Добре дошли АПРИЛки 2017 г.

  • 40 823
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 255
И аз съм си дебела още от предната бременност. Корема ми не се прибра, изглеждам като в 5-6 месец. Отделно макар и в толкова начален етап се чувствам много издута, спи ми се, нищо не ми се прави, концентрация нулева, изпари ми се музата за всичко.
Момичета, много е рано за фб група според мен. С предната ми бременност се преместихме там чах в 6ти месец, когато вече се бяхме събрали и опознали.

# 46
  • София
  • Мнения: 305
Аз също от предната бременност съм член на такава фейсбук група и продължаваме вече 5та година да пишем в нея и да обсъждаме. Правили сме си много срещи и като бременни и след това Simple Smile  Ще се радвам по натам да си създадем и ние.

# 47
  • Мнения: 31
С второто май при повечето проличава доста по-рано. Мен това ме притеснява доста, защото не искам да казвам на никой преди 3 месец поне.

Аз с корема не толкова, но гърдите ми са 2-а пъти по-големи от преди да забременея. Незнам дали ще се забележи в работата, понеже съм още отпуска, но мъжът ми разказа и на двата рода от кеф.

# 48
  • Мнения: 1 111
И аз с първото много исках да разкажа на всички Simple Smile

На мен пък не ми растат гърдите, нито с първата, нито с тази бременност. Чак след като родих и после около 2 години след това.

# 49
  • София
  • Мнения: 305
Ами аз след прегледа започнах да казвам на близките ми хора, въпреки че е рано, но то недай си боже и после няма гаранция дали нещо се случи или не и затова си казвам и силно се надявам всичко да е наред. Това е хубаво нещо и мисля че хората около мен ще ми мислят доброто.

Само в работата се чудя кога да споделя, от една страна и да съм абсолютно защитена като бременна, от друга  и да не ме товарят прекалено много...де да знам. Аз вече съм супер разсеяна и заспала и 100 % тук майките се съмняват в мен, но не са ме питали още Simple Smile

# 50
  • Мнения: 41
С първата бременност се наложи да полежа и всичко ми се лепеше. Резултатът беше +19кг  Embarassed Надявам се този път да не е така, че и без друго ми останаха още 5-6кг за сваляне. Гледам че има и други майки с малки деца. Синът ми е на 1г.3м и още се налага често да го вдигам, което едва ли е добре, но не мога да го избегна.

# 51
  • Мнения: 1 111
С първата бременност се наложи да полежа и всичко ми се лепеше. Резултатът беше +19кг  Embarassed Надявам се този път да не е така, че и без друго ми останаха още 5-6кг за сваляне. Гледам че има и други майки с малки деца. Синът ми е на 1г.3м и още се налага често да го вдигам, което едва ли е добре, но не мога да го избегна.
И аз вдигам моя от време на време, а е на 3 и половина. Надявам се и вярвам, че няма да навреди.

# 52
  • Мнения: 41
Manhamanha, аз разчитам на това, че тялото е свикнало с това натоварване.

# 53
  • Мнения: 255
Момичета, синът ми се разшмърка. Тече един сопол, нищо друго, моля се да настинка, но май почва да ми се случва нещо и на мен в носоглътката, а докторката вчера ми каза да се пазя от вируси, грипове, та се чудя с какво да се подсиля. Имам CeTeBe, май така се пише, дали може за бременни? Друго какво ще препоръчате?
Аз който съм видяла или чула съм му казала  Mr. Green

Почти нищо не си спомням от предния път, кое кога се случваше, всичко съм забравила. Още не сме чули сърчице, а ми се въртят мисли да си записвам час за фетална /бхс/ в 11-та седмица, когато се гледа костицата и кухината.

# 54
  • Мнения: 1 111
Цетебе не е ли витамин C? Предполагам може да се пие, но се съмнявам да помогне ако е вирус.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте  и от мен! На мен ми е втора бременност, имам едно момченце на  5 год. Термина ми излиза,че трябва да е 3 Април. На лекар още не съм ходила. Предната ми бременност беше кошмарна и сега не смея още да се зарадвам. За сега  се чувствам добре и се надявам така да са нещата и за напред.  С предната бременност не бях в състояние дори и на компютъра да стоя, но сега се надявам нещата да са различни и  да прекарам една спокойна бременност.

# 56
  • София
  • Мнения: 305
Като гледам на повечето ни тук е втора/трета бременност.  bouquet

Аз моя син не го вдигам вече защото тежи 22-23 кг и немога изобщо, ако се наложи да го вдигна или нося поради някакви причина кръста веднага ме заболява....а сега съвсем избягвам. Той е на 5 и е голям вече, самостоятелен, разбира всичко, оправя се... но си е дете и си трябва внимание. Поне не е много див да ми се налага да тичам по него постоянно....че както съм като дроб в момента Sad

За вирусите и аз се притеснявам да не ми се лепне нещо, но ще взимам мерки предварително.

Пиете ли някакви витамини ?

# 57
  • Мнения: 110
За вдигането- Аз също я вдигам доста често малката, но няма как. Поне не е много тежка 11кг, но в редките случаи, когато излизаме с количката се налага да вдигам и по-тежко, за сега се справям.
На вас как ви протекоха предните бременности? На мен ми се гадеше първата седмица и после като се почна едно повръщане, влизах в болница за няколко дни, абе беше си много гадно. Но можеше и по зле да е, така че може да се каже, че изкарах сравнително лека бременност Simple Smile
джуджа Ранният скрининг беше между 11 и 13г.с доколкото си спомням. Хем скоро минах по този път, пък и аз съм забравила Grinning

# 58
  • Мнения: 1 111
Не пия никакви витамини, само фолиева киселина.

Първата бременност ми беше много лека, малко ми се гадеше в началото, но изобщо не съм повръщала. Никакви оплаквания нямах до края, когато вече ми тежеше, всичко ме болеше, едвам ходех. В 6-я месец имах проблем с контракции, но ги овладяхме само с магнезии. После в края на 8-я пак, тогава си полежах за задържане на системи. За щастие успях да си дочакам 9-я месец Simple Smile Надявам се и този път, ако всичко е наред и има ембрионче, пак да е леко  Peace

# 59
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 159
Хайде и аз плахо се записвам.Трета бременност с термин по калкулатор от интернет 03.04.2017.Вчера бях на доктор,по принцип си бях записала час за другата седмица,защото знам,че все още е рано,но получих леко зацапване и се изстрелях веднага.Видя се плоден сак,но доктора каза,че е рано за сърдечна дейност,вика ме на 11.08.отново.Надявам се всичко да е наред,пожелавам си една спокойна и хармонична бременност,както за мен така и за всички майки,очакващи своите рожби.

Общи условия

Активация на акаунт