На море в Гърция 2016 - V

  • 128 681
  • 849
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 526
Здравейте,за първи път ще ходим в гърция, харесах една екскурзия - 2 нощувки в атина , 3 в санторини от софия с автобус. При положение че тръгваме от Варна, как ви се струва като маршрут, тежък ли ще е пътя, много ли е далече и изморително за 5 нощувки общо?Семейство с дете сме. Или да търся по близки места...и ощенещо- с ферибота от атина до санторини за колко време се пътува/ четох че е към пет часа/, малко не сме моряци и незнам как ще издържим толкова време във ферибота

# 46
  • софия
  • Мнения: 9 590
Да се запиша в новата тема. Тенкю, Параход!
Изчака ми се чакалото вече с тоя Крит!

# 47
  • Мнения: 11 294
Aktivity,
ще се изморите адски много до Атина - общо пътят ще ви дойде към 17-18 ч. от Варна с шофирането до София. После няма да имате сили да разглеждате. За деца пък съвсем.
Иначе до Санторини фериботът пътува доста часове (8 ли бяха? забравих вече), но там се разхождаш, вее те ветрецът, ядеш, пиеш, пи***ш, не е изтощително като да си заклещен в автобус.  
До Атина вече има самолетни билети на RyanAir по 15-20 евро, не знам кой би си причинил 20 ч. автобус при тази алтернатива.
А специално Санторини се предлага и с чартърни полети редовно като дестинация - и от София, и от Варна, но с тях е по-скъпо.


# 48
  • Мнения: 526
Ох,параход, благодаря ти. Проблема е че не си падаме много по самолетите, още повече за близка държава като Гърция...мислех от варна до софия да го вземем с нощния влак, за да не усетим много пътя и от там вече атина , спим, и после санторини... Ноо незнам.. До къде тогава според теб  да се насочим по близичко и по интересно , оживено, да се види нещо?

# 49
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте! В края на месеца ще бъдем в Ouranopolis и смятаме да отскочим до Ammouliani. Интересувам се как стои въпросът с наемането на лодка за разходка до Магарешките острови? От къде се наемат, приблизителна цена, въобще всякакви насоки и препоръки са добре дошли  Simple Smile Както и ако прецените, че нещо друго в този район си заслужава да бъде видяно/ посетено, било то плаж или таверна  Laughing Предварително благодаря  Hug

# 50
  • Мнения: 11 294
Aktivity,
опасявам се, че наблизо няма нищо, което да наподобява Санторини като ефект  Thinking

Помислете го още, ако можете да го направите с преспиване в София, при някакви близки примерно, или вариант на екскурзия без обикаляне на Атина. Иначе островът е малък и се разглежда спокойно за 3-4 дни.

Иначе за самолета - какво да ти кажа, Гърция уж близка-близка, но миналия месец направихме 4000 км с кола до един от по-отдалечените острови, то за толкова до Норвегия стигаш. Санторини си е доста на юг.

# 51
  • София
  • Мнения: 15 297
Давайте идеи за сравнително близо до 700-750 км. от София, ако има фери да е до 70Е в посока и да има близки плитки пясъчни плажове (поне 2). Не искам Ситония  Embarassed

Ние бяхме в Сивота - тук - https://www.facebook.com/edem.sivota?fref=ts Резервацията направих през фейсбук. Не ми поискаха капаро. Има ги и в booking, но за нашия период там не предлагаха големите студия.

Тук има албуми със снимки на всяко студио поотделно -  https://www.facebook.com/amazingsivota/photos/?tab=albums

На няколко крачки е плажът Карвуно. Абсолютно приличен. Наоколо има и други доста по-впечатляващи плажове - Белла Врака, заливите по отсрещните острови - Синята Лагуна е най-красивият. Има и други около Сивота.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 902
Параход bouquet

# 53
  • Мнения: 287
8 часа е фериботът Пирея-Санторини.

# 54
  • Мнения: 47
и колко струва ,сигурно е писано преди ,но питам по принцип за информация

# 55
  • Мнения: 4 785
Мъ℘♥Мяɣ, ако искате да се паркирате в Сами, трябва да хванете ферито от Астакос - http://www.ionionpelagos.com/en/content/111

Това от Нидри пътува до Фискардо.
Благодаря  Peace Мисля, че се насочихме към Астакос, защото от Лефкада, ако се случи да не пътуват (при вълнение) няма да е особено приятно. Горе-долу изчислих ферибота отиване и връщане на 225 лв. Има ли нужда да резервирам по-рано, или? Ако имаш представа, ще съм благодарна да ме ориентираш  Wink

# 56
  • Мнения: 11 294
Ако пътуваш във висок сезон, резервирай. Иначе няма нужда.

Давайте идеи за сравнително близо до 700-750 км. от София, ако има фери да е до 70Е в посока и да има близки плитки пясъчни плажове (поне 2).
E то от островите само до Корфу е на толкова ниска цена Simple Smile и най-близките до нас - Тасос, Амулиани.
До Евия има вариант евтин ферибот или мост (избиваш си парите за ферибота от толове), до Лефкада е само с мост.
Парга-Превеза ясно, там ферибот няма Grinning

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 19:03 от Параход

# 57
  • София...........
  • Мнения: 961
Ако пътуваш във висок сезон, резервирай. Иначе няма нужда.

Давайте идеи за сравнително близо до 700-750 км. от София, ако има фери да е до 70Е в посока и да има близки плитки пясъчни плажове (поне 2).
E то от островите само до Корфу е на толкова ниска цена Simple Smile и най-близките до нас - Тасос, Амулиани.
До Евия има вариант евтин ферибот или мост (избиваш си парите за ферибота от толове), до Лефкада е само с мост.
Парга-Превеза ясно, там ферибот няма Grinning

Благодаря, Параход Simple Smile Мислех, че съм забила и затова не мога да измисля нищо по-интересно, но явно това са възможните дестинации при така заложените условия...
Пак си останаха вариантите - Евия, Корфу или района Парга-Превеза Simple Smile
Тасос, Амулиани, Лефкада сме били, както и района Парга-Сивота (Благодаря Vivi за идеята).
Отгоре на всичко преди малко ми се обади големия син да ми съобщи, че първата половина на септември не може да дойде и сега ще трябва да променям и датите, съответно резервния вариант Евия (имаме букнато) отпада Sad

# 58
  • Мнения: 3 651
Някой  бил ли е в Корфу през втората половина на Септември?
Не, но тръгваме на 15ти и се надявам да случим на хубаво време  Praynig

Ние тръгваме на 17ти и се надявам на същото. Grinning Гледах прогноза от миналата година и по това време е било 26-29 градуса,което мен ме устройва идеално,аз жега не мога да търпя.

В кой хотел ще бъдете?
Ще бъдем в студио близо до плажа в Santa Barbara Beach Perivólion. Бях резервирала студио на плажа, обаче четох коментари, че наблизо имало дискотека и било шумно, а аз предпочитам по-тихи нощи, стара съм вече за такива работи  Mr. Green

Вие къде ще бъдете?

# 59
  • Мнения: 4 785
Ако пътуваш във висок сезон, резервирай. Иначе няма нужда.
Края на август и началото на септември. Не можах да се ориентирам от къде да си запазя билети, по принцип се оправям, но тук е доста объркано, ако някой е резервирал, моля да ми пусне линк  Praynig или да ми даде контакти, ако се налага да се обаждаме. Спираме се на варианта Сами - Астакос, за по-сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт