На море в Гърция 2016 - V

  • 128 668
  • 849
  •   1
Отговори
# 15
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мнооого красиви снимки! На всеки пожелавам да се топне точно в тези води Hug

# 16
  • Мнения: 487
Момичета помагайте с места за настаняване в района на Ксанти.Ще сме за три нощувки,без деца,така,че почти всичко е приемливо,стига да е чисто Simple Smile
Искаме да отскочим този уикенд на там като най-близка дестинация,но от там съм минавала само по магистралата,та не съм запозната хич с района.Благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 12 026
Планът за петото море в Гърция е готов, остана да мине малко време.

# 18
  • Мнения: 3 649
Някой  бил ли е в Корфу през втората половина на Септември?
Не, но тръгваме на 15ти и се надявам да случим на хубаво време  Praynig

Ще си задам въпроса от предната тема - ако някой е ходил и знае на какви круизи или еднодневни екскурзии ще ни препоръча да идем докато сме на Корфу?

Изчетох доста за корабчето с прозрачно дъно и ми се струва някаква не особено смислена туристическа атракция - гледах и снимки и клипче и все едно и също един володолаз размахва някакъв огромен омар. Та все повече се разубеждавам да не ходим на тази атракция.

Четох и за някакви BBQ турове, само се притесних, че на снимките корабчетата бяха много пълни с народ, но влизат в пещерите, само не разбрах от къде и в колко часа може да хванем такова корабче.

Третото, за което намерих информация са еднодневните круизи до Паксос и Антипаксос - те дали си заслужават, спират ли корабчетата за плуване на интересни места  newsm78

Има ли отстъпка за ферибота за колата и пътниците, ако купим отиване връщане на място от пристанището в Игуменица и колко е фериботния билет за дете на 4 години?

# 19
  • Мнения: 9 261
 bouquet
да се  Hug с тези горещи дни сам,о мисълта за море ме крепи

# 20
  • Мнения: 5 603
Някой  бил ли е в Корфу през втората половина на Септември?
Не, но тръгваме на 15ти и се надявам да случим на хубаво време  Praynig

Ние тръгваме на 17ти и се надявам на същото. Grinning Гледах прогноза от миналата година и по това време е било 26-29 градуса,което мен ме устройва идеално,аз жега не мога да търпя.

В кой хотел ще бъдете?

# 21
  • София
  • Мнения: 15 287
Третото, за което намерих информация са еднодневните круизи до Паксос и Антипаксос - те дали си заслужават, спират ли корабчетата за плуване на интересни места  newsm78

Да, със сигурност. Ние бяхме на такъв круиз, но потеглихме от Сивота, не от Корфу. На нас ни хареса много.
Имаше един час плуване около кораба на плажа Voutoumi на Антипаксос. На Паксос имахме по-дълъг престой в Gaios и някои от харата от нашето корабче отидоха на плаж там. Ние предпочетохме да се шляем из градчето. Simple Smile

# 22
  • София...........
  • Мнения: 961
 bouquet Параход.

Аз нещо тотално съм забила и не знам накъде септември  newsm78.
Имаме букнато на Евия/Ореои, но не знам дали ще е ОК, защото ни се искат плитки пясъчни плажове, които там май липсват?...
Чудя се накъде да гледам  Embarassed.... Корфу, което отлагаме вече 2-3 години или.... някъде Парга-Превеза ?
Знам къде искам , но е за по-дълга отпуска, а септември ще ходим някъде за 7 нощувки само.
Давайте идеи за сравнително близо до 700-750 км. от София, ако има фери да е до 70Е в посока и да има близки плитки пясъчни плажове (поне 2). Не искам Ситония  Embarassed

# 23
  • Мнения: 904
Параход, благодарности и за тази тема. bouquet
Не ,че тази година ще имам шанс да видя гръцко море, ама хей така ,обичам да си чета вашите размисли и страсти по тази тема.
На всички желая хубави преживявания по гръцкото море!

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 23:46 от dalina_50

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Привет! За пета години сме в Гърция, като тук съм намирала невероятни идеи, за което много благодаря Simple Smile
Този път избрахме Евия, но преди малко ми казаха, че имало голям пожар около Лимни в северната част.
Някой дали има повече информация?
Ние ще сме в Лутра Едипсос, но мислехме да обикаляме плажовете.

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 00:08 от kеit

# 25
  • Мнения: X
Да, вчера гледах новините. Още не е овладян пожара над Лимни. Имало готовност и за евакуация. Дано всичко да е наред, че преди месец гледах резултата от огромния пожар на Скирос и гледката е много тъжна.
http://abcnews.go.com/International/wireStory/large-forest-fire- … evia-3rd-41041683
Мисля, че чак до Лутра няма да стигне. А и към Ровиес и Лимни плажовете са кът и непривлекателни. Но пък самото Лимни е много приятно за разходка.  

# 26
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
divna_, това е от плажа Tsoukaiti, северно от Орей, на който бяхме. Не е ситен пясък, по-скоро пясък и камъчета. Но и ние не сме търсили точно пясък. За плитко - за мен беше ок (не мога да плувам), а и на плажния бар идваха доста семейства с малки деца, които се плацикаха добре Simple Smile Самото Орей има много малко плажче, което е същото. Можеш да ги видиш на снимки в Гугъл мапс.

# 27
  • Мнения: 1 230
Параход, благодаря за положените усилия за пускане на новата тема  Wink

Цитат
Има ли отстъпка за ферибота за колата и пътниците, ако купим отиване връщане на място от пристанището в Игуменица и колко е фериботния билет за дете на 4 години?

Със сигурност има отстъпка за отиване и връщане, но не мога да ти дам подробна информация, защото ние на отиване пътувахме до Лефкими, а на връщане от Керкира.

Има еднодневни пътувания и до Албания, ако сте в северната част на Корфу.
От Лефкими тръгват за Паксос, Антипаксос и Сивота. Писах ти и в предната тема същото.

# 28
  • Мнения: 4 785
Момичета, здравейте. Трябва ми помощ, четох по темите назад, но не можах да открия каквото търсех. Резервирали сме за Кефалония. Това, което четох е, че се хваща ферибот от Нидри, не от Василики (има ремонт), но за разписание или запазване на билети не можах да се ориентирам. А ако искам да отидем до пристанището на Сами от къде се хваща ферибота? Респективно пак не знам разписания и резервация откъде. Ако ме ориентирате, ще съм много благодарна  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 121
Някой почивал ли е в Торони на Ситония?
Бихте ли дали някакви насоки за плажове, тавернички, нещо друго интересно?  Grinning
Видях, че плажът е приятен, селището е малко и спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт