На море в Гърция 2016 - V

  • 128 670
  • 849
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 686
Я да попитам и тук. Говорим си с една приятелка за гръцкото море и тя твърди, че само нощувки с изхранване кой как намери за добре излиза по-евтино от НВ настаняване. Запазила съм хотел на НВ още през февруари, началото на март 2 възрастни, дете на 3г и 10м и дете на година и 3м за 1300 лева за 7 нощувки. Не сме прентециозни на храна, само да е прясна, но и не си се представям на почивката да режа салати, да чукам пържоли... Вашият опит какъв е?

някой на псакудиа от 28,8 дали ще ходи
Аз от 26.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Мъ℘♥Мяɣ, ако искате да се паркирате в Сами, трябва да хванете ферито от Астакос - http://www.ionionpelagos.com/en/content/111

Това от Нидри пътува до Фискардо.

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 10:18 от jul

# 32
  • Мнения: 2 491
Някой почивал ли е в Торони на Ситония?
Бихте ли дали някакви насоки за плажове, тавернички, нещо друго интересно?  Grinning
Видях, че плажът е приятен, селището е малко и спокойно.


Таверната е Леон. Тук многократно е препоръчвана, тази година най-накрая успяхме да я посетим - много ни хареса.
Харесвам и плажът, нищо че пясъкът е по-едър.
Изобщо, за мен е много приятно място за почивка с малки деца.

# 33
  • Мнения: 520
Момичета здр , влизам от време на време да ви чета, защото ми се иска да се престраша с две деца да отида до Гърция...плануваме да ходим до Пампорово, и се чудим дали да не отскочим до Гърция за една максимум две нощувка около Кавала, Керамоти или където ние най-близо, но да е на море...моля за идея, за съвет, от къде е най-добре да минем, къде можем да си резервираме само за спане място, ако имате впечатления може и на личния някаква връзка/имейл/ да ми дадете за нощувка...отворена съм за предложения...благодаря предварително...хубав ден

# 34
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
От Пампорово най-кратко е през Златоград - на около 50 км от Пампорово. Мнозина се плашат от този път заради тежкия терен - много завои, изкачвания и спускания. Няма обаче ТИР-ове, колите са малко, не се чака и т.н. Аз обичам да минавам от там Peace Чувствам се в пъти по сигурна отколкото през Кулата. Може и през Маказа, но пътя се удължава и най-вероятно колоните ще са безкрайни там.
Относно нощувка, Параход е дала линкове за настаняване на най-близките плажове. В старата тема накрая.

# 35
  • Мнения: 520
Благодаря

# 36
  • Мнения: 121
Някой почивал ли е в Торони на Ситония?
Бихте ли дали някакви насоки за плажове, тавернички, нещо друго интересно?  Grinning
Видях, че плажът е приятен, селището е малко и спокойно.


Таверната е Леон. Тук многократно е препоръчвана, тази година най-накрая успяхме да я посетим - много ни хареса.
Харесвам и плажът, нищо че пясъкът е по-едър.
Изобщо, за мен е много приятно място за почивка с малки деца.

Чудесно, мерси  Hug Hug Hug

# 37
  • Берлин
  • Мнения: 4 675
Нашата ваканция /живот и здраве/ в Сивири почва на 28ми...Не броя дните, защото сега се тревожа дали изобщо ще става за плаж  newsm78 Гледах времето в няколко сайта и не ми хареса  Sad Искам топло и слънце /днес само 14 градуса е при нас и умирам от студ/...

# 38
  • Мнения: 1 653
Подхвърлям предложение за Ставрос - изключително близка дестинация, ако си икономисате заобиколките по големите пътища. От София до Ставрос са по-малко от 350 км, а последното ни "попадение" е Lotos Apartmens - много чисто, ужасно близо до малкия плаж и до заведенията.
Има чудесен двор за малки деца, а верандичките са сенчести и много приятни за почивка.

# 39
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Нашата ваканция /живот и здраве/ в Сивири почва на 28ми...Не броя дните, защото сега се тревожа дали изобщо ще става за плаж  newsm78 Гледах времето в няколко сайта и не ми хареса  Sad Искам топло и слънце /днес само 14 градуса е при нас и умирам от студ/...

Няма сайт който може да ти покаже времето отсега с точност за 28-ми, не се тревожи, няма година в която по това време в Гърция да не е ставало за плаж!
Спомних си как преди "сто години" едно лято пътувах от Хамбург, където температурата беше точно 14 градуса за Солун, където при кацане около полунощ беше 35 градуса. Ех, юг, лято и море! bouquet

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 12:35 от Mooimeiske

# 40
  • Берлин
  • Мнения: 4 675
Нашата ваканция /живот и здраве/ в Сивири почва на 28ми...Не броя дните, защото сега се тревожа дали изобщо ще става за плаж  newsm78 Гледах времето в няколко сайта и не ми хареса  Sad Искам топло и слънце /днес само 14 градуса е при нас и умирам от студ/...

Няма сайт който може да ти покаже времето отсега с точност за 28-ми, не се тревожи, няма година в която по това време в Гърция да не е ставало за плаж!

Благодаря  Hug Наистина ме успокои, сега почвам списъците с багажа   Sunglasses

# 41
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да попитам, някой бил ли е на Хотел "Аретес"?  Намира се до Торони, на плажа Акти Аретес. Това място ни хареса преди ... няколко години, но не сме били там. Сега се опитвам да направя резервация, но една гръцка дама категорично отказва да ми вземе капаро по банков път, твърдейки че така работи от години и щом си е записала в тефтера, значи сме букнали....Явно има някакви проблеми с банките, но все пак. Имаме букнати нощувки и на друго място, но тук ни харесва близостта до морето и тревните площи, понеже сме 2 семейства с малки деца, и искаме да си спестим разнасянето на багажи, бебета и изморени каки преди/след плаж, а и да им осигурим пространство за игра за през другото време.
Много ще съм благодарна, ако някой, който е бил там, сподели впечатления и наистина ли така си е резервирал.
Това е мястото:
http://www.aretes.gotohalkidiki.com/photoalbum/index.html

# 42
  • Мнения: 121
"Проблемът" на въпросната дама с банките е, че работи в "черния" сектор ...
Просто не плащат данъци.  Grinning

# 43
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
На Халкидики веднъж ми се е случвало да не ми искат депозит. Нямаше проблем с резервацията.

# 44
  • София
  • Мнения: 14 875
Миналата година правих такава резервация, и то 7 месеца по-рано. Непрекъснато я мислех, че водехме и друго семейство. Накрая накарах гръцкоговоряща позната да се обади за потвърждение, гъркинята се беше обидила яко Mr. Green Щом била казала, че е запазено, значи всичко е наред. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт