След депозитите накъде?

  • 115 697
  • 770
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 052
... Като че ли вървим към възраждане на Фрийдман - харчене на воля. Че да живне икономката. Докато мине кризата.
И до просешка тояга  Twisted Evil

Markrit в малък бизнес да, но ако преди това си съумял да инвестираш правилно в помещение за твоя бизнес (офиц/магазин/заведенийце ... ) ок, но ако не си ще се сгър4иш още в първите месеци, защото не само трябва д се у4иш, нагласяш, развиваш, стабилизираш и популяризираш, ами и да плащаш наеми и разноски при това . Е, трябва идеята ти да е неповторима и супер хит за да успееш.

stray cat  разбира се, инвестирай ... една си имаш, изплатена, ок, ... взимаш за инвестиция нещо, ок ... но си пресмяташ и принадлежащите ангажименти . Но да купуваш масово по 3-4 апартамента за даване под наем ... ами то си е бизнес, не е просто инвестиция. Ставаш си направо фирма за поддръжка и даване на апартаменти под наем. Рентиер ? То сие цяла професия, иска си опит и всякаква админситарция и ангажимент, както и готови фондове на бързо реагиране. НЕ знаеш на кой от обектите ти какво може да се слу4и. Мисля по 5% от наема месе4но трябва да отива в такъв фонд ... ето на не избягваш депозита или нов кредит . Без пари в брой не става. В един момент всеки се нуждае от тях.

# 151
  • Мнения: 5 178
А фондовете на Pioneer ги знаем,  още преди кризата маса депозити от Булбанк се озоваха инвестирани в техните фондове. Де с разрешението на вложителите,  къде служителката решила да направи добро и инеестирала от името на вложителя. Таксите за излизане от Пионер бяха убийствени.. Това си беше вътрешно банкова далавера

# 152
  • Мнения: 54 746
А що не си вложите толкова "излишните пари " в развиването на бизнес някакъв ?А умирате да ги оставяте на разни фин. институции и после да пиете по чаша студена вода ?То не бяха банки с измислено високи лихви , то не бяха разните му там популярни банки също със съмнително високи лихви .. никой ли от тези хора не му светва лампата , че безплатен обяд няма ?
Много бързо хората забравят и минат , не минат една , две години и хоп появи се поредната фалшива и съмнителна фин. институция дет ги раздава големите пари ..

Защото нямам търговски нюх за бизнес.
Не е за всеки това с бизнеса.
За високите лихви не си права, защото в банките, не тези измислени каси, лихвите се плащаха съвсем реално и лично аз имам доста голям плюс от лихви.

Стефан, да за тях питам.
Знам, че не се гарантира главницата.

# 153
  • here and now
  • Мнения: 4 330
А що не си вложите толкова "излишните пари " в развиването на бизнес някакъв ?А умирате да ги оставяте на разни фин. институции и после да пиете по чаша студена вода ?То не бяха банки с измислено високи лихви , то не бяха разните му там популярни банки също със съмнително високи лихви .. никой ли от тези хора не му светва лампата , че безплатен обяд няма ?
Много бързо хората забравят и минат , не минат една , две години и хоп появи се поредната фалшива и съмнителна фин. институция дет ги раздава големите пари ..
Защото бизнес климата е меко казано ужасен.

# 154
  • Мнения: 2 478
Някой запознат ли е с инвестиционните програми на Алианц? Thinking
Те са точно като алтернатива на депозитите.

 Правилно си се ориентирала, че са алтернатива на депозитите донякъде, визирам спестовното животозастраховане, било класическо нискорисково чисто или с покрития, или инвестиционно, било фондово или с индексен сертификат. Прави ми впечатление, че се интересуваш от материята.

По-горе някой каза, че не се гарантира главницата на инвестиционните, на някои не, на някои да, но се плаща еднократно и се затварят за 7 или 10г. Дори в момента има продукт с откупуване по всяко време без загуби, само 3% удръжка, което си има своите обяснения. Имам информация за пазара, ако те интересува сериозно пиши на лични, но не само за чешане на езици.

п.п Не съм от Алианц, няма и да бъда.

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 17:48 от FragranceFanatic

# 155
  • Мнения: 1 970


Стефан, да за тях питам.
Знам, че не се гарантира главницата.

Е, как тогава ще са алтернатива на депозитите?
При депозита знаеш какво даваш и кога точно и колко взимаш обратно.

При "тях" знаеш само първото. За второто палиш свещ... Особено ако не си в "джаза" и не знаеш какво правиш разчиташ на късмета. Каквото стане...
Не знам, всеки си преценя. Аз  лично не бих си правил сам парното отопление, не съм учил за инженер. И точно защото "тази " работа с  "тези" продукти има няма двайсет години ми е ежедневие, си позволявам да Ви съветвам - не се пробвайте дилетантски, ако държите да го правите, платете си на инвестиционен консултант, ама проверен, не кой да е и тогава си давайте парите, вероятно не сте ги намерили на улицата...
Макар че, знаеш ли, често хората които нищо не разбират се оказват  най-големите късметлии... Просто не знаят какво може да им се случи и хоп- то не се случва.  Но рискът е огромен.
Може би здравната или пенсионна застраховка с с инвестиционен елемент е по-близка до депозит в широкия смисъл, защото е ясно грубо какво може да вземете на финала... Да, губиш ликвидност, но пък имаш сигурност някаква, а тя струва пари, все пак. Плащаш си друг да носи риска, отделен въпрос е дали и доколко адекватно ще бъдеш овъзмезден....

# 156
  • Мнения: 54 746
Не, не става дума за пенсионни или обикновени застраховки.
Питам само за инвестиционните програми.
Алтернатива, дотолкова, че се цели някаква доходност.
Не просто да ти се затворят парите.

# 157
  • Мнения: 5 462
А що не си вложите толкова "излишните пари " в развиването на бизнес някакъв ?А умирате да ги оставяте на разни фин. институции и после да пиете по чаша студена вода ?То не бяха банки с измислено високи лихви , то не бяха разните му там популярни банки също със съмнително високи лихви .. никой ли от тези хора не му светва лампата , че безплатен обяд няма ?
Много бързо хората забравят и минат , не минат една , две години и хоп появи се поредната фалшива и съмнителна фин. институция дет ги раздава големите пари ..
Защото бизнес климата е меко казано ужасен.
Че той от 26 години си е все ужасен ... hahaha Joy

# 158
  • Мнения: 2 478
StefanB, в адекватната застраховка в полицата имаш откупни стойности и всяка година знаеш какво ще вземеш, ако прекратиш предсрочно, така че сметките са лесни и второто го знаеш, не само първото, стига да срешнеш и да работиш с човек от кариерата, както казваш, не някой с хвърчащи листчета и офертички. Нагледали сме се вече, минаха тези времена и пазара ги отся повечето такива.
Правилно констатираш за риска, няма безплатен обяд. А обезщетения се плащат, бъди сигурен, като са изпипани нещата. И точно в животозастраховането, понеже договорът е дългосрочен, застрахователя потенциално може да плаща N на брой обезщетения през срока и накрая отново дължи гарантираната сума при падеж, а не както е при здравното, догодина не се знае знае ли се.Така че нещата не са точно така, както си ги мислиш. И разбира се говоря за компании с традиции в този вид застраховане.

# 159
  • Мнения: 2 478
Не, не става дума за пенсионни или обикновени застраховки.
Питам само за инвестиционните програми.
Алтернатива, дотолкова, че се цели някаква доходност.
Не просто да ти се затворят парите.

Явно не сме се разбрали. Инвестиционните програми масовите в застраховането са два вида - фондова(инвестиционна застраховка) или такава с индексен сертификат. Първата знаеш как е - портфейлите - нискорисков, балансиран, високорисков. Следиш си сама пазарите, никой няма всеки ден да ти звъни да ти казва какво да правиш или не. В този вид има и покритие при смърт от заболяване или злополука наследниците получават ЗС или тази на дяловите единици, ако е по-голяма.

При индексния сертифиакт се затварят и казах, че сега има вариант да не са затворени, а номинала по всяко време да се изтегли -3%.

И при двете доходностите са спорни. Вторият вариант в момента е по-добър, в зависимост от бранша компании, които са в този сертификат( да кажем здравеопазване и фармацефтични компании топ 100 и т,н).  Не знам доколко ти стана ясно. И примерно имаш 10-15% експоненциална годишна доходност.

# 160
  • Мнения: 54 746

И при двете доходностите са спорни. Вторият вариант в момента е по-добър, в зависимост от бранша компании, които са в този сертификат( да кажем здравеопазване и фармацефтични компании топ 100 и т,н).  Не знам доколко ти стана ясно. И примерно имаш 10-15% експоненциална годишна доходност.

Да, това ме притеснява.
Мен ме интересуват фондовите застраховки. И още по-конкретно - Интерглобал.
За другите искат минимум 10000€, което си е много за нещо, което не е сигурно.

# 161
  • here and now
  • Мнения: 4 330
А що не си вложите толкова "излишните пари " в развиването на бизнес някакъв ?А умирате да ги оставяте на разни фин. институции и после да пиете по чаша студена вода ?То не бяха банки с измислено високи лихви , то не бяха разните му там популярни банки също със съмнително високи лихви .. никой ли от тези хора не му светва лампата , че безплатен обяд няма ?
Много бързо хората забравят и минат , не минат една , две години и хоп появи се поредната фалшива и съмнителна фин. институция дет ги раздава големите пари ..
Защото бизнес климата е меко казано ужасен.
Че той от 26 години си е все ужасен ... hahaha Joy
Ааа имаше и добри времена през тези 26 години Wink

# 162
  • Мнения: 2 478

И при двете доходностите са спорни. Вторият вариант в момента е по-добър, в зависимост от бранша компании, които са в този сертификат( да кажем здравеопазване и фармацефтични компании топ 100 и т,н).  Не знам доколко ти стана ясно. И примерно имаш 10-15% експоненциална годишна доходност.

Да, това ме притеснява.
Мен ме интересуват фондовите застраховки. И още по-конкретно - Интерглобал.
За другите искат минимум 10000€, което си е много за нещо, което не е сигурно.

Ти пък намери за какво да се хванеш. Има си сериозни компании. Сори така малко, че те порязах. Всичко инс, глобал и т,н не го коментирам. Аз ти говоря за нишови външни продукти, които за кратко се вкарват на нашия пазар, примерно за месец и това е, който купи-пИЧЕЛИ. Пример беше с на Алианц преди 10г с индексния сертификат. Тогава беше много добър вариант. 4 000 евро беше минималния по спомени, има на друга компания 1 000 евро, но не си струва толкова малка сума. Сама разбираш дори и да е добра доходността. Вариантът ти за сигурност ти го казах, не си чела между редовете. Виж ми предния пост за номинала -3%. Какво по-сигурно от това да можеш по всяко време да си вземеш парите, разбира се без 3% такса, без която не може - поддръжка полица, аквизиционни разходи и т,н. Такси на вход и изход - няма. Но много дълъг ми стана поста и звучи като реклама, така че стоп.

# 163
  • Мнения: 54 746
Ами, че аз ако съм наясно, ще питам ли? Wink Sunglasses
Този фонд ми препоръча брокерката, някакъв клиент бил вложил, само в него Naughty,  цели 2 милиона евро! Crazy
Ако до петата година решиш да си теглиш парите, плащаш 5% такса.
След петата година е без никаква.

# 164
  • София
  • Мнения: 16 139
Ако остане нещо от сумата дотогава може и да го изтеглиш без такса.
Дано

Общи условия

Активация на акаунт