Кучкари vs останалите

  • 64 485
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 3 824
Естествено, че не навсякъде приемат кучета в Гърция. Да говорим за хората по улиците на Солун? Това са местни хора в един голям град.

# 841
  • София
  • Мнения: 11 536
Е, едва ли всички до един, с които си се разминала са се радвали на кучето.

# 842
  • София
  • Мнения: 3 824
Така е. Едва ли. И какво от това?

# 843
  • София
  • Мнения: 11 536
Нищо. Просто ти категоризира всички гърци като любители на кучета няколко поста по-горе.

# 844
  • София
  • Мнения: 3 824
Всички? Нищо подобно. Просто със сигурност има разлика в отношението към животните там тук и се чудех на какво се дължи тя.

# 845
  • София
  • Мнения: 12 374
Всички? Нищо подобно. Просто със сигурност има разлика в отношението към животните там тук и се чудех на какво се дължи тя.
Обикалям страната от години, в т.ч. и по островите. Не съм забелязала такава разлика, напротив. Както има българи, които се втурват да погалят кучето и му носят паничка с вода (малка кръчма в Родопите, тази пролет), така има и българи, които се държат все едно виждат Луцифер на повод. Абсолютно същото е и при гърците. Дайте да спрем с това идеализиране, няма никакъв смисъл от него.

Шайн, по селата все още се прави. И на мен не ми харесва, но бих извинила 85-годишната баба на мъжа ми, ако удави някое котило, защото тя си е изкарала целия живот на село и възприема животните по различен начин. Ако обаче съседката ми лекарка, с претенции за ум и образование, го направи, няма да го приема.

# 846
  • Мнения: 462
Не изчетох цялата тема, обаче едно мнение още в първите страници ме вбеси. Какви са тези апели да се забранят питбули, ротвайлери и подобните породи ? Чакай те малко бе хора (дано писалите това по-напред да четат), не мога да разбера моят ротвайлер по-малко куче ли е от вашата немска овчарка, да речем ?
В гена на всички овчарски кучета, и повечето големи породи е заложено да пазят територия, да охраняват и т.н., но това не значи, че са оръжия за масово унищожение.
За протокола - имам три кучета хъски, чау-чау и ротвайлер, в нашата община няма наредба, която ме задължава да са с наморник, но пък винаги са на повод, държа ги далеч от деца и хора, които могат да им се нахвърлят без предупреждение. Получава се опасна ситуация и за кучето и за детето. Та, аз например намирам пинчарите и чихуа-хуа за изключително злобни и дразнещи, но никога няма да обвиня някого, че отглежда такова куче и да апелирам да се "забрани в държавен вестник" - образно казано.
Идеята ми беше, че колкото малкото куче е куче, толкова и голямото е такова. Ако си обучиш и възпиташ кучето както трябва и избягваш рискови ситуации - пинчара и питбула стават еднакво безопасни.

# 847
  • София
  • Мнения: 3 824
Таис, ти имаш куче и с него обикаляш целия свят от години, така ли? От колко време го имаш? Каква порода е?

Може би не си забелязала разликата, защото не ти дреме какво е отношението на околните към твоето животно?

За съжаление наистина има разлика и аз имам идея защо е така.

# 848
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ако си обучиш и възпиташ кучето както трябва и избягваш рискови ситуации - пинчара и питбула стават еднакво безопасни.
о, да, да Whistling

# 849
  • София
  • Мнения: 12 374
Ако беше запомнила нещо от т.нар. кучешка тема, Елл, щеше да знаеш, че цял живот съм била сред животни. Отраснала съм с куче и котки, после като голяма също съм гледала. Сега освен двете котки у дома, имаме и унгарска визла. Което по никакъв начин не променя факта колко много се дразня от безсъвестни кучкари. Все още съм "за" евтаназията на бездомни псета и солидни глоби за всеки дебил, който не си събира кучешките отпадъци и си пуска кучетата да тичкат из детските площадки и изобщо места, където не им е мястото.

Моето куче е кастрирано, чипирано, ваксинирано и обезпаразитено. Събирам й лайната и се старая да не пречи на околните. За жалост, поне 1/3 от кучкарите са майка плаче. И все пак, ако правя сравнение между времето когато гледах кокера си в Дружба, и сега с визлата, има положителна разлика. Не е огромна, но я има.

В Гърция на едни места се радват на кучета, на други ги пъдят. Точно както тук. Особено по островите, веднага се набива на очи къде са добре дошли, и къде не. Както казах, няма смисъл от идеализация.

Джо, няма смисъл  Peace

# 850
  • Мнения: 2 876
В кварталната ни градинка от скоро се появи една жена, водеща доберман. Ами честно казано тази женица едва удържа това голяма куче. Бих казала, че и на килограми са си почти еднакви. Въпросния доберман е агресивен и лае по всяко преминаващо домашно куче, безпризорно куче, улична котка, човек и т.н. и т.н. да не изреждам. Очаквам в най-скоро време да се случи някой инцидент с това, където виновният кой ще бъде - добичето или жената, която не може да го удържи?
И трябва ли да пояснявам, че кучето естествено не се разхожда с намордник.  ooooh!

