Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 81 927
  • 729
  •   1
Отговори
# 330
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Въобще да не си на мястото на японските фигуристки следващия сезон с тези само 2 квоти на ОИ. Големи драми ще има. Освен настоящите сеньорки ако не бъркам и Хонда и Сакамото са в бройката. И сигурно поне още една , за която в момента без справка не се сещам. Пълен набор  Crazy.
Въобще не съм на кеф когато държава има качествени състезатели за максималния брой квоти а ......
А да не подхващам и гражданството- олимпиада. Това също ни лишава от качество на ОИ.
Камерата хвана МОК-шефа в Хелзинки и гледката ме подсети за тези неща. Сега само до тогава да не вземат да успеят да направят пак някакво излишно "шоу" с ВАДА. Въобще да внимават в картинката тез институции че ми се движат по ръба на пълното ми търпение и желание за гледане въобще на ОИ. Сочи и Рио ги направиха на пух и прах а до тук цари пълна тишина с корейската локация. А там не президентски скандал и сие . Не и неготовност за начало дори и на влака стрела м/у Сеул и ......... а цари пълна тишина. Да видим до края ли ще е така.
.......

# 331
  • MJF
  • Мнения: 8 597
От малък тв-зрител на фиг. пърз. танците ми са първа любов от 4-те дисциплини. При вида на програмата на СП предварително знаех, че ще ги гледам и двата пъти на запис. Снимането в сряда и четвъртък ми показа, че трябва да се подготвя  и допълнително. Гледах записи без коментатор предимно. Как реално гледам танци и как гледам на танците въобще многократно съм споделяла.
За това и съм в мир с всякакви съдийски класирания. Този път дори и със снимачите  Mr. Green. Даже те ни ми развалиха рахата.  Предварителен насторой му е цаката  bowuu. Тъй де , няма да се дам я на едни никакви профани  Naughty. Съвсем честно си доставих удоволствие от кратката и волната танцови гали  Peace. Пък съдиите - до един са в този кюп- https://www.sports.ru/tribuna/blogs/sandstorm/1230144.html

Кратките танци ,  пресконф.
Искаше ми се да видя повече реални кратки програми на SB изпълнени. Не се получи. Но се радвам на получилите се. Другите да си вземат поуки.
Почти по ред:
Първите 2 групи - Смарт-Диас без съмнение със SB- голямо браво. Още в началото на сезона харесах тази програма и в началото един път добре я изпълниха в нач. вид. После до тук все колебания и воала. Доволна.
На Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC и Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS бих разменила местата. И двата танца не бяха SB но определено предимство на френския дует давам и тях трябваше да видя на волната.
Жалко за Кана Мурамото с Рийд  и коляното му. Мин-Гамелин ми се искаше изпълнение като на 4К но уви.
Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL хваля с SB изпълнение поне пред мен.
В четвъртата група бяха Якушина- Невский със запомнената поддръжка. Алесандрини - Pierre SOUQUET, които пак ми харесаха като танц и тя в него. Агафонова-Учар може да им се даде SB за това изпълнение. А Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV ме разочароваха със слабото изпълнение и с надутите оценки. Мястото им най-малкото е след Смарт -Диас, Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR и     Shiyue WANG / Xinyu LIU с това изпълнение  Naughty.
Пета група започна с прилично изпълнение от Wang-Liu.
Браво на    Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN - реално SB и недодадено в оценките.
До тук бяха късметлийте излязли на леда преди Теса- Скот.  Laughing. След тях мор- колкото по -скоро след тях толкоз по-голям. Кеф е определението ми за изпълнението. Гледах го 4 пъти- първо общо и забелязах пак нови неща, после по един път с фокус предимно на единия, макара че трудно се получава тъй като са предимно едно цяло. Четвърти път гледах в  кънките. Доволна на квадрат.
Назарова -Никитин и без това са вяли цял сезон та след Теса- Скот..... без късмет. Бих намалила и от оценката им. Тобиас-Ткаченко също с не SB изпълнение.
Шеста група със Степанова-Букин- късметлий че не бяха след Теса-Скот и пак работа за ножицата ми. За жалост и Гиняр-Фабри не със SB а много ми се искаше да видя тази програма "на шест" финално- харесах я от воле още в началото на сезона. Боброва-Соловьов и те без SB от мен. Въобще след Теса-Скот живнах едва на Пайпър- Пол и още от първите им стъпки на леда  Laughing. Кеф за втори път.
След тях Анна-Лука продължиха настроението и се получи много добре. Кеф 3. Така готови за последната група.
Шибутани не със SB на тази кратка, факт. Уивър-Поже реално с, нейсе Ендрю без видими проблеми. Пападакис-Сисерон в първата част не SB  а във втората съм "за" SB. Интересен ми бе този танц през сезона как по 2 различни начина изглеждаше с 2 различни тоалета. С белия акцент на суинга а със синия на блуса. Хъбъл-Донъхю ми докараха  Laughing, още няколко старта и този танц щеше да стане хит  Mr. Green. Майтапа настрана но след смяната на костюма и редакцията в музиката танца стана гледаем. Браво на Мади и Зак за чистотата на изпълнение- реално SB. Чок-Бейтс с този танц за мен безразлични останаха през целия сезон. Танца имаше проблемите като този на Мади-Зак за мен. Но едните го редактираха а другите не. А той подчертава изначален недостатък на дуета за мен, пълен автогол един вид,  Confused жалко.
Та така последната група като цяло приятно впечатление остави с тези изпълнения последни за сезона-  Peace знам че има тийм трофи но то за мен е спортна гала. А горе имам предвид спортен старт.
В класирането след кратката виждам места за редакция но в рамките на стандарта за танците както се казва. Нищо ново, нищо чрезвичайно. Третия канадски дует м/у двата руски. Италианския по чудо пред първия руски. Втория италиански разбира се след втория руски, ако имаше трети руски то и след него...... На фона на видяното и аз бих сложила такава разлика м/у първите и следващите  Peace. Справка блуса и не само.  
Спецално се зарадвах на изпълнението на Мади-Зак, не самия танц а те с него и в него. Как извлякоха от туй нещо след редакцията плавен танц- ако се гледа без музика за мен е така- свалям им шапка  Laughing.

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 19:07 от Шошулчо

# 332
  • MJF
  • Мнения: 8 597
За волните танци няма да пропусна да споделя мнението си но календара не спира- на път сме към Колорадо Спрингс със световното синхронно. Аз си чакам мехлема на фиг.пърз. ми душа пострадала силно от снимачите в Хелзинки  Naughty Mr. Green.
А въобще не съм стигнала до електронните медии и световното. Само прес-конф. прегледах- почти нищо интересно там и част от интервютата на Чарли Уайт. Пак да го похваля като го споменах. И още от него

Ep. 27: Charlie White/Misha Ge,   Ep. 26: Jason Brown/Lynn Rutherford
Golden Skate Interview with Nina Mozer
Golden Skate Interview with Gabriella Papadakis & Guillaume Cizeron  

За класирането във волните танци и крайното може да се мине и само с това - https://tulup.ru/news/680/isu_world_figure_skating_championships … termath/#dance_fd
 Peace за това е и голяма грешка ако човек тръгне да гледа числата след поредното изпълнение. Гледайти танците и толкоз. В паузите м/у изпълненията си сваляйте очилата. Sunglasses
Аз само един въпрос/чудене имам постоянно в танците. Как се мотивират състезателите? Не треньорите а състезателите.
Golden Skate Interview with coaches Alexander König and Jean-François Ballester
Руските интервюта, новинте
За сега само това на Женя Медведева прочетох. Готова е за тийм трофи  Laughing.
А ето и списъка с прословутите квоти. Що непрежение, що цирк, що нерви за тях. А за мен олимп. турнир почти вече става излишен. Политиката ми идва в повече на тонове и ми се пречка и без това в наситения със стартове достатъчно сезон  Peace. Танците и без това са на ръба според мен за оли-дисциплина в този задкулисен стил.

