П.П. В басейна не успяха да ме накарат да скоча /за да не го изплискам  hahaha hahaha hahaha/, но в тръстиката трябва да се метна с цялата си прелест, че мен чака  hahaha hahaha hahaha

# 83
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Добро утрооо! Тази сутрин аз поднасям кафенцето  Wink и чайче за тези,  които вече са го изпили. (аз вече съм на зелен чай, кафето е рано сутрин по нощница вкъщи, преди работа)

Флооо, нека де, и на три пъти съм съгласна да имам рожден ден. Тези, които празнуват през 4 г.  да не би да изглеждат по-млади?!  Joy

Дундии, честит рожден ден! Бъди много здрава и нека всичко лошо е зад гърба ти! Много да те глезят и обичат хората около теб!

Уомънче, не, нямам с какво да ги нося.. Дрехите ми са в розовата гама, летните. Тъкмо това е повод да си купя дрешка  Simple Smile. Иначе аз пък нося в ежедневието само високи обувки, обожавам платформи и високи токове.. Принудена съм заради униформата цял ден да съм с кубинки, но свърши ли работа веднага съм на ток... Чувствам се много по-жена, походката е друга, кракът се издължава...

При мен нищо ново... Племеникът е на гости и със синковецът са комбина за всичко (разликата им е 1 г.) . Ще съм мама и леля за седмица.. Те толкова могат да издържат заедно и започват да се дразнят после. И двамата са сами деца и това си оказва влияние - отначало, докато се нарадват, че се виждат и после всеки започва да си пази личното пространство и другият го дразни само с присъствието си...
Оставям ви сега, че работа ме чака!
Усмихнат ден на всички!
П. С.  Днес било ден на "Обичам те! ", та - обичам ви, момичета!  bouquet

# 84
  • Мнения: 709
Здравейте !
Ние ще заминаваме от 30.08. /последна смяна/ в Адмирал. Прочетох момичетата, които са плажували там, но ще се радвам ако някой качи или ми прати някоя и друга снимка, за да придобия реална представа за плаж /близо ли е / , басейни и стаи. Ние сме запазили апартамент /с близнаци на х 2 год.сме/.
За първи път ще сме по северното черноморие и съм притеснена.
И тук ли храненето е на смени както в останалите ВПД-та ?
Тези мушички, за които пишете са на плажа или навсякъде ? Как е положението с комарите ?
Защо ми се върти в главата, че там има басейн с много топла вода или греша ?
Може ли телефон на рецепцията, за да им звънна и опитам да ни сложат кошари, че много се въртят като спят децата ..., а място в колата за нашите просто няма да имам ...

# 85
  • Мнения: 1 868
Евита, плажа е близо-100м. Малкият басейн е с минерална вода  и е много топъл , но повече от 30 минути беше противопоказно, но пък е иделно за септемврийско море. Храненето на север не е на смени, но пък кой ли спазва на юг смените....Установих, че просто е условност...
Кое те притеснява от северното черноморие, че ще е студено ли?
Май нямаше на първа страница номер на Адмирал, но звънни на Флагман и те могат да ти дадат.

# 86
  • Мнения: 709
А от къде да намеря телефона на Флагман, за да поискам от тях на Адмирал ? Притеснявам се, че там е по-студено ... Малкият басейн означава, че е за малки деца - плитък или просто е по-малък в сравнение с другият ?

# 87
  • Мнения: 1 868
Пробвай на този телефон за Адмирал рецепция 052 361 924. Кажи после ако е актуален да го сложим на началната страница.
Сега видях ,че няма и на Флагман на 1 страница.

Да студено е на север, а и септември съвсем...Но вие когато сте резервирали за тези дати сте били наясно какво ще очаквате. Но кой може да прогнозира вече времето...Вчера беше 9 градуса като тръгнах за работа....през август...

Малкият басейн означава, че е плитък, да кажем по спомени около 50-60 см. Но понеже е минерален е пълен с възрастни, които се киснат с лечебна цел. Сега поне ограничиха и е само за военни, преди баби  дядовци от целия свят стоят и дремят....

# 88
  • Мнения: 709
Благодаря за телефона kativita ! Актуален е !!! Свързах се с рецепцията на "Адмирал", но техните кошари били от тежките и не можело да се местят, а в нашият апартамент нямало Sad ... Та ще се чудя как да ги опазя да не падат децата ....
Ще се радвам ако по-късно се включат момичетата със снимков материал  Laughing

# 89
  • Мнения: 22 497
Здравейте и от мен, нямам много време за писане, в събота заминаваме за Фрегата. Децата вече нямат търпение.
Само се надявам да не вали 3дни като миналата година. Simple Smile

evita1717, плажа е съвсем близо. Малкият басейн е просто плитък, иначе всички влизат в него. С гореща минерална вода е. Аз лично изкарвам децата на всеки 15-20мин, защото ако ги оставиш повече, вечерта рискуваш температура и треска.
За времето...септември може да се окаже и топъл, може и да е студен. Водата в морето ще е към 20-22С, ходили сме края на септември. Малко по-хладна е, отколкото юли-август.

И сега едно питане, търся си транспорт София-Плевен за едно детско обзавеждане. Ако на някоя мъжа и работи към транспортна фирма, или пък имат бус, може да ми драсне на лични.

Общи условия

Активация на акаунт