Лъжи на дребно

  • 17 261
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
Зилозавър, от колко време сте заедно? На какъв етап са отношенията ви?

# 16
  • София
  • Мнения: 28 863
По-вероятно е да отрежа човека, който ме притиска така, но и лъжата не е изключена. Това, което е напълно изключено, е отчетът за минала връзка.

# 17
  • Мнения: 1 288
Не е било натиск, а настояване, когато лъжата е била вече факт, за да разбера истината, оттам да преценя що за човек имам насреща си.
Склонна съм да го отдам на несигурност, но пак едно червейче ме гложди...

Обич, над 6 месеца вече.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 863
Не е било натиск, а настояване,
Скрит текст:
когато лъжата е била вече факт, за да разбера истината, оттам да преценя що за човек имам насреща си.
Склонна съм да го отдам на несигурност, но пак едно червейче ме гложди...

Обич, над 6 месеца вече.
Не врат, ами шия.

# 19
  • Мнения: 1 808
Не е било натиск, а настояване, когато лъжата е била вече факт, за да разбера истината, оттам да преценя що за човек имам насреща си.
Склонна съм да го отдам на несигурност, но пак едно червейче ме гложди...

Обич, над 6 месеца вече.
А попита ли го за мотивите му да премълчи/излъже ?

# 20
  • Мнения: 2 013
Аз питам, когато виждам, че нещата се задълбочават. Не, не се притеснявам да питам и подпитвам за минали връзки, колко време са продължили, защо не са се случили нещата и принципно и за други неща, които ме интересуват.
Имам следният подход: задавам няколко важни за мен въпроси (може и небрежно, уж между другото и на майтап, може и сериозно), наблюдавам внимателно, помня подробно отговорите, които ми се дават. Изчаквам 3-4-6 месеца и ако се сетя (ако ми е важно) питам отново, но формулирам въпросите по малко по-различен начин.

От друга страна също подпитвам и негови познати и стари приятели.

Много трудно си създавам реална преценка за хората - наивна съм - зная го, доказано е във времето, така че поне с такъв вид питане мога да се ориентирам..... евентуално!

Като има разминавания, аз обяснявам: така и така, като те питах това и това преди еди колко си време, ти ми отговори това и това, а сега ми отговаряш това и това. Защо? Simple Smile

# 21
  • Мнения: 14 654
След изтървани реплики, че все пак въпросното нещо е пробвано.
Не ми дреме кой какво с кого, просто не ми е ясна мотивацията зад такива лъжи на дребно.

Ще ти обясня каква е мотивацията - има едни мнителни хора, които постоянно тормозят човека до себе си да отговаря на въпросчета, подпитват го, въртят го на шиш и накрая, като му писне и каже, следва сърдене. Такива сами те карат да ги лъжеш, докато се усетиш, че това не е живот и не си тръгнеш, хвърляйки назад най-големия камък, който можеш да вдигнеш. Казвам ти го от гледна точка на лъжещия. А не съм лъжкиня - когато си намерих нормален партньор, спрях да лъжа и въобще да се замислям на всяка своя дума каква реакция ще породи и ще има ли после сърдене и други опити за емоционално изнудване.
Не знам какво е това пробвано нещо, дето те мъчи, ама не би трябвало да питаш гаджето си такива неща, аз не позволявам въпроси за секс със стари гаджета.

# 22
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
А има и едни хора, дето просто обичат да си послъгват Mr. Green

Може авторката да е питала приятеля си дали е ходил по платена любов, правил ли е тройка или е фен на анадолските закачки. А той да се е направил на тих, скромен и набожен и после да е лъснала по-различна истина. Ха, сега. Нормално ли е да се питат такива въпроси в процес на опознаването или жената трябва цял живот да гадае и после евентуално да е неприятно изненадана на какъв екземпляр се е натресла?! Или може да е питала проятеля си колко е продължила най-сериозната му връзка. Той да е казал 2 години, пък тя да е била 5 години и да са били сгодени с бившата  Mr. Green И защо въобще хората трябва да крият и да лъжат за някакви сериозни неща от живота си?!

# 23
  • София
  • Мнения: 28 863
Да гадае, при това цял живот?!? Тази жена да не е на 5? Вижда, наблюдава, мисли, преценява.

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
Да гадае, при това цял живот?!? Тази жена да не е на 5? Вижда, наблюдава, мисли, преценява.
И пита, но я лъжат...

# 25
  • София
  • Мнения: 28 863
Напълно нормално. Аз го казах накратко, Янечек го обясни надълго и нашироко. Плюс това, ако един човек няма капацитет да направи преценка на това, което вижда, как очаква да прецени това, което не вижда?

# 26
  • Мнения: 14 654
Който си е намерил глупак да му отговаря, да си пита, колкото ще, а като си е намерил кой да му се връзва, може и да се посърди после. Някои не си търсят партньор, а човек, когото да тормозят.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
   Аз нямам проблем да споделям минали подробности от живота си със сериозния си партньор и съответно, нямам никакви притеснения да задам въпрос за нещо, което представлява интерес за мен. Все пак, ако между мен и половинката ми няма абсолютна искреност, то между кого друг? Simple Smile По принцип, на този етап от връзката ни с моя човек не се сещам за въпрос, отправен от него, на който бих се притеснявала или обидила да отговоря. При няколкомесечна връзка нещата, разбира се, стоят по друг начин – хората просто все още не са си толкова близки. Peace

# 28
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
6 месеца е достатъчно дълга връзка, за да се знаят повечко неща от живота на другия. А не само да се лигавят хората, да си говорят общи приказки и лиготийки и да си бъркат по гащите.

В крайна сметка какви са били тези въпроси, на които е излъгал човека?!

# 29
  • Мнения: 1 288
6 месеца е достатъчно дълга връзка, за да се знаят повечко неща от живота на другия. А не само да се лигавят хората, да си говорят общи приказки и лиготийки и да си бъркат по гащите.

В крайна сметка какви са били тези въпроси, на които е излъгал човека?!

Джулая, нищо сериозно. Това, което ме притеснява, е самият акт на послъгването.
Въпреки че въпросът с колко партньорки си правил секс без презерватив, който съм задала по чисто здравословни подбуди, за мен не е маловажен.

За пореден път - той сам повдигна въпроса с предишната връзка. И то на няколко пъти.
Връзката е била, поне в неговото съзнание, сериозна, имал е силни чувства към момичето, но тя не постъпва коректно с него.
Мисля, че коментарът ми, че не бих се ангажирала с отношения с човек, чиято предишна връзка не е приключила преди поне 1 година заради горчив предишен опит, го е провокирал да излъже.
Оказа се, че приключила преди по-малко време от указаното от него.

Общи условия

Активация на акаунт