Подстригване по време на бременност

  • 8 485
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Искам да попитам всички мами мога ли да се подстригвам по време на бременност

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 10:04 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 572
Разбира се. Ноктите също може да си режеш.

# 2
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Хората явно още вярват на тези бабини глупости.

# 3
  • Мнения: 10 998
Аз вярвам в тия глупости, но се подстригах и двата пъти. Просто положението не можеше да изчака раждането. Не съм се боядисвала по време на бременност и не съм си лакирала ноктите. Но се гримирах. Не влизах в морето и в басеини. Много се пазех от всичко и не исках никой да ме разпитва за беменността ми. Имам си страхове и суеверия и не виждам нищо лошо в това.

# 4
  • Мнения: 3 597
Това са суеверия . С първата бременност не се подстригвах , а с втората поне 3 пъти . Първото ми дете е момиче , а второто момче , така че няма как да повярвам на поверия от рода на : " ще му отрежеш мъжкото достойнство" или " режеш му късмета " ...

# 5
  • Мнения: 680
И на море си ходех, и ноктите съм си лакирвала, косата два пъти си боядисах. Също два -три пъти се подстригвах, родих две деца и двете са живи и здрави. Няма нищо по-красиво от поддържана бременна жена-в смисъл хубава коса, нокти и т.н.

# 6
  • Мнения: 11 876
Искам да попитам всички мами мога ли да се подстригвам по време на бременност

А защо да не можеш??? А краката/тялото ще си обезкосмяваш ли Thinking мисълта ми е все е косъм newsm78 ooooh!


Подстригвах се, правих си руси кичури, лакирах си ноктите и т.н. неща Peace.

# 7
  • Мнения: 1 630
В никакъв случай  Naughty нокти, коса не се режат, зъби също не се мият....
Много е важно да не забравиш, че и кокошка не трябва да колиш. Щеш, не щеш, край с коленето на кокошки, това е положението  Joy Joy
http://sanovnik.bg/p-8703-%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D … D0%B5%D0%BD%D0%B0

# 8
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Не. Joy Joy
Това ми е фаворит: За лесно раждане е добре в последните дни бременната да носи постоянно със себе си кромид лук.

# 9
  • Мнения: 46 572
Имам си страхове и суеверия и не виждам нищо лошо в това.
Майка ми вярва в суеверия и винаги съм се чувствала ограничена. Мен така и нищо не можа да ме убеди и напук сега правя точно каквото "не трябва". Най-накрая усещам свобода. Суеверията за нещо много страшно, защото те принуждават да вървиш в някакви релси и не можеш да се наслаждаваш на живота. Има и опасни за живота, но да не давам идеи...

# 10
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Не вярвам в суеверия и никога не съм вярвала. На петък 13-ти винаги ми се случват хубави неща, за справка имам познати, които не излизат от вкъщи поради това. Спечелих от тотото след като ми мина черна котка пътя. Laughing

# 11
  • Мнения: 46 572
Терминът ми беше за петък 13-ти и много се радвах  Joy но се заинати и не излезе тогава.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Е, това просто ме разби  Joy Joy Joy
Суеверието се ражда от страховете на хората и тяхното незнание. Примери - много:
Петък 13-ти (избиването на тамплиерите); счупването на огледало (венецианките са го измислили за да пазят прислужничките им скъпите кристални огледала); черна котка (свързва се с вещиците и техрите гоненията, които както знаем са били просто жени, дръзнали да потърсят повече знание или просто лечителки, билкарки) и много още.

Аз съм бременна и възнамерявам следващата седмица да се пострижа.  Joy

Сега се сещам за едно суеверие от нашия край. Жена в цикъл не трябва да се приближава до новородено  hahaha

# 13
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз  се подстригах 4тия месец и после не. Косата по време на бременност расте като луда и е много хубава, може би става и по-плътна. Аз лично си вярвах на тези бабини дивитини тъй като имах много притеснения по време на бременността и се бях ошашавила много.
За мое удивление се връзвах на всяко суеверие, което ми споменаваха, а не съм човек който се връзва лесно на такива неща.
Бременността е много деликатен момент за всяка жена и за мен кое е правилно и кое не (ако не вреди на бебето и на майката) си е въпрос на личен избор и разбирания. Затова не виждам каква е драмата ако се прави или не се прави нещо.  newsm78
Ако това успокоява и помага на майката по някакъв начин да е по-спокойна и да и е комфортно - защо пък да се подстригва  Thinking
Всичко в рамките на личната хигиена разбира се - не да се оставиш като чума. мата космата с неизмити зъби и израстнали корени  #Crazy

# 14
  • Мнения: 505
Искам да попитам всички мами мога ли да се подстригвам по време на бременност

Естествено, че можеш. Махни тези суеверия и страхове, защото така само си вредиш, като си внушаваш някакви неща, които неизбежно започват да те стигат, щом ги храниш по този начин. Живей си живота и се радвай на бременноста!  Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт