Декемврийчето не спира да лудува, а мама е на вълна да пазарува! - Тема 5

  • 44 322
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
И моето коремче сутрин е мъничко и до вечерта става огромно, а някои дни си е просто по-голямо, напоследък пък като че ли расте повече Grinning аз обаче съм в 22ра седмица и вече съм наддала 6кила някъде, от 54 на 60, много ли е? Не знам какво ще стане до края Grinning но не знам дали имам дебела стена или какво , но го усещам едва доловимо само Бебо :/ само мен ли не ме рита истински още? Grinning

# 61
  • Мнения: 457
Здравейте и от мен,

Имах ФМ при Димитрова във Фемина. Имам голяма миома  Crazy и бебето излиза с 10 дена по-малко от очакваното. Бях точно края на 22-ра седмица, а показателите му са като за 20+1-2 дена. Не знам за кое да се притеснявам повече, като нищо не мога да направя  newsm78 Понеже нямах редовен цикъл, лекарката е убедена, че съм забременяла по-късно, но досега при официален термин 16.12. най-много да ми е излизал 18.12 по ехограф, а сега Димитрова ме метна направо за 28.12. Иначе бебето е ОК, тя го огледа веднъж и след това всичко отново втори път, поне 40 минути ми беше прегледа. И кръвотока от плацентата към пъпната връв е ОК, не се разбира защо е по-малко. Бях чела някъде че храненето има значение, сега се чувствам гузна, че цели месеци не ядох почти никакво месо, нито риба. Почвам да се тъпча от днес. Килограми не ме притесняват, дебела съм, май 73 станах, но ще се свалят после. Само дано и бебето да наддаде  Praynig

От вчера съм в голям стрес и сега отидохме на един екшън на кино да забравя малко да мисля за бременни показатели  ooooh!

Искам само да е здраво детето, колко и кога ще реве слабо ме вълнува.  Mr. Green Реве, реве, пък ще спре. Приказки съм чела доста, обаче напоследък повече четем комикси и списания  Laughing

# 62
  • Мнения: 373
Bianka едва ли е от месото, моя приятелка наскоро роди, тя не яде никакво месо и витамини не пи, но бебчето винаги беше с 8 дена напред и се роди 4 200 в 39 седмица, аз също не ям много месо, насилвам се веднъж седмично, но не съм го харесвала никога и не мога да го ям, а бебчето е 4 дена назад. Лекарката каза това да не ме притеснява, но и аз само го мисля.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 331
Ей, ама как съм ви нацелила със заглавието. Много се радвам, че ви харесва темата!  Hug

Ние още нищо не сме купували, някак си още нямам мерак. Кошара и количка имаме, може евентуално да взема и една дървена втора употреба от приятелка и другата да я ползвам за път! Имаме и шезлонг, та големи покупки кой знае какви няма да правим. Две приятелки ми обещаха дрехи и ми стана много мило!
Честито на всички за покупките!  bouquet

Момичетата, които вече знаят пола или не фигурират на първа страничка или искат да допълня с нещо информацията за тях, моля пишете ми на лични
 Heart Eyes

Съгласна съм с Тони и за суеверията, и за приспиването. Мен лично лекар ме съветваше да се учи детето да разпознава кога е ден и кога е нощ и да не святкам в стаята вечер лампата. За приказките нямам опит още, но ще си имам едно наум  Joy

Мен бебо си ме сритва доста вече и може би,защото съм със слаба коремна стена и затова го усещам толкова силно, понякога даже ме боли. Не знам, големи акробатики прави. И често тичам до тоалетната след поредното му завъртане.  hahaha

Според мен е напълно нормално, когато си хапнем повече и приемаме течности коремчето да изглежда по-голямо. На мен вечер ми е по-голям, отколкото сутрин!

# 64
  • София, България
  • Мнения: 5 608
Аз също се разписах с 2 покупки, доста идиотски за първи пазар, ама ...  hahaha
Ваничка за къпане, че беше на промоция в Айко, където пък отидох, заради прословутите шишета на Авент. И помпите бяха на промоция, но послушах съветите да не се избързва с тях, защото може да се окаже, че изобщо нямам кърма.

