Тука има, тука нЕма поредна НЕМСКА тема(193)

  • 87 776
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • На зелено
  • Мнения: 655
Здравейте, момичета  Hug

От много дълго време не съм писала, но ме носят морски течения  Joy и лятната вълна, и мързела упорито отказват да ме пуснат  Grinning Колежката стриктно ме информира всяка седмица, кога настъпва застудяване и все се надявам да се върна в обичайният си, организиран ритъм.  Искрено се надявам, че това явление не е само при мен  Heart Eyes  Та, да оставя лиричните отклонения на страна...

Относно банките, аз бих препоръчала сайт за сравнения, спрямо личните нужди и възможности. Но трябва да се чете и дребният шрифт, защото често има условия за постъпления като сума, до дата, определен брой транзактиране и т.н. Преди време от Спаркасе ме убеждаваха, че разплащайки се с карта и онлайн, съм си заслужавала високите такси. Това разбира се е образно разказано.

А относно транспортирането, във всяка ФБ група има и тези услуги. По едно време исках нещо да транспортирам и много позитивни мнения имаше за един мъж, Николай, който от дълго време се занимавал с това. За съжаление не знам, дали има само бус или и платформа.

# 61
  • Мнения: 162
Здравейте!
И аз влизам с питане по темата за банките.
Съпругът ми има сметка в COMMERZBANK,по която получаваше заплатата си,докато работеше в Германия.Вече повече от година си е в БГ,но работодателят му / българи са и имат пълномощно от него/ не му закрива сметката,въпреки че обещава.Така се трупат такси - вече над 80 евро.
Какво ще ме посъветвате да направя - ако се обадя по телефона в банката ще ми обърнат ли внимание/немският ми е лош,на английски дали ще се разберем Thinking/
Дали в един момент тези сметки не се закриват служебно като няма движение по тях - такава практика имат някои БГ банки?
Остава ми вариант да изпратим от тук пълномощно на брат му,който все още е там да закрие  сметката на място,дали ще се получи така?
На колегите му не им пука за това положение, но на мен ми е много притеснено ,че някъде там ставаме длъжници.
Много ще съм благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема. bouquet


Пишете Kündigung и така закривате сметката. Преди това трябва да си платите всички такси. Няма нужда от пълномощни или ходене на място. Служебно не се закриват сметки. Ако сметката е дълго време на минус и не отговаряте на писмата на банката, банката може да прекрати договорните отношения с вас, което се отразява лошо на кредитната ви история (Schufa).

Благодаря много! bouquet

# 62
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте.

Не знам дали това е правилната тема, но се видях в чудо и реших, че някой, живеещ тук, може да помогне.

Откъде в Германия (Мюнхен) мога да си купя дулсе де лече? Опитвах на 2 фирми, на които на опаковката пише, че е като крем, но всичките вътре са бели, като Milchmädchen - кондензирано мляко с мнооого захар, което става само за глазури... На второто пишеше сгущенка, но пак си беше Milchmädchen...

# 63
# 64
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На второто пишеше сгущенка, но пак си беше Milchmädchen...

търси Варёная сгущёнка  Peace
обикновено са едно до друго.

# 65
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за съветите. Не исках да поръчвам по амазон, за да мога уж да го видя, че вече 2 пъти купувам и все не е това. Вчера ходих и в метро - и там не намерих. В кауфланд съм търсила и също няма.

asyalein, в коя верига си виждала? Аз обикалях по всички, които ми хрумват, освен Алди и Реал, и не съм видяла досега никъде...

# 66
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, в коя верига си виждала? Аз обикалях по всички, които ми хрумват, освен Алди и Реал, и не съм видяла досега никъде...

в руския магазин  Mr. Green

понеже не гоползвам, не съм търсила по големите магазини. в Тегут има щанд с чуждестранни храни, но не съм се заглеждала дали го има.
нали знаеш, че и сама можеш да си го направиш...

# 67
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мъчих се сама, варих над 3 часа, накрая имах течно кондензирано млечице с леко покафевял цвят, т.е. леко карамелизирано, но напълно течно. Втората кутийка оставих повече, но и тя беше течна после.

Тегут нямаме, за пръв път чувам тази верига  Embarassed, но ще търся руски магазин, явно това ще да е решението, защото практикантка от моята фирма попита баща си - професионален сладкар, откъде да си купя, и той казал, че въобще не се сеща откъде мога да намеря такова нещо...

# 68
  • Мнения: 787
Мъчих се сама, варих над 3 часа, накрая имах течно кондензирано млечице с леко покафевял цвят, т.е. леко карамелизирано, но напълно течно. Втората кутийка оставих повече, но и тя беше течна после.

Тегут нямаме, за пръв път чувам тази верига  Embarassed, но ще търся руски магазин, явно това ще да е решението, защото практикантка от моята фирма попита баща си - професионален сладкар, откъде да си купя, и той казал, че въобще не се сеща откъде мога да намеря такова нещо...
В руските магазини има.

# 69
  • Мнения: 8
Здравейте отново, въпрос към пътувалите от София до Мюнхен и околности с кола: искаме да си разделим пътя и се чудим къде да нощуваме. Ще бъдем и с багаж, разбира се. Мислехме за Хърватска, евентуално Загреб.

Ще съм благодарна на идеи и предложения!
 Hug

# 70
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
asyalein,  много ти благодаря за идеята да търся вареная сгущенка, а  не само сгущенка - днес купих такова от кауфланд, надявам се да е правилното. Сигурна съм обаче, че е нов продукт и че преид го нямаше - точно този ред съм го гледала десетки пъти с надеждата да открия нещо.

За нощувките, пътувайки към Мю - веднъж сме нощували и беше в Будапеща. Винаги сме карали през Унгария, никога през Хърватия. Будапеща е страхотен град за разглеждане и е точно на средата на пътя.

# 71
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Здравейте,
Някой да е пътувал от Италия към Германия през Швейцария? Отиваме на почивка в Италия и мислим да се върнем през Швейцария, като по път спрем на езерото Комо.  Всяка информация за маршрути, пътни такси и т.н. ще ми е полезна.
Хубав уикенд!

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ние скоро бяхме там, Мони.
Бяхме на Lago di Maggiore и минахме и през Швейцария.
нe сме плащали нищо в Швейцария, но не сме и пътували по магистралата.
за маршрут не мога да помогна, на Комо бяхме за малко.
всъщност в Швейцария почти не спирахме, мисля, че беше лошо времето и бяхме назад с времето за пътуване, защото се караше по-бавно, заради дъжда или нещо подобно... newsm78

# 73
  • Мнения: X
За Швейцария трябва винетка за магистралите. Peace

# 74
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
За Швейцария трябва винетка за магистралите. Peace
Преди около година, беше и за 2ри клас пътища, не само за магистралите. Променено ли е сега?  newsm78
И на някои от тунелите се плаща.

погледнете тук в този лнк, има инфото: https://www.tolltickets.com/country/europe/europe.aspx?lang=en-GB&mnu=c

Общи условия

Активация на акаунт