На море в Гърция 2016 - V

  • 128 680
  • 849
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 13 293
Момичета, какво бихт избрали за периода 12-16.10  (или 19-23.10):

1. Разходка до Парга и оттам еднодневна екскурзия до Лефкада ( + приемам съвети за други места в района)
2. Пелион ?! (предвид планинската местност е знам дали си струва толлкова път
3.  Нещо по-класическо и спокойно, което също не сме правили - Метеора, Кавала...

ММ има рожден ден и мислим да избягаме няколк одни от децата, Бяхме планирали Виена с големия ни син, но нещо не се организирахме, та мисля алтернативи сега, но сами, че баткото ще откачи от толквоа път ( мрънкащ тийн Simple Smile)

Четох за Парга, че е лудница в сезон, а и без целта да ни е плаж, може би си струва да идем на по-спокойно през м.10?
Мерси за съветите предварително!

Точно по същото време (тръгнахме на 6 октомври и стояхме 7-8 дни) сме ходили в Парга и на Лефкада. Беше разкошно! Все още има туристи, но колкото да не е пусто. Влюбихме се и в Парга, и в острова. Дори на по-плитките или закътани плажове ставаше и за къпане. Но трябва да се гледа прогнозата. По това време често има бури, които продължават по 3-4 дни и могат да ви скапят почивката. И другото е, че по това време вече няма круизи, влакчета и други туристически забавления. Много от ресторантите и хотелите вече са затворени.

# 841
  • Мнения: 490
а дали ще стане с намиране на хотел на място в Парга?  Че ако следим прогнози и се водим по времето, не върви, ако сме букнали (предплатили).

а в района в самата Парга ли е препоръчително да се отседен или в селца до Парга?  Защото гледах хотели, които пише, че са в селца до Парга и се пообърках

# 842
  • София
  • Мнения: 13 293
а дали ще стане с намиране на хотел на място в Парга?  Че ако следим прогнози и се водим по времето, не върви, ако сме букнали (предплатили).

а в района в самата Парга ли е препоръчително да се отседен или в селца до Парга?  Защото гледах хотели, които пише, че са в селца до Парга и се пообърках

По това време - само в Парга. Лятото заради пренаселеността се отсяда наоколо. Хотел резервирахме през Букинг вечерта преди да тръгнем. В последния момент има интересни оферти. Все пак през октомври хотелите са почти празни. Simple Smile

# 843
  • Берлин
  • Мнения: 4 710
Ще напиша и аз няколко реда...Завърнахме се от Халкидики. Основните нощувки бяха в Siviri Rental Apartments - добра база,чисто. Плажът - перфектен и като цяло - изключително удобно място за семейства с малки деца. Селото - затрито отвсякъде - няма магазинчета, заведения - 2 маркета, 2-3 ресторантчета и кафенца. Спокойно - това искахме. Обходихме плажовете наоколо - не съм впечатлена от нито един. Най-неприятен беше Скала Фурка - мръсно и каменисто. Калитея се оказа по-курортно местенце с "търговска улица" и най-готината пекарна-сладкарница /денонощна/ Лимонаки.
Тръгнах без очаквания, така че нищо не ме е разочаровало. Но от това, което видях - не е моето място. Несравнимо като храна,обслужване,плаж и удобства с местата, на които ходим обикновено. Но пък за бърза кратка почивка от Бг - перфектно.
Само да спомена едно заведение на пътя Касандрия-Сани Метохи - най-добрата храна и обслужване за целия престой, а и мястото си има атмосфера.
Благодаря на всички, които ме съветвахте, за да организирам ваканцията  Hug

# 844
  • Мнения: 125
Нормално ли е в Неа Перамос за края на самия край на сезона(30.09-02.10) да искат 50€ за двойна стая с допълнително легло или студио,както искате го наричайте,знаете какво имам в предвид, при положение,че в топ сезона (01.08) на Ситония плащахме за същото 45€ и то почти на плажа ?

# 845
  • Мнения: 4 292
Нормално е за този район. В Перамос точно на мои познати им намалят за края на Септември 10 евро от августовска цена. От 80 евро на 70 евро. Ако искаш, но и те не могат да свалят наполовина.

# 846
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние резервирахме апартамент във Вурвуру за 22-25.09.2016 г. за 40€ на вечер.

# 847
  • София
  • Мнения: 1 262
От 22-ри до 24-ри септември май се очертава стачка на фериботите:

http://www.ekathimerini.com/212048/article/ekathimerini/news/no- … t-thursday-friday

# 848
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Някой отсядал ли е в лофта на Псароянис в Акти Хаус-а във Вурвуру? Опитвам се да помогна за настаняването на моя приятелка, която трябва да избира между студио и лофта, а има притеснения свързани с палави малки деца и търсим помощ Blush Благодаря на Биби за инфото bouquet

# 849
  • Мнения: 11 292
Лятото върви към края си, но да се надяваме, че Гърция като дестинация още не е затворена страница за 2016-а година!
Ето и НОВАТА ТЕМА - с огромно закъснение, за което се извинявам и благодаря на потребителите и модераторите за търпението!

Общи условия

Активация на акаунт