За дрехите ви чета с огромен интерес и тихо се побърквам, нямам представя въобще как се облича бебе,ще трябва да питам някоя приятелка да ми разясни подробно.

На 17ти съм на ФМ, мислите ли, че докторката ще иска да говорим вече сериозно за раждане, ще съм 21 седмица + 5 дни? Досега никога не ми е казвала нищо, диктува че бебето е седалищно и плацентата е ниска и толкова, не коментира как й се струва, че е разумно да стане раждането.

# 65
  • Мнения: 1 191
Цитат
Всичко е толкова относително. Затова казвам - да са живи и здрави, пък ние ще си се мъчим. Кой повече, кой по-малко.
Сали - честита количка! Да си я ползвате със здраве!
Тони78 благодаря  Hug и наистина това е най- важно да са живи и здрави!
ENIGMA 7 аз навърших 20 и започнах 21 седмица, качила съм 4-5 килограма и доктора казва, че е добре, горе долу се пада по килограм на месец. Аз също не усещам ритничета още Simple Smile
Bianka_b всичко ще бъде наред, трябва силно да го вярваш! Ти имаш повече опит, но измерването не е ли -+ 7 дни... Или пък да не е измерено добре млдежа на 4.08 от ЖК го измериха 180 гр  #Crazy а на 10 на феталната 370 . Дали да не отидеш още някой да те види, за твое спокойствие.


 

# 66
  • Мнения: 17
Момчета,да прави сте,че има много бабини щуротии, но аз специално вервам и ще спазвам няколко от тях.До 40я ден няма да остават гости след залез слънце, няма и дрехите да са отвън по това време. Има случай в нашето семейство много неприятен ,свързано с това и няма как да не вярвам.Накой от вас вярват в това в колко ще се роди,как ще се казва детето,а не вярват в енергията,коята се предава след залез слънце. В днешно време има толкова много информация за всичко и толкова много вярвания,че се чудим как да си гледаме децата. За това всяка майка сама си решава как да си гледа детето.
Аз също чета на детето си приказки и мисля и с второто да е така. Има деца дето се раждат с обърнат режим и по цял ден спят,а вечер будуват. Всичко си е индивидуално според мен.
Да питам и майките дето ще раждат секцио....По медицински показания ли ще раждате така?
С майките дето имат проблеми с бременността.... съжалявам и ви съчувствам,но опитайте се да запазите спокойствие и да не мислите много или да се ровите за още информация. Запазете спокойствие,защото всичко това е стрес не само за вас,а  се отразява и  на бебето.
Днес бях в Н&М и не се стърпях....купих две бодита с дълъг ръкав и едно целокупно комплект че,много лекичко(при интерес мога да го снимам и пратя на лични на майките дето се чудят какво ще е практично и удобно). Това ми е втора покупка.... Преди време попаднах на комплект козметика на Мустела и нея взех.
Надявам се да не съм засегнала никой Simple Smile Хубава и спокойна вечер от мен Simple Smile

# 67
  • Мнения: 94
Мили момичета, най-искренно ви благодаря за съветите и подкрепата. Вече към този момент съм доста по-добре. Както се казва мен, не ме страх и всичко ще пия, но когато това може да повлияе на бебчо, вече подлагам всичко на съмнение ( за лекарствата говоря).  Confused Инак през нощта се борих и с температура, но всичко отмина.
А днес, нашия татко уж излезна за някои домашни покупки, а се върна и с малко пухено зелено одеялце за бебчо, за да ме зарадва  Hug
Миналата седмица, взех на бебо и първата козметика - в някои аптеки, има сет на Биодерма, с подарък чанта с пингвин, и не се стърпях  Blush
За ритничетата, бях чела някъде, че ако през деня мамите са по-активни, ходене, и в движение, то това успокоява бебчета, а когато вечер си лягаме и го няма това полюшване и започват да лудуват Simple Smile Има ли нещо вярно?

