София, жк Младост - тема 27

  • 91 165
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Аз вчера гледах устройствените планове. Не, че много им разбирам, но видях, че са се подготвили и на ъгълчето до бл.41 да правят офис сградичка. Колко му е, няма да се хаби празно пространство, я.

# 31
  • Хасково
  • Мнения: 435
Здравейте! Искам да се запиша на belly dance или fat burning yoga(в краен случай може и каланетика). Знаете ли да се провеждат занимания в Младост 1А или някъде наоколо?

# 32
  • Мнения: 5 234
Препоръчвам ти Рiyo в Бг залата.
http://new.bgzalata.bg/график

# 33
  • Мнения: 851
Това го видях преди малко във Фейсбук и ви го пускам. Не мога да копирам само снимките:

Фирмата възложител и строител на строежа в градинката до бл. 19 в Младост 1 е фирма, в която управител и съдружник е бил съпругът на дъщерята на кмета на Младост.
Този абсолютен конфликт на интереси обяснява и всички компромиси, които Столична община е направила, за да се случи застрояването на тази зелена прощ.
Съгласно информационната табела на строежа, възложител и строител на обекта е фирмата „Люкос инженеринг“, собственост на Георги Тончев. През 2013г. обаче управител и съдружник на г-н Тончев е Алекандър Христофоров Тзавелла – съпруг на Даниела Авджиева-Тзавелла, която е дъщеря на кмета на Младост г-жа Цвета Авджиева. Г-н Александър Тзавелла е и бивш секретар на район Младост.
Това е тривиалното обяснение за категоричната позиция на кмета на Младост, че няма нарушения и защо толкова упорито настоява, че няма друг вариант освен строеж на детската площадка.
От ПП ‪#‎НормалнаДържава‬ питаме:
- При взимането на решението за предлагане на две сделки за прехвърляне на терени между Общината и частните собственици кметът на Младост бил ли е повлиян от връзката на своя зет с фирмата възложител и изпълнител на строежа?
- Има ли връзка между издаването на разрешение за строеж на детската площадка с избора на фирма изпълнител на строежа?
Общинският съветник Войслав Тодоров ще отправи тези питания и към кмета на София, с чиято подкрепа е избрана г-жа Авджиева за кмет на район Младост.

# 34
  • Мнения: 2 298
Това е написано от Георги Кадиев . Има отговори от зетя и кметицата. И те и Кадиев са го ударили на чувства, а разрушаването на градинки е факт.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 15:15 от shrekie

# 35
  • Хасково
  • Мнения: 435
Barbabelle, прочетох за Piyo, стана ми интересно, но и имаше отзиви, че залата е претъпкана и не може да се проведе нормална тренировка. Продължавам да търся.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 19:37 от Ivayla_

# 36
  • Мнения: 4 025
Здравейте,
бих искала да попитам - имате ли отзиви за езикова школа Адванс?
Дъщеря ми ще е в 5 клас. Досега е посещавала в първи клас Аво, после от 2ри до 4ти беше на частни уроци, веднъж седмично. От тези занимания аз лично не видях никаква полза.
Сега се е запалила от нейна съученичка, която била доволна от Адванс. Все пак, бих искала да чуя и други отзиви, а не намирам почти нищо за тази школа като мнения.
Знаете ли каква е цената на година и наведнъж ли се плаща, или има опция поне за плащане на два пъти, ако не месец за месец?

# 37
  • Мнения: 35 891
може и на 4 пъти

и двете ми деца са в школата откакто отвориха офиса в Младост /"дойдоха" си с тяхната учителка от Британика и знаех какво да очаквам/
обади се по телефона в офиса им, има го на сайта, ще ти обяснят подробно

# 38
  • Мнения: 4 025
може и на 4 пъти

и двете ми деца са в школата откакто отвориха офиса в Младост /"дойдоха" си с тяхната учителка от Британика и знаех какво да очаквам/
обади се по телефона в офиса им, има го на сайта, ще ти обяснят подробно

Много благодаря!
Предполагам, това значи, че сте доволни Grinning
Обаждах се, но вероятно са в отпуск, писах и мейл. Предполагам, че ще трябва да държи входен тест, затова се сетих да проверя отсега.
Възможността за плащане на части е отлична.

# 39
  • Мнения: 35 891
да, забравих да напиша  Blush - доволна съм

# 40
  • Мнения: 2 190
И дъщеря ми е в Адванс (и подобно на децата на бубанка се премести след голямото местене на учителки от Британика). Една година беше в офиса в Младост. Вече е много високо ниво и я местят в дуги офиси, където има група.
Преди 2 месеца взе с отлична оценка (А) ниво C1 на CAE (няма как да сме недоволни  Grinning)
Учителката им, Мис Дени, положи много усилия. Правиха няколко пробни теста, мотивираше ги.
Обичам да ползвам всички възможни отстъпки и така получавам ниски цени (плащам цялата такса за следващата учебна година авансово преди 31 май)
 

# 41
  • Мнения: 2 687
а кой клас се постига това ниво, по принцип, към 6ти някъде, нали?

# 42
  • София
  • Мнения: 4 543
Момичета, кажете добър доктор УНГ . В  Мл.1 сме.

# 43
  • Мнения: 2 190
а кой клас се постига това ниво, по принцип, към 6ти някъде, нали?
Предполагам, че въпросът е към мене.
Ниво C1 според европейска езикова рамка е почти най-високото възможно (по-високо е само С2). Това ниво е достатъчно за прием в универистет, за работа в чужда компания .... Май само за учител по даден език изискват С2.
Ако шестокласник владее на ниво С1 чужд език (без да е живяло в държава, в която се говори), то детето е гений. В шести клас някои деца взимат PET, което е ниво  В1.
В кой клас по-принцип се постига ниво С1?
За езикова гимназия по този език - ниво С1 се постига средно в 12 клас (някои постигат и С2, но някои не стигат до С1, а до В2).

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 15:48 от biborana

# 44
  • Мнения: 2 298
Момичета, кажете добър доктор УНГ . В  Мл.1 сме.

Д-р Манолова, 25то ДКЦ.  Peace

За колежката и д-р Денева също съм чувала добри отзиви и знам, че освен в 25 ДКЦ, има кабинет в блока до пазара на Младост 1.

Общи условия

Активация на акаунт