Тука има, тука нЕма поредна НЕМСКА тема(193)

  • 87 777
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
adi4ka-maslinka, ако искаш нормално раждане този път, правилното място е Германия. Peace
По другия въпрос прочети на страницата на някоя авиокомпания.

По въпроса с раждането - не четох много внимателно, но за мен е важно освен лекарското отношение и нещо друго - бащата на детето да е с мен, не искам да минавам през това,заобиколена от майки,свекърви и тн, а моят човек да е на хиляди километри.И то при положение,че има избор да сме заедно.
И аз не мога да си представя да раждам без мъжа ми, но хората са различни, междучовешките отношения са различни и има много двойки, за които присъствието на бащата на раждането е недопустимо. Гледам, че има и много български бащи, за които грижите за бебето са женска работа. Колко познати имам, които не са измили и едно наакано дупе... Laughing В такива случаи баби/лели ще са от много по голяма помощ за майката.

По другия въпрос – нищо не правим, а сме на първия етаж. ooooh!Натискам половинката поне някаква застраховка да сключим. У нас няма нищо за крадене (нито пари държим вкъщи, нито имаме някакви ценни предмети/бижута), но то е достатъчно само да ти разбъркат къщата. При следващото ни отсъствие ще помолим съседи да понаглеждат, но едва ли е достатъчно. Разчитаме май на интелигентността на крадците, че в малко жилище под наем едва ли живеят заможни хора. Mr. Green

# 31
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Има едни устройства, в Розман писледно ги гледах за десетина евро. Като се смрачи се включват и симулират пуснат телевизор. Има не скъпи хаусрат застраховки, ако притежавате ценна техника.

# 32
  • Немция
  • Мнения: 6 877
При бившата ни съседка имаше устройство, което автоматично включваше лампите след 20 часа и после ги изключваше след определен час. Трябва и ние да се заинтересуваме от подобни изобретения на техниката.
Еднофамилните къщи са особено застрашени от обир, но и жилищата са харесван обект за отарашване .
Аз не бих посмяла да държа лампите нон-стоп включени при положение, че понякога ни няма и по 4 седмици.

# 33
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Аз за устройства и предпазни мерки не бях мислила до снощи. Но явно подценявам нещата, щом самите немци мислят как да се предпазят...

# 34
  • Мнения: 11 315
За съжаление Вечерница е права - лекарите гледат на нас като на парчета месо в най-добрия случай, или като касички..Раждах първото в Частна болница, за съжаление никак не получих добри впечатления, не като отношение, а като компетентност и съобразяване с родилката..За съжаление ме срязаха, въпреки че бях тръгнала нормално, но след 8 часа не им се чакаше явно, а в този момент нямаше как да се възпротивя особено силно и убедително.. Както и да е, другите пък са прави, че нямам база за сравнение, а в една непозната обстановка може би няма да ми е толкова спокойно, колкото в една по-позната.
Не, че още не съм в дилема, но имам и достатъчно време за размисъл до януари..
А впрочем, до кой месец мога да летя със самолет и след кой вече е забранено? Thinking
Сега и след споделеното за първото ти раждане, определено съм на мнение да дойдеш да родиш тук.
Тук шансът да родиш нормално след секцио е голям, но е важно да дойдеш рано и да намериш на място акушерска къща, която да може да те поеме като грижа преди, по време и след раждането. Те се грижат за теб по време на раждането - в повечето родилни отделения нямат акушерки на щат и ползват отвън от такива къщи. След раждането ти се полага по ЗК 8 посещения домашен патронаж *какъвто в България няма - следят как наддава бебето, за жълтеница, за кърменето, за лохиите и твоето общо състояние. Ако има проблем, касата плаща и 15 посещения и повече. Пиша от личен опит за повечето посещения, тъй като малкия имаше проблем с наддаването и неговата акушерка идваше 20 пъти, докато нещата се подредят, а в този период му се наложи и операция, та затова.
Наясно съм с проблемите на раждането в Германия - нали работя с акушерска къща за моята работа и имам непрекъснат контакт с жени и акушерки. Проблемът с акушерките е заради безумната гражданска отговорност, която се налага да плащат, за да практикуват свободно.