# 68
  • София, България
  • Мнения: 5 608
Аз няма да следвам никакви суеверия, най-малкото защото не ги знам.  Laughing Тези, за които пишете, ги прочетох тук и са ми толкова далечни, че няма как да ги припозная. Най-силният аргумент срещу суеверията е, че те са си чисто местни, все едно вършат работа само в границите на България.  Laughing

# 69
  • Мнения: 373
Sisil аз мисля да раждам секцио засега. Не е по медицински показатели, но в нашето семейство от страна на майка ми всички жени са с показатели за нормално раждане и накрая всички имат кошмарни раждания с много последствия и при всички децата са на ръба да ги спасят. Не знам дали е някаква наследствена черта или случайност и не ме е страх от нормалното раждане, даже бях решила да си раждам нормално, но като ги видя с какъв ужас ме гледат и почват да ме молят да се откажа и май ме отказаха. Когато бебето беше обърнато седалищно, чак се зарадваха. Още не съм решила на 100%, защото годинките си вървят, а и трудно забременях и много не ми се пази две години, май по-скоро искам още едно детенце, но най-вероятно няма да рискувам и ще си раждам секцио.

# 70
  • Мнения: 17
Askata няма за какво да се притесняваш и за двата варианта. Майка ми е имала кошмарни две раждания, аз родиш много бързо и много лесно. Пожелавам на всички такива бременностти и такива раждания. Зълва ми пък има две раждания със секцио и разлика между тях 1 година и 4 месеца! А за бебето е много рано, все още се върти и не е заело окончателна позиция Simple Smile

# 71
  • Мнения: 139
Аз пак да ви върна на темата за количките, че съм се разровила сега. Моля мамите, които имат опит или знаят да ми обяснят хубави ли са тези комбинирани колички, които са с един кош, а не 2 отделни и лесно се трансформирали от кош за новородено в седалка за след 6 м.? Тъй като нямам много място в нас, много ми се иска да нещо такова, но има ли неудобства в този тип колички???? И как така се трансформира посредством някакви колани? Комфортно ли е за бебето и изолирано ли е от студа???

# 72
  • Мнения: 372
Здравейте!   Hug

Следя ви от известно време и най-накрая се реших да се запиша.  Simple Smile
Това е първата ми бременност, от днес започнах 21г.с., а терминът ми е на 24.12. Очакваме беб да носи сини гащи.   stork-boy

Признавам си, че много ми се пазарува вече, макар да знам, че има време.
Като цяло се чувствам ок, с изключение на гаденето и повръщането, които ту изчезват, ту се завръщат, както и леките бодежи, които имам долу в дясно през последните 2-3 дни.

Хубава вечер на всички!      bouquet

# 73
  • Мнения: 373
Feeling добре дошла  Hug
Sisil така е, сега бебето пак си е в правилна позиция, затова пак си оставям някаква вратичка за нормално раждане, а и може пък наистина да не е толкова тежко, а и имам много време да си сменя мнението още 20 пъти.  Blush

За количките с един кош тази, която ми подариха е такава, в понеделник като я видя ще дам отзиви, а моя приятелка имаше такава на Чиполино за 400 лв., беше страшно лека и удобна,не ми харесваха само гумите, че понякога и падаха, но вече трета жена си бута детето в нея и не е мръднала. А и имаше един недостатък поне за мен, но на нея не и пречеше - кошчето за новородено не беше с лице към нея и за да види бебето, трябваше да наднича през едно прозорче или да спира и да минава пред количката.

# 74
  • Мнения: 71
Askata не се тревожи,ако решиш да е секцио сега вече няма нужда да се пазиш 2год.а около шест месеца до 1год.Аз раждах миналата година април със секцио и сега съм бременна в21седмица.А и секциото не е чак толкова зле защото не изпитваш всички родилни болки,след операцоята боли,но само докъто свалят конците.Но в крайна сметка ще гледаме вс да завърши добре,после болките се забравят.

Общи условия

Активация на акаунт