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 15:25 от Шошулчо

# 333
  • MJF
  • Мнения: 8 597
За волните танци накратко. Пресконф.
Записа на волните си го пуснах недълго след този на кратките. След показанато в кратките имаше 2 варианта. Или да видя все пак много SB изпълнения със сетни сили и нерви от дуетите или поголовно отново не. А асансьора в крайното класиране бе почти над 90% сигурен. То като гледа човек краткото класиране...... друго е нереално да очаква  Stop.
Въобще не по ред а гледайки волното класиране с кратката ми памет:
Случи се "нето" от горе- SB на пръстите на едната ми ръка се побраха за моя жалост. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI с прекроена волна. То щото не стигаше цял сезон зле скроената музика  Simple Smile, тежък  сезона за тях. SB състезание се получи за Уивър-Поже. Но не съм доволна от тях, могат повече. Просто назад в сезона стартовете бяха по-зле та сега SB. Анна-Лука с 2 прилични но далече от силни за тях изпълнения. Критиката ми е че могат повече но този сезон някак с не 100% внимание го минаха. Доста усмивки ми донесоха и на СП с тези програми  bouquet. Боброва-Соловьов също без SB. Как събраха съдиите 4 дуета в 1 точка не знам - 109,97- 110,52 аз без проблем дори и с това снимане мога да ги подредя по-степенувано въпросните. При Шибутани и с една единица наказание за капак. Те доста нервни и за жалост изпълнението пострада. Пайпър -Пол също без цялата магия на една от любимите ми програми-  Thinking да не кажа най-любимата ми волна този сезон. В протоколите на Теса-Скот и Меди-Зак се  Mr. Green Tired. Скот с креатив на секция стъпки и съдиите от -2 до +3  ooooh!. Зак греши на туизлите и дуета продължава нататък в пълен дух, после ще преживяваме, а в протокола на следващия елемент от -1 до +3  Whistling.
Габи-Гийом за втори път за мен този сезон се справиха чудесно с тази волна. Съдиите дадоха SB но според мен назад в сезона имаше дори едно още по-силно изпълнение. Но няма да споря на дребно. Браво им казвам и на двамата и то за няколко неща едновременно.
Волните като на Габи-Гийом, Теса-Скот, Шибутани, Хъбъл-Донъхю, Уивър-Поже, ... за да не мигна за цялото изпълнение трябва да са изпълнени на 6 + от страна на състезателите, трябва да създадат и поддържат до края атмосферата на идеята зад тази програма. Браво че го направиха по няколко пъти в сезона. Сега на СП се получи в различна степен от всички. Първи несъмнено с тези волни този път Габи и Гийом.
Но все пак остава си съмнението у мен за танците на това състезиние че реално не ги видях- та то ако попадне 50% от танца в кадър видимо пак е добре  Close. Реално добре че свърши това мъчение. Зрителите гледали на живо останаха сами зрители. Ние от тв екрана бяхме изключени от състезанието.  Peace.
Крайното класиране
Според мен в танците този път се получиха най-големите "асансьори". В спортните също имаше големи но за там някак си е по-традиционно а този път танците изконкурираха и тях и синглите. Отдавна си говорим и повтаряме че като се получи състезание така общо сме неудовлетворени финално.  Peace
С една поне снимка да се украсим все пак финално Мне  Simple Smile и още една
Галата да не пропусна че много ми хареса с избора на домакините на тези извън по правилата участващи. Трудно ще се сетя кой са "изпуснали" от тези дето аз бих поканила при тоз обилен избор.
Crossing Arms календара не чака а аз още наваксвам със световното. А състезателите обявяват вече новите си програми- Шартран, Ашли, ....
Евгений Плющенко с обявен край на състезателна кариера и желание да продължи като треньор. Не че новост бих казала но понеже видях че по време на СП и такъв шум са мъдрили медии.
Аделина Сотникова ще тренира при него.
Радио-интервю с Лакерник
ISU Athletes Commission


Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 12:15 от Шошулчо

# 334
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Утре календарно започва
Таблицата Разлика 9 часа с нас.

# 335
  • MJF
  • Мнения: 8 597
ISU World Synchronized Skating Championships 2017 - Preview
Картина http://www.eurovisionsports.tv/isu/
Мария Сотскова
Chinese pair skating - unlocking the dilemma: interviews with Hongbo Zhao, Sui/Han, Peng/Jin, and Yu/Zhang.
World Team Trophy 2017 състава
На световното не видяхме Шартран, Радионова, Кейн-Ледюк, волните на Мурамото -Рийд и Суто- Одет, Пън-Дзин, юношата Tangxu Li, Кевин Аймоз, Меите, волната на Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC. А аз мърморех за два волни танца че липсват на СП  Laughing, ето ги сега по желание. Остава картината да е като предишните пъти в Япония. Миналата година така и почти не го видях тоз старт с тв права и пр.
Още от СП:
What a start of 2017 Worlds: ladies brought their A game in Hartwall Arena
The battle of the hundreds: the men’s short program at 2017 Worlds
Karelian hot pot: 1  , 2   , 3
В разгара на СП бе и „Кармен“
Когато думите не стигат … (снимки)    и любителска картина

# 336
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Kiira Korpi
Coomes -Buckland
Brian Orser
Олег Судаков
Дмитрий Козловский
Много актуално и наболяло, особено като спряха да падат "като круши в плодородна година" Техника исполнения прыжков в фигурном катании. Лутц

Кратката програма на световното синхронно мина.

 Mr. Green видно от постоянното ми мърморене полза има. За първи път на световно виждам отборите с имената им а не анонимно  ooooh!. Преминавам на следващо мърморене  Naughty - кога името на отбора ще е линк както в другото пързаляне- да види човек какво съдържа туй име- турнири, треньори, .......

Честно казано очаквах повече от сеньорите. Ами те направо като юньорите. То падания, то колко програми поне един път по-силни от изпълнението. Всъщност с повече по-един път по -силни при прекалено много от тези 24 отбора. Отчетливо 3 нива отбори с рязка граница м/у тях и за жалост само 2-3 в групата "силни" . Към 15-итана мъже в отборите на леда видях на кратката- пак добре в туй дамско царство  Laughing. Но не видях да са вградени добре, да бъдат "ползвани" на плюс в програмите за разлика от предишни години. Дано във волните им дадат "роля".

Таблицата на кратката не отразява според мен разликата в нивата м/у първите 2+1 отбора и останалите "средни/добри".
Парадайз и Мериголд очевидно бяха най-добри на кратката. И двата отбора с различни силни страни на кратката. И в двете изпълнения до "чудесни" имаше още какво да се желае. Бих поставила по-малко от 2 точки разлика м/у двата. На мен като програма ми хареса повече кратката на Мериголд.

А иначе световното синхронно започна буквално с препратка към другото световно и кратката програма на Медведева. На леда Team Austria - Sweet Mozart на фона на River Flows on You  а роклити ми напомняха на тази от волната на Медведева  Simple Smile. От  отборите в долната част на таблицата приятно впечатление от този на Холандия- някакъв общ фасон и чувство за синхрон и добри хрумки в програмата.
По едно време получих музикален бенефис на Майкъл с отборите на Чехия, Япония и Унгария. Направо са се наговорили и то с 2 песни -химн - Heal the World  и We are the World.
Италиански отбор с добра композиция но трябва по-добро изпълнение.
Двата американски отбора оставиха лошо впечатление със завишена техническа оценка. Crystallettes - падане и омазване на пивот-блок и въпреки че .....на кръга, гледам +2 GOE  в протокола  ooooh!. Haydenettes на интерсекцията с +2  ooooh!. Музиката много по-силна и бърза от изпълнението  ooooh!.
Японския отбор също със завишени GOE  според мен.
Канадските отбори със завишени GOE на един и същ елемент - No Hold Element. На този елемент ако ме питат трябва да увеличат стойността/ нива и да имат завишени критерий съдиите по отношение на изпълнението му.
От двата руски отбора програмата на Татарстан ми хареса не малко повече от тази на Парадайз. Най-вече връзките м/у задължителните елементи.
Два кръга запомних и ми харесаха. Този на Мериголд май за първи път го виждам като вариант а този на Берлин едно макар и стандартен как бе запълнен като стъпки/движения на отделните състезатели.
....
Въобще съм доволна от програмите. Има достатъчно разнообразие и креатив и този сезон. Очаквам волните с надежда за по-малко падания и по-голямо старание за синхронност. Съзнавам че не е лесно но пък и някак си  Rolling Eyes Thinking, като гледам в отбори по синхронно пързаляне как има толкоз персони с очевидно липсващо даже, а не налично в малко, чувство за синхрон поне с тези непосредствено до тебе.  Thinking и тук като в другото пързаляне и световното се "бият" двете идеи: да се развива спорта- по-широка география и на СП но пък и да гледа зрителя едновременно високо ниво заедно с доооста ниско ................Вечна дилеми  Mr. Green

# 337
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Вытащенное
Ангелина Кучвальска
Максим Ковтун

Волното синхронно и крайното класиране
И приятната изненада на награждаването  Laughing. Тези тримцата да се стягат , че с Нейтън и Винсънт "широко около врата свърши".

# 338
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Мао Асада слага край на състезателната си кариера във фиг. пърз. Превод на английски на заявлението https://www.fsuniverse.net/forum/index.php?threads/mao-asada-ann … 061/#post-5055350     ,    2
Какво да кажа?! Незаменими моменти съм имала с изпълненията на Мао през дългата ѝ кариера на леда.  bouquet
Видях и трите + 1 старта за този сезон. Мисля че е взела правилно решение и вече спокойна,  може да се отдаде да ни радва на гали.

# 339
  • София
  • Мнения: 27 207
мдаам, можеше да се очаква. Аз си мислех, че ще остане за олимпиадата догодина ама няма начин просто. Тотално е изхабена. Много, много голяма. Ще липсва много, уфф.

# 340
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Мда, голяма следа оставя Мао.
Mao Asada announces retirement: Highlights of an incredible career
Преди като прочетох новината не знам калко образа от воле ми дойдоха на ум с конкретен тоалет-образ едномременно  Crazy.

Чака ни междусезона а новините не спират.  Whistling заслужаваме и ние да си починем. Нека първо изпратим 2016-2017 с тийм трофито.
Javier Fernández

Последна редакция: пн, 10 апр 2017, 23:05 от Шошулчо

# 341
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Фёдор Климов
Ирина Яковлева
Интересно се получи с един по- малко на леда, особено на волната. Но определено излишни овъдрами са се създали с това участие. Браво на шампионките. Просто каквото те показват като ниво на пързаляне другите са ........Не знам как ще го решават това изоставане скандинавските и  северноам. отбори. Разликата в класата за сега таблиците не е я отразяват реално но ..... очебиййййна.  Peace И става все по-голяма вместо да намалява. Впечатлението ми е за период 3 години.  Peace
The Inside Edge
@skatingPj podcast Worlds in Review

Мао днес даде пресконференция. Продължава възприемането на новината от фиг.пърз. аудитория по света. Припомняме си моменти от кариерата ѝ. Доосъзнаваме какъв фигурист и спортист е Мао. Фигуристите с толкова дълга кариера някак свикваме да са на лице по презумпция и не винаги оценяваме изцяло участието им.
Farewell, Mao Asada. Farewell and Thank You
Asada's impact will live on for years to come

# 342
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Жалко за Мао. Има спортисти, които не ти се иска никога да не се отказват. Да ги гледаш и да се наслаждаваш. Голяма загуба за фигурното пързаляне.

# 343
  • MJF
  • Мнения: 8 597
Javier Fernandez: "It is what it is, I have to learn from it"
Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev

Едем, едем в соседнее село мы на дискотеку    Mr. Green

Тобиас -Ткаченко сменят треньорския щаб от Шпилбанд на Зуева.

Decisions of the ISU Council

# 344

Общи условия

Активация на акаунт