София, жк Младост - тема 27

  • 91 240
  • 751
  •   1
Отговори
# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
БлагодарЪ
За който се вълнува - утре в 18.45ч пак ще има простест + тв заради полянката пред 19 блок

Цитат
Всъщност паркът е доста голям и доста апетитен с разположението си.
Ето една статия и карта: https://news.bg/disasters/grazhdani-se-boryat-s-podpiska-sreshtu … park-vartopo.html

Като гледам, според картата поляната зад Пикадили не се води от парка. Да позная ли какво ще й се случи?

# 2
  • Мнения: 29 276
Добре, де, тази площ не се ли води междублоково пространство? Как така ще строят общежитие?

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Сума време се е водела детска площадка, после някой си реститут се появил, после явно му допродали още малко и ето ти. Предишния, който държеше кафето (не това откъм у-щето, а от другата страна) я косеше поливаше. Знам, че преди години пак са имали мераци, но той нещо беше се запънал. От известно време го няма и добре им дошло на гадовете.

# 4
  • Мнения: 29 276
Сума време се е водела детска площадка, после някой си реститут се появил, после явно му допродали още малко и ето ти. Предишния, който държеше кафето (не това откъм у-щето, а от другата страна) я косеше поливаше. Знам, че преди години пак са имали мераци, но той нещо беше се запънал. От известно време го няма и добре им дошло на гадовете.

 ooooh! Имам чувството, че и на площадката пред входа ще почнат да строят... Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 874
а с горната част на парк Въртопо какво ще стане? дали ще облагородят парка или ще го застроят?! Както са тръгнали с тия строежи май е по-вероятно второто...

# 6
  • Мнения: 438
Момичета с тоя велик "шест лентов булевард", гордоста на младоското строителство направо вече не се издържа. Сега в август е със задръстване......а септември какво ще бъде..........?
Кой умник го измисли това цяла младост да се движи в една лента, щото лявата е за левия завой, дясната е бус лента...

Дето викаше един познат "имам чувството че някоя сутрин ще се събудя ще се кача в колата и дотам........просто няма да има на къде да мръднеш в задръстването"

# 7
  • Мнения: 5 234
А то не стига, че няма голям парк близо до Младост, ами и презастрояването тече с пълна сила.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 190
Добре, де, тази площ не се ли води междублоково пространство? Как така ще строят общежитие?

Общежитията са новата мода. Това е вратичка в закона - реално строиш блок, но според закона не е жилище, не е блок. И се заобикалят много ограничения - като се почне с отстояния от други сгради, мине се през парко места, проектиране на самата сграда и т.н.

Гита, мерси за инфото. Там съм.

# 9
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
От седмица-две гледам в Мл-4 точно зад бл.401, малко след авт.спирката е заградено едно хубаво място зелена площ, оградено е...дали някой и там няма да вдигне нещо Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 5 560
Хм... какво общежитие?

# 11
  • София
  • Мнения: 459
Ето за Въртопо:
Цитат
Готов е проектът за благоустройство на 8 дка от парк „Въртопо”, попадащи в район „Младост“, съобщи кметът Йорданка Фандъкова.
Планът предвижда изграждане на пътеки, осветление, видеонаблюдение, реконструкция на зелените площи, изграждане на детска площадка и фитнес на открито.

Проектът включва и осигуряване на достъп за хора с увреждане до територията на парка.

Предвижда се обновяването на зоната да бъде реализирано на два етапа през 2016 и 2017 година.

До средата на август кметът на район "Младост" д-р Цвета Авджиева ще обяви процедура за избор на изпълнител. Ще бъде извършено и конструктивно укрепване на моста свързващ район „Младост“ с район „Студентски“.

По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова главният архитект Здравко Здравков започва изготвяне на цялостен подробен устройствен план на парк „Въртопо“. Целта е максимално да бъдат защитени зелените площи на територията.

Не знам защо, но въпреки това съм леко скептична...  Thinking

# 12
  • Мнения: 29 276
А за парк 100 години София чува ли се нещо? Питам понеже живеем до него. Да не вземат да го застроят и него?!?  Cry Confused Thinking

# 13
  • Мнения: 5 234
А за парк 100 години София чува ли се нещо? Питам понеже живеем до него. Да не вземат да го застроят и него?!?  Cry Confused Thinking
Мнооого се чудя защо се води за парк, като то си е една градинка.

# 14
  • Мнения: 1 545
Въпросът е именно кога ще заприлича на парк.

Общи условия

Активация на акаунт