# 851
  • София
  • Мнения: 3 824
Ако беше запомнила нещо от т.нар. кучешка тема, Елл, щеше да знаеш, че цял живот съм била сред животни. Отраснала съм с куче и котки, после като голяма също съм гледала. Сега освен двете котки у дома, имаме и унгарска визла. Което по никакъв начин не променя факта колко много се дразня от безсъвестни кучкари. Все още съм "за" евтаназията на бездомни псета и солидни глоби за всеки дебил, който не си събира кучешките отпадъци и си пуска кучетата да тичкат из детските площадки и изобщо места, където не им е мястото.

Моето куче е кастрирано, чипирано, ваксинирано и обезпаразитено. Събирам й лайната и се старая да не пречи на околните. За жалост, поне 1/3 от кучкарите са майка плаче. И все пак, ако правя сравнение между времето когато гледах кокера си в Дружба, и сега с визлата, има положителна разлика. Не е огромна, но я има.

Ха-ха, я как се обърна палачинката. Все едно чета себе си в онази предишната тема Simple Smile Когато ти беше малко детето кучетата не трябваше да се разхождат извън оградените за тях места (всъщност в София беше само едно) и трябваше да прелитат през парковете, за да не пречат на играещите деца. Не ти дремеше, че си събират екскрементите и са им чипирани кучетата. Сега гледам, че играещите с пръчки деца ти пречат на кучето Wink

# 852
  • София
  • Мнения: 12 374
Това ли измисли, след като не можа да докажеш колко прекрааасни са гърците  Tired

Не, не се е обърнала. Все така ми пречат недобросъвестните кучкари, редовно се разправям с някой дебил. Кучето ми е винаги на повод когато е извън кучешката алея в Заимов. Там по закон мога да го пусна да тича, лично съм се осведомила. Пускам я и в заграденото за кучета място в бившия Парк на свободата - парка, за който с теб се разправяхме, заради пуснато свободно псе. Е, моята визла тича само в определеното за кучета място. Парковете НЕ са място за свободно тичане на кучета, особено разни едрогабаритни.

Играещите с пръчки деца няма как да ми пречат, ако обичаш не си измисляй. И моето дете играе, постоянно. Единственият ми проблем е когато тръгнат да бият кучето, както вчера например. Такива случки съм имала и с кокера навремето, сефте.

Колкото и да ви е яд някои кучкари, когато човек гледа куче, не е задължително да смята сите кучкари за богозизбрани, нито да припада от любов по всяко псе, което види, сори.

# 853
  • София
  • Мнения: 3 824
Това ли измисли, след като не можа да докажеш колко прекрааасни са гърците  Tired
...
Другото няма да го чета.
Относно това - нямах намерение да хваля гърците, а да илюстрирам как може да се повиши поносимостта към кучетата, ако има закони и те спазват (демек има редовен контрол).
Тук има някакъв закон, но контролът липсва.

Имаше един период преди години (около 4-5 месеца трая). Тогава бях свидетел как за няколко месеца хората в един квартал се научиха да си събират лайната, а всички кучета се оказаха чипирани и регистрирани. Получи се с ежедневни проверки и налагане на глоби.

Мен ако питате, най-глупавото е да се джавкаме и да пускаме теми като тази - "едните СРЕЩУ другите". Тъпо е! Виновни са тези, които са позволили да няма контрол. Лошото е че всъщност на никой не му дреме как нещата могат да се променят към по-добро. Посетителите на подобни теми искат просто да си излеят гнева някъде или да си почешат езиците с глупости.

# 854
  • София
  • Мнения: 12 374
Поносимостта е еднаква. И тук, и там съм виждала несъбрани лайна и липса на каквото и да било санкциониране. И тук, и там съм виждала хора, които се радват на кучетата, и други, които им се дразнят. Нормално е, не всеки е длъжен да обича кучета, котки, кози или зайци. Аз самата, както писах назад в темата, харесвам едва 3-4 породи, останалите са ми или безразлични, или направо ме отвращават. Не ми е приятно чужди кучета да ми се търкат, лигавят, тичат насреща и прочие. Онзи ден един френски булдог дойде да ми се лигави, ами помолих стопанката да си го прибере. Изгледа ме все едно съм луда.

Иначе че трябват яки санкции, вече го изяснихме. Всеки тук е съгласен. Просто е тъжно, че една прилична част от кучкарите нямат елементарно възпитание и ум, за да се досетят, че лайната на любимците им пречат на всички, че не е нормално да пускаш питбул свободно сред деца, и прочие, и прочие. Те са си просто тъпи, с или без кучета.

Общи условия

Активация на акаунт