Тука има, тука нЕма поредна НЕМСКА тема(193)

  • 87 728
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 157
Има тема за Амазон. Тук е темата за превозвачите от Англия, но са описани доставчиците и от Германия.

# 46
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Здравейте, идвам с питане и молба при вас. Много искам да поръчам един комплект прибори за хранене от немския амазон, но нещата с доставката до България са доста сложни. Ако някой от вас има път с кола към България и желае да ми помогне, ще съм ужасно благодарна.  Heart Eyes
Какво е сложното?  newsm78

# 47
  • Мнения: 6 915
Много благодаря за отговорите, намерих човек, който ще ми помогне. Хубав ден на всички!  Peace

# 48
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Благодаря за новата тема! bouquet

Бибит, страхотно заглавие! Hug

# 49
  • Мнения: 1 457
Момичета,имате ли идея коя банка е с най-ниска месечна такса за обслужване и въобще от коя сте доволни?Трябва ми дебитна,а не кредитна карта...  Rolling Eyes От една позната в БГ бях чула за някакви онлайн банки без офиси,ама не разбрах за какво става точно въпрос! Crazy

# 50
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета,имате ли идея коя банка е с най-ниска месечна такса за обслужване и въобще от коя сте доволни?Трябва ми дебитна,а не кредитна карта...  Rolling Eyes От една позната в БГ бях чула за някакви онлайн банки без офиси,ама не разбрах за какво става точно въпрос! Crazy
ако ти трябваше кредитна, щях да имам инфо, но за дебитна не знам. Не е само до банка, а и кой ти е банкера който те обслужва.

# 51
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Ние сме на Постбанк, на името на двама ни. Нямаме такса, защото получаваме заплатите по тази сметка.

# 52
  • Мнения: 11 306
DAB, Sparda, Commerzbank са без такси и не изискват почти никакъв месечен доход.

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 085
netbank.de отваряш си сметката само с формуляри през пощата, има малка такса; мисля е безплатно, ако си получаваш заплатата по тази сметка; теглят се парите безплатно от автомати на Cash Pool, не се иска определен минимален доход. Преводите се правят онлайн. Това е накратко.

# 54
  • Мнения: 1 004
Здравейте, някой да има опит с транспортиране на кола до България? Търсим автовоз или подобно спешно. Ако някой знае за такъв, моля пм. Мерси  Hug

# 55
  • Мнения: 1 457
Добро утро и благодаря за отговорите за банката!  Hug Аз за сега нямам доход тук и затова ме интересуват таксите...  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 787
Добро утро и благодаря за отговорите за банката!  Hug Аз за сега нямам доход тук и затова ме интересуват таксите...  Rolling Eyes

Аз също не работя засега - таксата ми е 4 евро на месец на Райфайзенбанк  съм. Изключително съм доволна обаче. Имам онлайн банкиране, изпращам до 500 евро на ден в Бг без никаква такса. Тегля пари от Бг без проблем - таксата е 5 евро.

# 57
  • Мнения: 160
Здравейте!
И аз влизам с питане по темата за банките.
Съпругът ми има сметка в COMMERZBANK,по която получаваше заплатата си,докато работеше в Германия.Вече повече от година си е в БГ,но работодателят му / българи са и имат пълномощно от него/ не му закрива сметката,въпреки че обещава.Така се трупат такси - вече над 80 евро.
Какво ще ме посъветвате да направя - ако се обадя по телефона в банката ще ми обърнат ли внимание/немският ми е лош,на английски дали ще се разберем Thinking/
Дали в един момент тези сметки не се закриват служебно като няма движение по тях - такава практика имат някои БГ банки?
Остава ми вариант да изпратим от тук пълномощно на брат му,който все още е там да закрие  сметката на място,дали ще се получи така?
На колегите му не им пука за това положение, но на мен ми е много притеснено ,че някъде там ставаме длъжници.
Много ще съм благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема. bouquet

# 58
  • Hamburg
  • Мнения: 124
Здравейте!
И аз влизам с питане по темата за банките.
Съпругът ми има сметка в COMMERZBANK,по която получаваше заплатата си,докато работеше в Германия.Вече повече от година си е в БГ,но работодателят му / българи са и имат пълномощно от него/ не му закрива сметката,въпреки че обещава.Така се трупат такси - вече над 80 евро.
Какво ще ме посъветвате да направя - ако се обадя по телефона в банката ще ми обърнат ли внимание/немският ми е лош,на английски дали ще се разберем Thinking/
Дали в един момент тези сметки не се закриват служебно като няма движение по тях - такава практика имат някои БГ банки?
Остава ми вариант да изпратим от тук пълномощно на брат му,който все още е там да закрие  сметката на място,дали ще се получи така?
На колегите му не им пука за това положение, но на мен ми е много притеснено ,че някъде там ставаме длъжници.
Много ще съм благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема. bouquet


Пишете Kündigung и така закривате сметката. Преди това трябва да си платите всички такси. Няма нужда от пълномощни или ходене на място. Служебно не се закриват сметки. Ако сметката е дълго време на минус и не отговаряте на писмата на банката, банката може да прекрати договорните отношения с вас, което се отразява лошо на кредитната ви история (Schufa).

# 59
  • Мнения: 9 292
Ние сме на Постбанк, на името на двама ни. Нямаме такса, защото получаваме заплатите по тази сметка.
Нямате такса, защото заплатите ви са над 1000 евро месечно. Ако внасяте под 1000 евро месечно, таксата е 6,50 евро на месец. Аз си отворих сметка там и ми обърнаха внимание за тази такса.

Общи условия

Активация на акаунт