За отпуските - това е много умно да се оставят лампите на режим да светят и да върви радиото. Умно ще е лампите да са ЛЕД, за да не товарят сметката за тока. Ние имаме такава договорка с комшийката от съседната къща, която идва да наглежда домашните питомци. За наш късмет на нашата улица живеят 2 семейства полицаи от 20 къщи. Крадците вече имаха горчив опит след нахлуване в къщата на едните, където бяха подгонени с пистолет и побягнаха по бързата процедура.

# 35
  • Мнения: 958
Здравейте, още един въпрос от мен. Четох за интеграционните курсове за чужденци. В сайта на Миграционната служба ги делят на извън ЕС и ЕС граждани. Не разбрах за ЕС граждани пак ли се изисква постоянен адрес от минимум 12 м., както е за другите извън ЕС, имате ли идея?

# 36
  • Мнения: 9 052
PAPURCHE MEHURCHE плаща се на Хаускипинг/Хаусхютер (тва е нещо като Хаусмайстер) . Минава през къщата, прибира пощата, вдига и спуска щорите, светка и гаси лампите, полива цветята ... отделно оставяш клю4 и контакти на съседи .
Ве4ерница има 1х от мен.
При нас за голям, голям късмет съседите нон стоп са по къщите. Будна съвест клюкарска бди на всякъде . Мени тенкс! Аз откак и признах ползите на булдог спрях да се ядосвам на местните любопитни бабета .

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 10:39 от Bandiera rossa

# 37
  • Мнения: 11 315
Извинявай, ама не разбрах

# 38
  • Мнения: 9 361
Здравейте, още един въпрос от мен. Четох за интеграционните курсове за чужденци. В сайта на Миграционната служба ги делят на извън ЕС и ЕС граждани. Не разбрах за ЕС граждани пак ли се изисква постоянен адрес от минимум 12 м., както е за другите извън ЕС, имате ли идея?

Мисля, че не. Освен ако това не е ново изискване. Преди 3 г. дойдох в Германия и веднага подадох документи за такъв курс. Разрешителното пристигна след 1 месец. Но първо се регистрирах, че живея в Германия, а и  мъжът ми беше в Германия от 6 месеца преди нас с децата. Понякога тези разрешителни за интеграционен курс ги бавят по 3 месеца. Сега с бежанците може и повече. Най-добре след като пристигнеш и си направиш адресна регистрация, да отидеш в местното бюро на миграционната служба и да попиташ. Дори веднага можеш да подадеш молба на място. Или пък да се обадиш по телефона, ще ти отговорят.

# 39
  • Мнения: 958
Дени, изключително благодаря bouquet

# 40
  • Мнения: 9 052
нямах иконка за пал4е нагоре и затова исках да кажа моето мнение присъединявам. В смисъл мисля и аз така Simple Smile

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
Някой, преместил се наскоро в Германия?
Моля да ми пише... bouquet

Как седи въпросът с по-големите деца, които отиват в Германия? Как се интегрират в тамошните школа? Става дума за 13-14годишно...

# 42
  • Мнения: 1 466
Честит празник на всички,които празнуват днес!  bouquet

# 43
  • Мнения: 7 056
Здравейте, идвам с питане и молба при вас. Много искам да поръчам един комплект прибори за хранене от немския амазон, но нещата с доставката до България са доста сложни. Ако някой от вас има път с кола към България и желае да ми помогне, ще съм ужасно благодарна.  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 1 466
Аз съм ползвала услугите на Gabco за доставка от Германия и бях много доволна-точно от Амазон ми бяха поръчките!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт